Aplikacja do smartfonów, która wysyła sygnał alarmowy | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 18.05.2014

Aplikacja do smartfonów, która wysyła sygnał alarmowy

Po naciśnięciu przycisku w telefonie można poinformować rodzinę i znajomych nie tylko o napadzie, wypadku czy innym zdarzeniu, ale również pokazać im dokładne współrzędne miejsca, w którym znajduje się użytkownik aparatu.

AplikacjaEyeOnMe

Aplikacja Eye-on-me została stworzona, by poinformować znajomych i rodzinę o tym, że znajdujesz się w niebezpieczeństwie. Wystarczy nacisnąć w swoim smartfonie przycisk paniki.

Kiedy jest już włączony, przycisk paniki jest widoczny na ekranie i automatycznie wysyła do znajomych i rodziny z prośbą o pomoc.

Osobista wiadomość zawiera także dokładną lokalizację osoby, która wysłała alarm, wraz z śledzeniem jej przemieszczania się na mapie.

Gdy naciśnie się tę ikonę po raz drugi, wiadomość zostaje przesłana do znajomych na podłączonych kontach na Facebooku i Twitterze.

Trzecie wciśnięcie otwiera natychmiast kamerę, czwarte wykonuje zdjęcie, piąte zaś zrobione zdjęcie napastnikowi przesyła je na konta zaatakowanej osoby na portalach społecznościowych.

Po kolejnym wywołaniu alarmu ikonka miga cicho i to też jest przydatnym zastosowaniem, jeśli telefon uległ dużym wstrząsom.

Aplikacja daje również możliwość dezaktywacji alarmu, która go tym samym wyłącza i jednocześnie wysyła kolejną wiadomość do znajomych, informując ich, że użytkownik nie jest już w niebezpieczeństwie.

Można poza tym wyłączyć alternatywnie alarm, przy czym opcje śledzenia pozostaną włączone. Użytkownicy telefonów wybierają, którzy ze znajomych mają ich „śledzić” i otrzymywać powiadomienia.

Ponadto aplikacja ta przyda się rodzicom, którzy chcą znać dokładny pobyt ich dzieci. Pozwala ona też osobom proszonym o pomoc wysyłać sobie nawzajem bez telefonicznych rozmów, aby odnaleźć osobę wzywającą pomoc.

Do końca maja ta aplikacja jest bezpłatna. Potem będzie kosztowała jedynie 69 pensów (1 dolar).

Źródło: Daily Mail

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika