Mecz inauguracyjny i terminarz rozgrywek reprezentacji Polski podczas ME w Piłce Nożnej 2021 | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 11.06.2021

We wtorek 8 czerwca na Stadionie Inea w Poznaniu reprezentacja Polski rozegrała ostatni mecz towarzyski przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2021.

Ponad 20 tys. kibiców przyszło do gdańskiej Steefy Kibica. (Fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl)

W meczu zremisowali z Islandią. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2. Bramki dla Polski strzelił w 34. minucie gry i w 89. minucie spotkania Karol Świderski. Dla Islandii pierwszego gola strzelił Albert Gudmundsson w 26. minucie meczu oraz Brynjar Ingi Bjarnason w 47. minucie spotkania.

Wtorkowy mecz pomiędzy drużyną biało-czerwonych a Islandią był sprawdzianem umiejętności i prezentacją techniki gry zawodników na boisku.

Mecze towarzyskie reprezentacji Polski to doskonały moment na wyciągnięcie wniosków z dotychczasowej gry piłkarzy, które z całą pewnością pozwolą selekcjonerowi na udoskonalenie strategii i wprowadzenie w odpowiednim momencie zmian taktycznych na boisku w zbliżających się meczach Mistrzostw Europy 2021.

Mecz otwarcia i terminarz meczów reprezentacji Polski

Mecz inauguracyjny Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2021 pomiędzy drużyną z Włoch a zespołem z Turcji odbędzie się 11 czerwca o godzinie 21.00 na Stadio Olimpico w Rzymie.

Reprezentacja Polski zagra ze Słowacją 14 czerwca o godzinie 18.00 czasu polskiego na stadionie Kriestowskij w Sankt Petersburgu.

W kolejnym meczu 19 czerwca o godzinie 21.00 na Estadio La Cartuja w Sewilli zmierzą się z Hiszpanią.

23 czerwca o godzinie 18.00 reprezentacja Polski rozpocznie mecz ze Szwecją, który rozegra na stadionie w Sankt Petersburgu.