Adamowicz kontra Jaworski. Co mówili kandydaci na prezydenta Gdańska? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 28.11.2014

Adamowicz kontra Jaworski. Co mówili kandydaci na prezydenta Gdańska?

Debata przed drugą turą wyborów w Gdańsku miała miejsce 25 listopada w Radiu Gdańsk. Dyskutowali Paweł Adamowicz (PO) i Andrzej Jaworski (PiS).

Adamowicz kontra Jaworski. Co mówili kandydaci na prezydenta Gdańska?

Analizy wypowiadanych przez kandydatów tez podjął się portal demagog.org.pl. Jak czytamy w podsumowaniu debaty, rozmowie towarzyszyła wyjątkowo gorąca atmosfera, nie odbyło się bez argumentów ad personam, kandydatom trzeba jednak przyznać, że byli do niej dobrze przygotowani. Poruszano głownie tematy związane z infrastrukturą drogową, polityką społeczną i rewitalizacją poszczególnych dzielnic.

Portal przytacza konkretne wypowiedzi kandydatów, analizując ich prawdziwość od strony merytorycznej. I tak np.:

Andrzej Jaworski: Paweł bierze wynagrodzenie za zasiadanie w radach nadzorczych firm.
Prawda.
Uzasadnienie: Paweł zasiada w radach nadzorczych dwóch przedsiębiorstw: Zarząd Morskiego Portu S.A. i Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp z.o.o. Z tego tytułu osiągnął w roku 2013 123 159,91 zł.

Paweł Adamowicz: Na stronie internetowej nie ma żadnej aktywności posła Jaworskiego na terenie Gdańska.
Prawda.
Uzasadnienie: Na oficjalnej stronie Andrzeja Jaworskiego, w czasie pełnienia funkcji posła na Sejm RP nie opisuje się jego działalności na rzecz Gdańska do momentu ogłoszenia uczestnictwa w wyborach na prezydenta miasta.

Szczegółowa analiza gdańskiej debaty kandydatów na prezydenta miasta dostępna jest na stronie demagog.org.pl

źródło:

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika