Fałsz i obłuda, czyli prawdziwe oblicze UE | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 10.03.2017

Fałsz i obłuda, czyli prawdziwe oblicze UE

Maski opadły, czemu się trudno dziwić. I ci, którzy dzisiaj tak triumfują, oraz ci zasmuceni, przeżywający gorycz porażki nic nie rozumieją.

Stała się rzecz bardzo ważna. Samotna Polska, w obronie podstawowych wartości cywilizacyjnych – prawdy, uczciwości i sprawiedliwości, stanęła do walki z Molochem, rogatym bóstwem, któremu składano ofiary z dzieci i zdarła zasłony, poza którymi się maskował. Wszyscy wyraźnie zobaczyli, że współczesna Unia Europejska jest pokracznym tworem opartym na kłamstwie, manipulacji i nieliczeniu się ze swoimi członkami.

Niby wszyscy o tym wiedzieli, czy tylko podskórnie czuli, lecz dopiero akcja polskiego rządu, która niewątpliwie przejdzie do historii, bo jej reperkusje będą potężne, ujawniła prawdziwe oblicze Unii: niby zjednoczonej Europy, a faktycznie kolejnej Rzeszy Niemieckiej, która po kolei zagarnia słabych i ogłupiałych sąsiadów.

Wrogo do Polski nastawiony austriacki dziennikarz atakuje Szydło: „Czy nie widzi pani, że przewodniczącego Tuska wybrało 27 przywódców w demokratycznych wyborach?!”

Widzimy, widzimy… I się martwimy, bo to więcej niż siedemdziesiąt lat temu osiągnął inny Niemiec – Adolf Hitler. I ten Austriak powinien wiedzieć (bo może nie wie), że jego państwo, Austria, prawie dokładnie 80 lat temu, jeszcze przed II Wojną Światową, 12 marca 1938 roku, została wchłonięta przez Niemcy. To był tak zwany Anschluss Austrii. Parę miesięcy później Hitler zabrał się za Czechosłowację i też ją sobie podporządkował. I tak to już szło. Realizował swoje plany bezwzględnie i bez oglądania się na kogokolwiek. Czy chwila obecna i dzisiejsze działania Niemiec nie nasuwają porównań z polityką III Rzeszy?

A 27 państw głosujących przeciwko samotnej Polsce? Czy austriacki dziennikarz również nie wie, że w kolejnych państwach, czasami bez jednego wystrzału, opanowanych przez Hitlera, natychmiast naziści organizowali lokalne rządy, które ściśle, tak, jak dzisiaj, wspierały bezrefleksyjnie, często obłędną i bestialską niemiecką politykę?

Pamiętamy sojuszników Hitlera w czasie II WŚ: marszałka Petaina, premiera marionetkowego państwa Vichy, czym stała się „dumna i dzielna” Francja po ataku nazistów; norweskiego kolaboranta, premiera za Hitlera, Vidkuna Quslinga, którego nazwisko jest dzisiaj międzynarodowym synonimem podłego zdrajcy, czego Norwegowie bardzo się wstydzą.

Kolaboranci, sztuczne rządy popierające hitlerowskie Niemcy praktycznie były w całej Europie. Przypomnę tylko, ze również w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech. Natomiast nigdy nazistom nie udało się stworzyć takiego współpracującego rządu w jednym, jedynym kraju Europy – w Polsce.

Hitler i Niemcy ponieśli sromotną klęskę w 1945 roku. A wszyscy kolaboranci pokryli się hańbą. Niestety, tylko na krótko…

Wczoraj zobaczyliśmy, że ta podległość, to lokajstwo wobec Niemiec jest w Europie ciągle żywe.
Wystarczyło tylko, żeby rano kanclerz Angela Merkel pokazała palcem, kto ma być wybrany, aby zbrodnicza myśl oporu wobec Niemiec natychmiast wyparowała. Dusza niewolnika, czy poddanego nigdy nie umiera. Dlatego 27 państw Unii, nawet Wielka Brytania, która nie ma już nic do stracenia, zagłosowało dokładnie tak, jak Niemcy chciały.

A my, Polacy, jesteśmy krnąbrni, dumni, chyba jako jedyni kierujemy się podstawowym zbiorem zasad cywilizacji łacińskiej i od czasu wygnania Krzyżaków z Rzeczypospolitej, do Niemców mamy stosunek pełen rezerwy, lecz niezależny. Ale dopiero teraz. Poprzednie władze niby wolnej Polski miały w stosunku do Niemiec postawę pełnego uniżenia zbitego psa. A już reakcje rządu premiera Tuska, ze słynnym „hołdem berlińskim” ministra Sikorskiego były obrzydliwie lokajskie. Za co właśnie dzisiaj pan Tusk jest nagradzany (kolejne 2,5 roku nicnierobienia to 3 mln na rękę).

Wszystko to zmieniło się w październiku 2015, gdy miarka się przebrała i pierwiastek wolności i niezależności, który jest zawsze w sercu uczciwego Polaka, zmiótł z politycznej sceny sługusów obcych mocarstw, którzy za resztki rzucane ze stołu wesoło merdali ogonami.

Dlaczego my, Polacy musimy zawsze być promotorem wielkich zmian?! Mamy lepszy wzrok, bardziej rogatą duszę, czy może wrodzoną awersję do poddaństwa i nienawidzimy fałszu i obłudy? Narodowy ruch Solidarności (w żadnym wypadku nie Bolek) przeorał 37 lat temu zgnuśniałą i podzieloną Europę. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich – potwór Lenina i Stalina na glinianych nogach się rozsypał. Oczywiście dostaliśmy po palcach za tą bezczelność. A na końcu symbolem, o ironio, naszej walki i zwycięstwa, jest na świecie zburzony mur berliński. To nie do Gdańska, tylko do Berlina przyjeżdżają przywódcy całego świata modlić się pod tym murem. Nawet ten symbol Niemcy nam odebrali.

Dzisiaj ponownie stanęliśmy do walki. Jak to już jest od tysiąca lat – albo przeciwko azjatyckiej Rosji, albo bizantyjskiej Rzeszy Niemieckiej. Tak – Rzeszy Niemieckiej. Bo Unia Europejska to zakamuflowana Rzesza Niemiecka, tak wielka i silna, czego nawet Hitlerowi się nie udało. Kto tego nie widzi jest ślepy. Albo nie chce świadomie tego widzieć, bo jego lokajska dusza lepiej się czuje, gdy jego pan jest zadowolony. A pan, w tym wypadku pani – Angela Merkel, kanclerz Niemiec, jak kiedyś inna Niemka, Katarzyna Wielka, ustala prawa, jakie chce, a potem beztrosko i bez oporu te prawa łamie. Pod tym względem zachowanie niemieckiej biurokracji Unii jest wprost komiczne, gdyby tylko nie było okrutną drwiną z Europejczyków.

Głosowaliście, jak prosiliśmy. Tylko dlaczego zagłosowaliście na nie?! No to będziecie jeszcze raz głosować. I jeszcze raz. Aż do skutku. Obawiacie się muzułmańskich terrorystów i nie chcecie wziąć do siebie napalonych wyrostków, którzy gwałcą, co popadnie, to będziecie płacić 250 tyś euro za sztukę.
I tak dalej, ku całkowitemu rozsypaniu się szczytnej idei wspólnoty europejskiej, dziś opanowanej przez wiecznego, niemieckiego potwora.

Po prawdzie, co się dzieje, pierwsi zorientowali się Anglicy i jak to oni, typowo po angielsku wynieśli się z Unii. My mamy ten szkopuł, że nie chcemy się z Unii wynosić. Może jesteśmy nieco ambitniejsi, może tylko bardziej romantyczni. My chcemy Unię zmienić. A dokładnie – zbudować ją od nowa. Mamy coś w sobie twardego i prastarego, może z tradycji szlacheckich dworków, czego tak nam Prusacy zazdrościli, coś, co nazwałbym jednym słowem – szlachetność. Zawiera się w tym nieograniczone dążenie do wolności, prawdy i uczciwości. Cechy, które w dzisiejszym, pokrętnym świecie są wyrzucone na śmietnik. Najwyżej, jak widać, liczy się cwaniactwo, koniunkturalizm, hipokryzja i konformizm.

Przegraliśmy wczoraj wybory w Brukseli? Skądże! To była typowa ustawka. Główny sędzia, kanclerz Niemiec już rano ogłosiła wynik wyborów, które miały się odbyć po południu. „Europa” zwasalizowana przez Rzeszę, tylko przyklepała polecenie faktycznego przywódcy. Ja mam tylko nadzieję, że taka postawa naszego rządu zerwała już ostanie zasłony i greckie maski i okrutnie obnażyła potiomkinowska wioskę, jaką jest Bruksela. Dokładnie zobaczyliśmy, kto, co i jak.
Jakich krętactw i kombinacji, oraz zwykłych oszustw używa się, by zniszczyć przeciwnika. Na kolanie zmienia się prawa; nieważne są traktaty. Po prostu robi się wszystko, by spełnić wolę hegemona.
W takim szambie żyć się nie da. Prędzej, czy później opary gnojówki lewacko–liberalnej wyduszą zawodników.

A obiekt sporu, śliski piskorz, konformista w każdym calu, facet bez kręgosłupa – Donald Tusk będzie dla Angeli Merkel tym samym, czym dla Adolfa Hitlera byli Petain i Quisling? Czyli zdrajcą narodu? I faktycznie nie-Polakiem?

W polskim Sejmie, lokajska, sterowana przez zewnętrznych mocodawców opozycja, konkretnie PO i .N, skandowały długo – Donald Tusk! Donald Tusk! Ekstaza wzbudzona przez głupotę, czy hipokryzję? Prawdopodobnie jedno i drugie… A niejaki poseł Lenz z PO napisał chełpliwie na Twitterze: – „Zwyciężyli Polacy, przegrała polackość”.

Pamiętam, że mistrzami w wymyślaniu epitetów i opluwaniu przeciwników byli komuniści i ubecy. Był „zapluty karzeł reakcji”. Może być i „polackość”. Już niedługo, wystarczy parę lat i prawda stanie się faktem. I może nam się uda na tych brukselskich zgliszczach zbudować prawdziwą Europę Narodów.

Ps. Z ostatniej chwili. Według zasad Unii Polska była na koniec w stanie zablokować decyzję Unii, albo przynajmniej ją odroczyć. Wystarczyło to, że Szydło nie zaakceptowała i nie podpisała tzw. konkluzji szczytu. Do tej pory musieli ją podpisać wszyscy uczestnicy posiedzenia. Co więc wymyśliła? Konkluzję od teraz podpisuje tylko przewodniczący. Czyli Donald Tusk. Jest fajnie? Tak się gra w szachy, gdzie pionek raz może być gońcem a nawet królem.

Autor

- publicysta. Z zawodu inżynier elektronik pracujący od 30 lat za granicą na morzu. Konserwatysta.

Wyświetlono 16 komentarzy
Napisano
 1. gnago pisze:

  „Natomiast nigdy nazistom nie udało się stworzyć takiego współpracującego rządu w jednym, jedynym kraju Europy – w Polsce.”
  Tu zasługę mieli nie tylko Polacy ale i Adolf z swoją sitwą chętni ze strony polskiej byli tylko oni nie chcieli

 2. Janusz pisze:

  A to ciekawe. Kto był chętny? Nie słyszałem.
  Czyżby Krzeptowski i Goralenvolk, jako rząd Polski?

 3. Monika Sujkowska pisze:

  Cóż za szokująca głupota przebija się z tego artykułu. Polemika jest fantastyczna i zdrowa rzeczą. Ten artykuł jest natomiast pokretna i nieprzekonywujaca manipulacja napisana w stylu propagandowym.

  • Janusz pisze:

   Bardzo mi przykro, ze nie dysponuje Pani umysłem dostatecznie pokrętnym, by zrozumieć moje bajdurzenia.
   Polecam na trening lekturę Nietzsche’go albo Hegla. Lub choćby Kafki.Tam jest prosto i zrozumiale. Nie, żebym się do nich porównywał. Nie daj Boże!
   A o manipulacjach to może innym razem. Ponad 70 lat nami manipulowano, więc wielu jeszcze prawdę i faktu odbiera jako manipulację.

 4. Pico pisze:

  Ale was wszystkich pojebalo. Jak Pan Bog chce kogos pokarac to mu odbiera rozum, co widac na waszym przykladzie.

 5. Starsza pisze:

  A może w tym jest jakiś strategiczny plan Niemiec? Może to ukryte dno tej strategii europejskiej? Ciekawy ten sąd teoretyczny…wysoko oceniam opinię tego autora. Okazało się że tak też oceniała to kobieta , która wyjechała do USA gdy do Niemiec przyjęto dużą ilość ludzi, a oni krzyczeli cały czas że chcą na Syberię i pytali gdzie ten kraj Syberia…Czytałam jej artykuł ktory mną wstrząsnął ale jeżeli jest jeszcze ktoś kto postrzega to ukryte dno to może jest w nim ten sens Niemieckiej UE? Ciekawe spojrzenie na tą ukrytą dla ludzi strategię…

 6. Janusz pisze:

  Witam Panią!

  O nie wątpię, że Niemcy jakiś strategiczny plan mają. Oni zawsze mają. Lecz chyba już pora ujrzeć, że prezes Kaczyński także ma strategiczne plany. Po to potajemnie spotkał się z Angelą Merkel. To było zetknięcie Siły z Rozumem. Co zwycięży? Zobaczymy…

  Pozdrawiam

 7. Starsza pisze:

  Moja mama zawsze mówiła: ” z silnym gorzej jak z głupim ale na głupotę nie ma siły…” Zobaczymy.

 8. Anna pisze:

  Widać jak autor garściami czerpie z języka propagandy, i tej faszyzujacej,i komunistycznej, i swojskiej dzisiejszej. BRAWO takich emanacja suwerena potrzebuje, partia siła narodu, ciekawe w jakiej spółce p. Dziennikarz dostanie nagrodę. ….

  • Janusz pisze:

   Witam Pani Anno!

   Ma Pani to mocno zakodowane? Ten język propagandy. Lata praktyki?
   Emanacje to jakieś fluidy? Może Pani sprecyzuje.

   Pozdrawiam

 9. Johann pisze:

  Mam bardzo podobne odczucia. Niemcy zawsze byli tacy sami. Dziś robią to co 100, 200, 500 lat temu. Aktualnie na salonach UE z wykorzystaniem Tuska.

 10. Janusz pisze:

  „Niemcy zawsze byli tacy sami”.
  Obawiam się, że tak. Lecz może w końcu wymyślimy jakiś sposób na nich.
  Jestem optymistą.

  Pozdrawiam

 11. Karolski pisze:

  Najwięcej propagandy jest w UE. To projekt rozbioru Europy. Niemcy tym kierują.

 12. Andrzej pisze:

  Zmiótł sługusów jednych mocarstw i zastąpił ich sługusami innych mocarstw

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika