Lekarz ma nie przyjmować pacjenta na oddział. Służba zdrowia. Polskie szpitale. Ratownictwo | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 5.03.2013

Lekarz: „Mam za zadanie nie przyjmować pacjentów na oddział”

Kolejne tragiczne przypadki nie udzielania przez szpital pomocy każą zastanowić się nad przyczynami pogarszającej się sytuacji w służbie zdrowia. Co na ten temat mówią sami lekarze? Komentarze są zaskakujące.

Lekarz: „Mam za zadanie nie przyjmować pacjentów na oddział”.

Dziś w publicznej służbie zdrowia chodzi o to, aby przyjmować jak najmniej pacjentów.

Co jest całkowicie zrozumiałe, oficjalnie bardzo niechętnie wypowiadają się na temat służby zdrowia i własnego środowiska. Nam jednak udało się zdobyć kilka nieoficjalnych komentarzy. Rozmawialiśmy z gdańskimi lekarzami pracującymi w szpitalach i prowadzącymi prywatne praktyki. Wszyscy mówią podobnie – nadmierne oszczędności powodują, że jakość leczenia jest coraz gorsza.

Oto wypowiedzi lekarzy:

„Dziś tak naprawdę zadaniem lekarza nie jest . Może zabrzmi to dziwnie, ale obecnie my mamy za zadanie przede wszystkim nie przyjmować pacjentów do szpitala, czyli zrobić wszystko co tylko możliwe, żeby nie trafił na oddział. Ja wiem, choć oczywiście nieoficjalnie, że mam tak robić. Wszyscy to wiemy”.
Urolog, Gdańsk

„To, czego ostatnio byliśmy świadkami, to efekt oszczędności. Począwszy od dyspozytora pogotowia, a skończywszy na obsłudze szpitalnej – wszyscy zobowiązani są do ograniczania kosztów. Dyspozytor ma wysyłać karetkę tylko w najtrudniejszych przypadkach i w ostateczności, a pobyt w szpitalu ma być możliwie jak najkrótszy. Oczywiście dużo zależy od indywidualnego podejścia lekarza, ale odgórne wytyczna są właśnie takie”.
Internista, Gdańsk

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Wyświetlono 3 komentarze
Napisano
  1. Imię... pisze:

    To jest prawdziwy skandal! Tak nie moze byc!!!! Ludzie!!!

  2. Tadeusz pisze:

    Moim zdaniem to krok w strone calkowitej prywatyzacji sluzby zdrowia. Tak jak z dentystami juz sie stalo tak bedzie ze wszystkimi lekarzami.

  3. Imię... pisze:

    Dla mnie jest to przerażające że ludzie chorzy muszą tak długo czekać na przyjęcie do szpitala.PARANOJA!!

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika