Immunitet dla Pawła Adamowicza? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 17.10.2016

Immunitet dla prezydenta Gdańska?

Dlaczego prezydent Paweł Adamowicz zorganizował obchody 30-lecia Trybunału Konstytucyjnego w Gdańsku? Wiele wskazuje na to, że może za tym stać przebiegły plan uzyskania swoistego sądowego immunitetu, który może być mu niedługo bardzo potrzebny.

adamowicz_kieliszek

Obchody 30-lecia Trybunału Konstytucyjnego odbędą się w Gdańsku. Na konferencji prasowej reklamującej ten jubileusz mówił o „poszanowaniu demokracji” i o tym, że „chce żyć w demokratycznym państwie prawa”. Czy aby na pewno chodzi o państwo prawa i demokrację?

A może po prostu o to, aby zjednać sobie środowisko sędziów, którego ważnym reprezentantem jest dziś prezes Trybunału Andrzej Rzepliński? Może chodzi o to, aby pokazać całej Polsce, że Rzepliński jest wielkim przyjacielem i sojusznikiem Adamowicza?

Pamiętajmy o tym, że być może już niebawem powróci sprawa wątpliwości dotyczących oświadczeń majątkowych Pawła Adamowicza, licznych darowizn, które miał otrzymywać od rodziny, kilkudziesięciu kont bankowych, nieznanej ilości gotówki, którą miał posiadać, licznych nieruchomości, które także posiada, a których liczba do dziś dla wielu jest nieznana. Poza tym być może już wkrótce powróci cały szereg pytań dotyczących kontrowersyjnych miejskich inwestycji, działalności deweloperów, itp.?

Jeśli wskazane wyżej pytania powrócą, to prawdopodobnie Adamowicz będzie musiał na nie odpowiedzieć na sali sądowej. Jak wiadomo, od końca 2015 roku trwa nieoficjalny spór pomiędzy rządem a środowiskiem sędziów, którego symbolem jest Andrzej Rzepliński. Częste pojawianie się ostatnio Adamowicza w towarzystwie prezesa być może w zamyśle prezydenta ma dać mu swoisty sądowy immunitet i ochronić przed konsekwencjami, jakie opisuje kodeks karny. Adamowicz bardzo się stara, aby jak najczęściej pojawiać się przed kamerami w towarzystwie prezesa TK.

z kolei z wielkim entuzjazmem przyjął zaproszenia do Gdańska. Po wielomiesięcznej walce z rządem, wśród gdańskich elit zebranych wokół Platformy Obywatelskiej, na koniec kadencji znów może poczuć się jak mentor, prawdziwy najwyższy autorytet, ekspert, wręcz bohater – o czym wspomniał prezydent Sopotu Jacek Karnowski, komentując spotkanie z Rzeplińskim słowami „to wielki zaszczyt stać i słuchać tak odważnego Człowieka!”

Tym wszystkim, którzy zastanawiają się, ile kosztować będą gdańszczan obchody jubileuszu Trybunału Konstytucyjnego – odpowiedział, prezentując charakterystyczne dla siebie podejście do kwestii finansowych: „Zero! Może kilkanaście tysięcy złotych”.

Autor

- dziennikarz, fotoreporter, podróżnik.

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. Krystyna pisze:

    Adamowicz musi odejść natychmiast. Dość ośmieszania Gdańszczan!!!!!!

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika