John Kerry w Polsce. Ważne tematy: więzienia CIA i system Echelon | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 5.11.2013

John Kerry w Polsce. Ważne tematy: więzienia CIA i system Echelon

przyleciał wczoraj do Polski. Przy okazji wizyty sekretarza stanu USA pojawiają się pytania o tajne oraz o elementy globalnego systemu nasłuchowego Echelon, znajdujące się na terenie naszego kraju.

polska_na_podsluchu1

Obiekty wojskowe na terenie województwa warmińsko-mazurskiego są ściśle tajne.

Kerry będzie rozmawiał z ministrami Sikorskim i Siemoniakiem, spotka się także z premierem Tuskiem. Odwiedzi m.in. 32. Bazę Lotnictwa Taktycznego w Łasku, gdzie spotka się z żołnierzami polskimi i amerykańskimi.

John Kerry - sekretarza stanu USA

John Kerry R1; sekretarza stanu USA

Jak informuje strona amerykańska, rozmowy będą dotyczyły „ścisłego sojuszu obronnego i partnerstwa z Polską w zakresie szeregu globalnych kwestii” oraz „kluczowego wkładu Polski w szerzenie demokracji i umacnianie zdolności NATO”.

Wizyta amerykańskiego polityka może być jednak taktycznym działaniem wyprzedzającym w związku z potencjalną możliwością ujawnienia nieznanych dotąd informacji na temat tajnych więzień CIA na terenie Polski.

Przede wszystkim jednak to głośna afera podsłuchowa, do ujawnienia której przyczynił się w dużej mierze Edward Snowden, ujawniając szereg amerykańskich tajemnic, jest przyczyną intensywnych działań dyplomatycznych ze strony USA, których wizerunek w sposób istotny został przez to nadszarpnięty.

polska_na_podsluchu2

Mieszkańcom miejscowości Świadki Iławeckie wojsko zabroniło wypowiadania się na temat obiektów.

Wszystko wskazuje na to, że wspomniane „globalne kwestie”, o których chce rozmawiać Kerry to kwestie dotyczące elementów ogólnoświatowego, amerykańskiego systemu nasłuchowego Echelon, które znajdują się na terenie Polski. Infrastruktura systemu, według wielu doniesień znajduje się w miejscowości Świadki Iławeckie (woj. warmińsko-mazurskie), na terenie Jednostki Wojskowej 3042. Wszelkie informacje w tej sprawie są jednak tajne i nie ma możliwości ich oficjalnego potwierdzenia, choć wydają się bardzo prawdopodobne.

Echelon_polska

Tajna, wojskowa baza, mogąca być elementem globalnego systemu szpiegowskiego Echelon – widziana z satelity. (Fot. Maps Google)

Z kolei „kluczowy wkład Polski w szerzenie demokracji i umacnianie zdolności NATO” to nic innego jak działania skierowane przeciw Rosji. Nie przez przypadek elementy systemu Echelon zlokalizowane są tuż przy granicy z Obwodem Kaliningradzkim…

Autor

- Gazeta Bałtycka

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. […]  “John Kerry w Polsce. Ważne tematy: więzienia CIA i system Echelon”http://gazetabaltycka.pl/promowane/john-kerry-w-polsce-wazne-tematy-wiezienia-cia-i-system-echelon  8. dlaczego nie wydano zakazu wstępu dla przedstawicieli koncernów wydobywczych do gmachów […]

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>