Czy polski rząd chroni przestępców? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 28.01.2014

Czy polski rząd chroni przestępców?

Swego czasu przedstawiciele polskiego rządu poznali podmioty, które na rynek wprowadzały sól przemysłową jako sól spożywczą, ale nie ujawnili ich nazw. Podobnie było w przypadkach afer dotyczących mięsa i kilku innych produktów. Dlaczego polski chroni przedsiębiorców, którzy dopuścili się przestępstw?

sejmRP

Pamiętacie jeszcze sprawę przemysłowej soli dodawanej do produktów spożywczych? Zawierająca rakotwórcze związki, nie badana przez odpowiednie służby. Szanowny pan minister rolnictwa, żywotnie zainteresowany tematem, bez ogródek poinformował Polaków, że nie poda do publicznej wiadomości informacji o cwaniakach, którzy kosztem społeczeństwa, dla podniesienia swoich zysków, truli przeciętnych „Kowalskich”. Do dziś nie znamy nazw tych podmiotów.

Pamiętacie sprawę końskich dodatków w wołowinie, w tym, mimo zaprzeczeń, także tej, która pochodziła z Polski? I co? I znowu nic. Znowu zero informacji na temat złodziejstwa w majestacie prawa, pod opieką rządowych agend. Ciemny lud nie musi wiedzieć, kto go oszukuje i na jakie kwoty. Ciemny lud ma płacić na różne inspekcje, żeby było gdzie zatrudniać różnych pociotków, szwagrów, żeby nie trzeba było wymieniać się zegarkami gdzieś nocami na cmentarzach.

Jak myślicie? Co będzie dalej ze sprawą szkodliwych szczepionek, którymi „traktowano” polskie dzieci? Nic nie będzie. Przecież to nikomu nie szkodziło. Nikt na tym nie zarobił.

Mamy doskonałe służby kontrolne, inspekcje sanitarne i różne inne inspekcje. I wszystko byłoby prawie dobrze, gdyby nie to, że TAKIE PAŃSTWO NIE JEST NAM POTRZEBNE.

Jeśli to państwo nie potrafi zadbać o elementarne potrzeby swojego społeczeństwa, to znaczy, że to państwo nie istnieje. Jest tworem pozornym, rzekłbym tworem (takie modne ostatnio określenie) wirtualnym. Ba. W naszej rzeczywistości jest chyba jeszcze gorzej. Bo to nasze państwo w całkiem realny sposób chroni różnych złodziei i cwaniaków. Wykorzystuje swój aparat, opłacany z podatków, do tuszowania ich oszustw, szwindli i brudnych „geszeftów”, zamiast pilnować szeroko rozumianego bezpieczeństwa swoich obywateli.

jest następujące: PO CO NAM TAKIE PAŃSTWO?

Autor

- publicysta, komentator i felietonista.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika