Spółka PL 2012+. Milionowe nagrody dla prezesów. Ponad 3 mln zł. Marcin Herra, Andrzej Bogucki | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 13.03.2013

Milionowe premie dla prezesów PL 2012+. „Arogancji władzy nie przykryją papieskie wybory!”

Niektórzy pamiętają zapewne nie tak dawne związane z Narodowym Stadionem. Mówiło się coś o kwocie ponad 570 tys. zł.

Prezesi spółki PL 2012+ (Marcin Herra i Andrzej Bogucki ) na pewno mogą świętować. Otrzymali milionowe premie.

Prezesi spółki PL 202+ ( i Andrzej Bogucki) na pewno mogą świętować. Otrzymali milionowe premie. (Fot. Happa)

Niezwykle sympatyczna pani przekonywała nas, że nic nie można zrobić, że takie umowy zostały podpisane i muszą być zrealizowane. Podzielam ten pogląd. Chciałbym tylko wiedzieć, kto podpisał tamte, wspaniałe (nie dla mnie, podatnika) umowy. Ale nic z tego. Władza pilnie strzeże swoich tajemnic. Minęło kilka (kilkanaście) miesięcy i władza twórczo rozwinęła poprzednie rozwiązania. Teraz mówi się o nagrodach (premiach? bonusach?) przekraczających ,3 mln zł na osobę. dostali: prezes spółki – oraz członek zarządu spółki – Andrzej Bogucki. Łącznie ponad 3 mln zł. To więcej niż cały kapitał zakładowy firmy PL 2012+, który wynosi 2 mln zł.

I co? I nic! Kto teraz dopuścił do takich rozwiązań. Jestem przekonany, że też się nie dowiemy. Nie wyobrażam też sobie, żeby najwyższe, powtarzam: najwyższe czynniki w państwie o tym nie wiedziały. Pozwolę sobie zauważyć, że znakomita część społeczeństwa zadowolić musi się kwotą 1,6 tys. zł. miesięcznie. Oznacza to, że na kwotę taką jak wysokość zapracowuje po ok. 70 latach.

Postępowanie władz w tej sprawie świadczy o niezwykłej arogancji i lekceważeniu społeczeństwa. Czy ta władza rzeczywiście sądzi, że Naród tego nie widzi i nie pamięta? Tego się nie da ukryć pod płaszczem papieskich wyborów. Nawet, gdyby wszystkie telewizje przez dwadzieścia cztery godziny na dobę transmitowały obraz drzwi do Kaplicy Sykstyńskiej.

Swoją drogą interesujące jest, co teraz powie niezwykle sympatyczna pani . Mnie jednak bardziej interesuje, na jaką kampanię i której partii gromadzone są środki. Taka wiedza może pozwolić ustawić się przynajmniej na czas kolejnej kadencji. Jeśli przedtem nie wydarzy się coś niezwykłego.

PL 2012+ sp. z o.o.

Adres: ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 1, Warszawa, woj. Mazowieckie
KRS: 0000293205

 • Marcin Herra – Prezes Zarządu
 • Andrzej Bogucki – Członek Zarządu
 • Mirosław Sosnowski – Członek Rady Nadzorczej
 • Marta Postula – Członek Rady Nadzorczej
 • Jacek Czarecki – Członek Rady Nadzorczej
 • Zbigniew Klepacki – Członek Rady Nadzorczej
 • Łukasz Sekuła – Prokurent

Autor

- publicysta, komentator i felietonista.

Wyświetlono 2 komentarze
Napisano
 1. AJ pisze:

  Przecież to SKANDAL !!!

 2. Imię... pisze:

  A ludzie za minimalną krajową zyly sobie wypruwaja. Takiego czegos to chyba nigdy jeszcze nie bylo. Za najgorszych czasow tak źle nie było jak jest teraz!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika