Jerzy Owsiak. Oświadczenie ws. służby zdrowia. WOŚP. Medycyna dziecięca | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 3.03.2013

Coraz gorsza sytuacja w służbie zdrowia. Owsiak: „Tragiczny stan systemu ratownictwa medycznego”

W związku ze śmiercią dziecka, która nastąpiła na skutek nieudzielania mu pomocy medycznej w jednym z łódzkich szpitali, bardzo ważne oświadczenie wydali Lidia i Jurek Owsiakowie – twórcy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zastanawiają się nad dalszą pracę na rzecz polskiej medycyny dziecięcej.

Coraz gorsza sytuacja w służbie zdrowia. Owsiak: „Tragiczny, stan systemu ratownictwa medycznego”

Oświadczenie Jerzego i Lidii Owsiaków w sprawie śmierci 2,5-letniej Dominiki w szpitalu im. Marii Konopnickiej w Łodzi:

Wobec śmierci kolejnego dziecka wskutek nieudzielenia fachowej pomocy medycznej (więcej przeczytacie Państwo w informacji na portalu TVN24.PL – http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/posluchalam-lekarza-bo-dla-mnie-jest-drugi--bogu--zmarlo,309490.html), jako członkowie Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, stawiamy pod znakiem zapytania swoje dalsze działania na rzecz pomocy polskiej medycynie dziecięcej. Mamy ponadto ogromne obawy, że raz kolejny Zdrowia oraz Rzecznik Praw Dziecka nie uczynią nic, aby zmienić tragiczny, na co wskazują ostatnie przypadki, stan systemu ratownictwa medycznego w Polsce. Uważamy, że należy niezwłocznie i publicznie wyjaśnić, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy.
Lidia i

Autor

- Gazeta Bałtycka

Wyświetlono 2 komentarze
Napisano
  1. Monika pisze:

    Ciekawe ile jeszcze tragedii musi sie stać,aby w końcu wzięli sie całe ministerstwo zdrowia. Fundacja Owsiaka daje sprzęt przeznacza pieniądze na szkolenia zaznaczam nasze pieniądze ,dodatkowo płacimy potężne składki na ZUS a jak sie idzie do lekarza to traktują ci jak zło konieczne dostanie sie do specjalisty graniczy z cudem terminy są tak odległe ze jak człowiek wie ze potrzebuje jaj natychmiast musi iść prywatnie i najlepiej jeszcze ze swoją diagnoza wyczytana w internecie a nie długo jeszcze ze swoim łóżkiem,bo z lekarstwami swoimi już szlak do szpitala

    • Wiktor pisze:

      Dokładnie tak jak piszesz. Lekarz staje sie urzednikiem do wypełniania papierkow. I nawet jak chce pomoc to nie moze bo bedzie mial problemy. Ten cały system wali sie i zobaczysz ze sie w koncu zawali. TAK DALEJ NIE MOŻE BYĆ!!! Ludzie w końcu nie wytrzymają i wyjdą na ulice. Oby nie polała sie krew.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika