Gdański Pałac Młodzieży. „Zainteresowanie tym miejscem jest ogromne” | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 2.06.2017

Gdański Pałac Młodzieży. „Zainteresowanie tym miejscem jest ogromne”

Jak co roku w gdańskim Pałacu Młodzieży odbył się Dzień Dziecka. Wydarzenie było także dniem otwartym placówki. Można było podziwiać wszystkie zakamarki budynku w tym salę koncertową, galerię z rozmaitymi instrumentami muzycznymi czy studio nagrań.

R1; Cieszy mnie fakt, że zainteresowanie naszą placówką jest tak ogromne. Staramy się docierać z naszą ofertą do jak najszerszego grona młodych gdańszczan R1; mówi Elżbieta Porowska, Dyrektor Pałacu Młodzieży w Gdańsku.

Oprócz wielu występów artystycznych, które można było podziwiać na scenie przed pałacem, wśród najmłodszych, dużym powodzeniem cieszyły się stoiska z watą cukrową oraz popcornem. Z drugiej zaś strony budynku witała gości muzyka wykonywana na żywo oraz wystawa plastyczna.

Przypomnijmy, Pałac Młodzieży odwiedzają tysiące młodych, utalentowanych mieszkańców Gdańska. To jedyna placówka z tak szeroką i profesjonalną ofertą skierowaną do tych najbardziej utalentowanych artystycznie, by rozwijać swoje pasje i umiejętności. Wielu młodych artystów zaczynało właśnie tutaj, by w dorosłym życiu odnosić sukcesy na scenach całej Europy.

R1; Dla mnie i dla trójki moich dzieci, które przychodzą do Pałacu, jest to miejsce, w którym naprawdę mogą rozwijać swoje pasje, w dodatku atmosfera tworzona przez instruktorów jest wyjątkowa. Dzieciaki są zachwycone, a każde interesuje się czym innym. Najmłodszy syn trenuje judo, jedna córka gra na perkusji, druga na gitarze R1; mówi pani Joanna z Gdańska. R1; Nie bez znaczenia jest bardzo dobra lokalizacja Pałacu w samym centrum Gdańska, gdzie wszyscy mają blisko.

Wśród najciekawszych propozycji Pałacu znajdują się kursy karate, żeglarstwa, akrobatyki, zajęcia plastyczne, pracownia eko-sztuki, taniec jazzowy, taniec hip-hop, zajęcia teatralne, komputerowe, lekcje gry na keyboardzie, perkusji, flecie i inne. Dodatkowo od nowego roku szkolnego planowane jest otwarcie pracowni robotyki i grafiki komputerowej.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>