Ustawa o GMO już w senacie. Jeśli zostanie przegłosowana, trafi na stół prezydenta | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 30.11.2012

Ustawa o GMO już w senacie. Jeśli zostanie przegłosowana, trafi na stół prezydenta

Dziś zajmie się kontrowersyjną ustawą o GMO. Przypomnijmy, Sejm ustawę przegłosował. Jeśli senat także ją przegłosuje, do wejścia w życie będzie potrzebowała jedynie podpisu prezydenta. Ten będzie mógł ją podpisać, zawetować lub odesłać do Trybunału Konstytucyjnego.

9 listopada 202 roku Sejm przegłosował kontrowersyjną ustawę o nasiennictwie: Żywność modyfikowana genetycznie wkrótce w Polsce? Posłowie przegłosowali ustawę o nasiennictwie

Najbliższe posiedzenie senatu zaplanowane jest na dwa dni. W planach prac m.in. wywołująca głośny sprzeciw społeczny ustawa o nasiennictwie.

Według wszelkich prognoz, senat, gdzie zdecydowaną większość ma Platforma Obywatelska, poprze ustawę. Biorąc to pod uwagę, wśród ugrupowań politycznych już pojawił się apel do prezydenta o weto do ustawy o nasiennictwie. Apel wystosowały: Ruch Palikota, SLD i Solidarna Polska.

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika