WYBORY 2020: Sprawa jest niezmiernie prosta | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 26.06.2020

WYBORY 2020: Sprawa jest niezmiernie prosta

Nie trzeba być geniuszem – wystarczy być przyzwoitym, uczciwym Polakiem. Za takiego się uważam. Więc deklaruję: Jestem Polakiem i najważniejsza jest dla mnie racja stanu. Każdy Polak, uczciwy i samodzielnie myślący wie, że nie ma alternatywy. MUSIMY GŁOSOWAĆ NA ANDRZEJA DUDĘ. Nieuczynienie tego wiąże się z szybką ruiną kraju i końcem nadziei na pełny dobrobyt Polaków.

To jest moja szczera osobista deklaracja. I dokonana na patriotycznym portalu. Więc sądzę, że tutaj mam prawo zapytać Koleżanki i Kolegów o to samo.

 • Na kogo zagłosujesz? Na Andrzeja Dudę? Tak czy nie?
 • Czy jest alternatywa do takiego wyboru, która zapewni dalszy rozwój kraju i będzie dbała o dobrostan wszystkich Polaków?
 • Czy już jesteśmy na tyle silni i suwerenni, że możemy się obejść bez strategicznych sojuszy?
 • Jeżeli takich sojuszy potrzebujemy, to z kim powinniśmy je mieć?
 • Czy dla wzrostu i rozwoju kraju potrzebne są potężne inwestycje w infrastrukturze – drogi, szybkie koleje, rozbudowa portów morskich, lotniska o najwyższym standardzie, zapewnienie niezależności energetycznej, zwiększenie zasobów wodnych oraz ochrona lasów polskich?
 • Czy ochrona jakości atmosfery ma być prowadzona zgodnie z logiką rozwoju kraju, a nie sztucznie narzuconymi parametrami?
 • Czy w kraju głównym źródłem informacji i opinii powinny być media polskie?
 • Czy pozostaje nadal główną podstawową formacją społeczną?
 • Czy celem konstytucyjnym ma być ciągły wzrost wolności i bezpieczeństwa każdej jednostki, gwarantowany przez państwo i zabezpieczany sprawiedliwym prawem?

Można mnożyć pytania – wolność słowa, wolność wyznania, ciągła likwidacja ubóstwa, prawa pracownicze itd. Ale dzisiaj, teraz, wystarczy zrobić sobie ten krótki rachunek sumienia, by być wobec siebie, swoich najbliższych i wobec swojego kraju w porządku.

Autor

- publicysta. Z zawodu inżynier elektronik pracujący od 30 lat za granicą na morzu. Konserwatysta.

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
 1. ccc pisze:

  Niestety PiS ostatnio wydaje się prymusem na świecie w ograniczaniu wolności obywatelskich pod pretekstem pandemii.Smutne.Już ponownie nie zagłosuję na te ugrupowanie. Najlepszym wyjściem jest głosować w pierwszej turze na Krzysztofa Bosaka, a potem ewentualnie na Dudę.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika