David Icke wystąpi w Polsce. “Żyjemy w stanie uwarunkowanej świadomości” | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 24.10.2018

David Icke wystąpi w Polsce. “Żyjemy w stanie uwarunkowanej świadomości”

David Icke wystąpi w Polsce 27 października! Kontrowersyjny brytyjski pisarz, uwielbiany przez zwolenników tzw „światowej konspiracji” i wyśmiewany przez oficjalną prasę przeszedł długą drogę… od bramkarza angielskiego klubu poprzez dziennikarza sportowego BBC, rzecznika Partii Zielonych aż do bycia znanym chyba na całym świecie autorem ponad dwudziestu obszernych książek. Książek dodajmy świetnie napisanych i pełnych cytatów oraz odkryć od których włosy stają dęba i cierpnie skóra…

Wg Davida ludzkość znalazła się na skraju, ale olbrzymia społeczeństwa preferuje nieświadome życie w stanie znieczulenia, którego dostarczają mass media głównego nurtu.

Pisarz obnaża głupotę, hipokryzję i szaleństwo rządzących „elit” oraz udowadnia, iż globalny spisek i masową iluzja nie jest czymś z kart powieści sci-fi ! Pisze o rzeczywistości w której „niewielu na szczycie piramidy kontroluje tak wielu”, brytyjskiej rodzinie królewskiej, zamachu na księżnę Di, 9/11, lądowaniu na Księżycu, zatrutej planecie, UFO, bankach, wielowymiarowym Wszechświecie i… nieskończonej chyba ludzkiej głupocie tych, którzy dają się wodzić za nos od dawien dawna.

Brytyjczyk od prawie 20 lat podróżuje po świecie, zbierając materiały do swych książek i przemawiając publicznie.

Jego wewnętrzna przemiana zaczęła się od doświadczeń, które umożliwiły mu zakwestionowanie półprawd i schematów, wpajanych przez system edukacyjny i tzw. demokratyczne społeczeństwo. Gdy pewnego dnia oświadczył w angielskiej telewizji, iż jest “Synem Bożym”, stał się masowym pośmiewiskiem… kontynuował jednakże swoją duchową podróż i poszukiwania. Czasami słuchało go zaledwie kilkanaście osób, od kilku lat jego prezentacje odbywają się w dużych halach wypełnionych po brzegi. Jest charyzmatycznym mówcą, mówi o rzeczach trudnych, wręcz potwornych, ale często żartuje i wprowadza lżejszą atmosferę.

Zrzuca zasłonę złudzenia, krok po kroku udowadniając, że żyjemy w świecie, który wyprzedził już dawno koszmarne wizje George Orwella czy Aldousa Huxleya. Jednakże daje nadzieję, że ten stan nie będzie trwać już długo i ludzkość ostatecznie zrzuci owe niewidzialne kajdany…

Zachęca, by kwestionować to, co opisuje w swych książkach, by nie przyjmować wszystkiego na wiarę. Jego dzieła zawierają także słabe punkty, jak np. zgeneralizowana krytyka wszystkich religii.

(wg autora każda religia to , co wzięło się najprawdopodobniej z tego, iż w czasie drugiej wojny jego ojciec w ramach służby w armii Aliantów spędził nieco czasu w Rzymie, gdzie poraził go kontrast pomiędzy olśniewającym bogactwem Kościoła, a nędzą zwykłych obywateli. )

Icke zadaje bardzo niewygodne pytania, które pomagają się obudzić ze złudzenia, pisze o niewyobrażalnym dla zwykłego człowieka systemie manipulacji i kontroli, który jest „sprzedawany” zwłaszcza zachodnim społeczeństwo jako naukowy postęp a oznacza dobrowolne złożenie sobie kajdan (np. transhumanizm czy tzw. sztuczna inteligencja)… kontroli, która trwa od tysięcy lat pod zmieniającymi się maskami kolejnych epok, systemów, partii politycznych, lobby.

Mówi o złudzeniu demokracji, często na przykładzie USA, gdzie mimo pozornego wyboru oraz istnienia dwóch najpotężniejszych konkurencyjnych wobec siebie partii, tak naprawdę są one jedynie fasadą, pod która kryje się tzw. głębokie państwo (Deep state), którego kontrolerzy nie zmieniają się przy pozornych zmianach na stanowisku Prezydenta i ekipy rządzącej.

Dowodzi, iż miarka zła na świecie się przebrała, iż i system bankowy oraz dominująca jeszcze religia rozpadają się na naszych oczach, ale też zachęca do stawiania oporu tej sytuacji i wzięcia indywidualnej odpowiedzialności za zmiany na Ziemi. Twierdzi iż “ wszyscy jesteśmy aspektami tej samej nieskończonej świadomości, którą nazywamy Bogiem i Stworzeniem”.

Jedna z jego ostatnich książek kończy się znamiennymi słowami na temat aktualnej sytuacji naszego świata :

„Tama pęka i to dopiero początek”. (Można je przeczytać w 12 językach. )

Kilka z nich ukazało się po polsku nakładem białostockiego wydawnictwa Illuminatio : “Najwiekszy sekret”, “Ludzka raso powstań z kolan”, oraz dwutomowe “Złudzenie Percepcji”.

https://illuminatio.pl/autor/david-icke

27 października David Icke wystąpi we Wrocławiu (18.00, Wrocławskie Centrum Kongresowe), w ramach swej najnowszej trasy “ Wszystko co powinieneś wiedzieć “ (Everything you need to know tour 2018) i będzie to jego pierwsza oficjalna wizyta w naszym kraju !

Organizatorem tego wydarzenia w Polsce jest agencja Sansara, przy współudziale m.in. NTV.PL (Niezależna Internetowa Telewizja p. Janusza Zagórskiego).

Rozliczni krytycy Davida Icke zarzucają mu przesadę, kłamstwa, tworzenie fikcji, dorobienie się fortuny na swych odkryciach, bycie wariatem, masonem, antysemitą albo… agentem systemu, który rzekomo demaskuje. Ale najlepiej przekonać się samemu i wyrobić niezależne zdanie na temat jego przekazu:

Autor

- korespondent z Francji, autor bloga: http://znadsrodziemnego.wordpress.com

Wyświetlono 4 komentarze
Napisano
 1. Tomek Z. pisze:

  Wielu ludzi którzy nawet jednej jego książki nie przeczytali
  ocenia go negatywnie…ale jeszcze się chyba taki nie urodził, który by wszystkim dogodził haha. Ja czytałem Davida Icke i wracam do jego książek.

  Warto….Moim zdaniem warto go posłuchać a jeszcze lepiej zobaczyć.
  Ktoś się do Wrocka w sobotę wybiera na jego show ?

  Pozdrawiam.

 2. Imię... pisze:

  We Wrocławiu niestety nie byłem na spotkaniu z Icke, ale wiem że sporo albo bardzo dużo z tego co facet przez lata mówił, to prawda. On już sporo wcześniej pisał o sprawach, które niedawno albo dopiero teraz ujrzały światło dzienne.

  Poza tym – nie mam nic wspólnego z PISem, zaznaczam a on też nie 🙂 – David Icke już w MAJU 2010 powiedział że w Smoleńsku był zamach…

  „Icke w kontrowersyjny sposób wypowiadał się o tragedii. – W jednej porządnej czystce, jednym wypadku lotniczym, podczas podróży do Rosji, gdzie w administracji jest Putin, któremu nie uwierzyłbym gdyby powiedział mi która jest godzina, zakończyli polski „reżim” w jednym wypadku. Wrócili do czystej karty – głosi David Icke.”

  https://gs24.pl/david-icke-znany-brytyjski-pisarz-o-katastrofie-w-smoleńsku-to-był-oczywisty-zamach-wideo/ar/5393772

 3. Filip pisze:

  Najbardziej znany czarnowidz tez tak twierdzi, ze zamach…
  zatem dla Twojego uwarunkowanego umyslu kazdy kto rozumie rzeczywistosc inaczej jest wariatem : ale tak naprawde to niestety raczej ty nim jestes haha.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>