Katarski inwestor II, czyli nie będzie w Polsce fabryki Jaguar Land Rover | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 12.08.2015

Katarski inwestor II, czyli nie będzie w Polsce fabryki Jaguar Land Rover

Katarski inwestor II. Tak. Mam na myśli informację podaną już oficjalnie, że z budowy w Polsce fabryki samochodów indyjskiego koncernu TATA nic nie wyszło. Korzystniejszą lokalizacją dla inwestora jest Słowacja.

Jaguar C-X17 (prototyp)

odjechał na Słowację.

Nie zamierzam rozważać, czy to dobrze, czy to źle. prostu ilość informacji, jakie posiadam w tej sprawie, jest praktycznie zerowa. Ale mogę podzielić się wrażeniem, jakie odniosłem, słysząc chyba gdzieś przed wyborami prezydenckimi wypowiedź pana Piechocińskiego, jakby nie patrzeć, wicepremiera Rządu RP, że w zasadzie wszystko jest już dograne i inwestycja w Polsce to prawie aksjomat.

Była to wypowiedź publiczna. Pozwoliłem sobie na uwagę, żeby z tą inwestycją nie było przypadkiem jak z katarskim inwestorem. Widać źle życzę Polsce, bo „wykrakałem”. Albo raczej – nasze już wpadły w nawyk opowiadania gawiedzi bajek. Znając siebie uważam, że ta druga możliwość jest znacznie bardziej prawdopodobna.

Autor

- publicysta, komentator i felietonista.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika