Gdańscy urzędnicy oskarżeni! "Korzyści majątkowe, fałszywe dokumenty" | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 12.02.2015

Gdańscy urzędnicy oskarżeni! „Korzyści majątkowe, fałszywe dokumenty”

Jest akt oskarżenia przeciwko siedmiu osobom, dotyczący przyjmowania korzyści majątkowych w zamian za przyspieszenie procedury rejestracji pojazdów w Urzędzie Miasta w Gdańsku.

Urząd Miejski w Gdańsku. (Fot. Gazeta Bałtycka)

Miejski w Gdańsku. (Fot. Gazeta Bałtycka)

Prokuratura zakończyła aktem oskarżenia przeciwko siedmiu osobom postępowanie prowadzone przez CBA.

Jak informuje rzecznik Jacek Dobrzyński – agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzili pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku postępowanie dotyczące przyjmowania korzyści majątkowych w zamian za przyspieszenie procedury rejestracji pojazdów w Urzędzie Miasta w Gdańsku oraz rejestracje pojazdów, które nie spełniały wszystkich wymogów formalnych, ze względu na brak pełnej dokumentacji.

Wśród oskarżonych jest inspektor z Referatu Rejestracji Pojazdów gdańskiego Urzędu Miasta, której przedstawiono zarzuty przyjmowania korzyści majątkowych oraz przekroczenia uprawnień i posłużenia się podrobionymi dokumentami. Czyny te związane są z procedurą rejestracji pojazdów i obejmują lata 2010-2013. Pozostałe sześć osób to mieszkańcy województwa pomorskiego oskarżeni o wręczanie korzyści majątkowych.

Postępowanie zostało wszczęte w oparciu o materiały zgromadzone przez CBA. Akt oskarżenia przesłano do Sądu Rejonowego Północ.

źródło:

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. Minek pisze:

    Kolejny skandal. Gdańsk miasto korupcji i licznych skandali. Wstyd.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika