Katowice. W poniedziałek rozpoczyna się turniej tenisowy kobiet | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 4.04.2014

Katowice. W poniedziałek rozpoczyna się turniej tenisowy kobiet

W najbliższy poniedziałek rozpocznie się jedyny w ciągu roku tenisowy turniej WTA w Polsce. W Katowicach wystąpi przede wszystkim Agnieszka Radwańska, która będzie najwyżej rozstawioną zawodniczką. 25-latka jest obecnie trzecia w rankingu. Zapewniony udział w BNP Paribas Katowice Open mają w sumie cztery Polki. Poza tym w kwalifikacjach zagra jeszcze kilka naszych rodaczek.

WTAKatowice2014

W turnieju głównym wystąpią cztery polskie tenisistki, mianowicie: Agnieszka Radwańska, Magdalena Fręch, Magda Linette i Katarzyna Piter. Fręch i Linette otrzymały od organizatora tzw. dzikie karty.  Losowanie par drabinki zasadniczej odbędzie się jutro o godz. 16:00.

W eliminacjach do katowickich rozgrywek wezmą udział natomiast: Paula Kania, Marta Kowalska, Zuzanna Maciejewska oraz Katarzyna Pyka. Do rywalizacji przystąpią w sobotę.

Gwoli przypomnienia, w zeszłorocznych zmaganiach Sandra Zaniewska i otrzymały tzw. dzikie karty. Odpadły jednak już po rozegraniu jednego meczu. W tym roku obu pań zabraknie w BNP Paribas Katowice Open. Jeśli chodzi o ówczesne kwalifikacje, nie awansowała zaś żadna z sześciu Polek. Warto dodać, że po raz pierwszy w ww. turnieju wystąpi Agnieszka Radwańska. Co więcej, ostatni raz krakowianka rywalizowała w Polsce w ramach zawodów WTA blisko 7 lat temu (2 maja 2007)!

Do imprezy WTA Katowice w ostatniej chwili dopisana została Francuzka Alizé Cornet. Z kolei z udziału na Śląsku musiała się wycofać Kirsten Flipkens. Belgijka zmaga się z urazem kostki.

Pula nagród turnieju w Katowicach wynosi 250 tysięcy dolarów. W porównaniu z ubiegłą edycją, której pojedynki odbywały się na ceglanej mączce, tegoroczna zostanie rozegrana na kortach twardych. Tytułu sprzed roku Roberta Vinci (w finale pokonała Czeszkę Petrę Kvitovą 7:6[2], 6:1). Włoszka  jest rozstawiona z numerem drugim.

Transmisje z BNP Paribas Katowice Open będzie można oglądać w TVP Sport, otwartym kanale TVP i Eurosporcie. Zaplanowane są transmisje 24 meczów w TVP Sport i Eurosport (w tym transmisje 1 ćwierćfinału, 1 półfinału i finału w otwartym kanale TVP).

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika