Emerytury służb mundurowych – mogą być zagrożone | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 2.03.2016

Emerytury służb mundurowych – mogą być zagrożone

06.02.2016 Ministerstwo Obrony Narodowej wydało decyzję o natychmiastowym rozwiązaniu współpracy z Klubem Generałów oraz Związkiem Żołnierzy Wojska Polskiego, co zamyka przed zrzeszonymi w nich weteranami bramy jednostek w których służyli, oraz odmawia im prawa udziału w uroczystościach wojskowych.

WojskaKrymRosja

To poniekąd kontynuacja działań poprzedniego Ministra – Tomasza Siemoniaka – który zabrał wyższym oficerom z okresu PRL-u prawo do asysty honorowej na pogrzebie oraz zabronił chowania ich na Powązkach.

Jest to zresztą – jak sądzę – zaledwie preludium przed „majstrowaniem” przez rządzących przy emeryturach WSZYSTKICH służb mundurowych mających nieszczęście służyć w okresie PRL–u, oraz w niedalekiej perspektywie także innych zatrudnionych w tym czasie osób.

To memento dla tych, którzy głosowali – lub zamierzają głosować – na wymienione siły polityczne. Pamiętajcie: dzisiaj ONI, jutro WY! Ciekawe co na to słynny „KOD” ? ! Czy będą jakieś – poświęcone tej sprawie – demonstracje ?

Autor

- dziennikarz. Od 1976 roku jego publikacje ukazywały w Dzienniku Bałtyckim, Głosie Wybrzeża, Kurierze Gdyńskim, Gazecie Gdyńskiej. Ostatnio publikował w Dzienniku Trybuna oraz na portalu Głos Gdyni. Jest autorem przeszło pięćdziesięciu autorskich programów telewizyjnych "Weekendowy magazyn szachowy " zrealizowanych w TV Szelsat w latach 1999 - 2000 oraz programów publicystycznych "Krótko i na temat" w TV Gdynia w 2001 roku.

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. jos pisze:

    Moja mama (85 lat) po ciężkiej fizycznej pracy dla Polski Ludowej otrzymuje niespełna 1500 złotych emerytury. Mnie straszą wszystkie rządy, że na moją emeryturę nie starczy pieniędzy. Tymczasem mundurowi wszystkich ekip rządzących bezwstydnie pobierają niewspółmierne większe pieniądze emerytalne. Wspomnę tu także „kombatantów”, a w tym np posłanka Krzywonos (ok 6500 zł emerytury). Najwyższy czas bez skrupułów sprawiedliwie wyrównać tę olbrzymią niesprawiedliwość emerytalną. Czy któraś z ekip władzy się na to odważy ?

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika