Najnowszy sondaż: PiS ze znaczną przewagą, wysoko Kukiz'15, Korwin w Sejmie | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 8.02.2016

Najnowszy sondaż: PiS ze znaczną przewagą, wysoko Kukiz’15, Korwin w Sejmie

Jest najnowszy poparcia dla ugrupowań politycznych. W nim ze znaczną przewagą nad konkurentami. Silną pozycję ma też Kukiz’15. W Sejmie znalazłyby się także: PO, Korwin oraz Nowoczesna. Poza progiem wyborczym PSL, Lewica oraz partia Razem.

sondaz-07-11-2016-11

Na chce głosować 39 proc. respondentów i od ostatniego sondażu zyskało 1 proc. Kukiz’15 znajduje się na wysokiej drugiej pozycji z 19-proc. poparciem i stratą 2 proc., na Platformę Obywatelską chce głosować 14 proc. respondentów.

Partia Korwin wyprzedziła Nowoczesną osiągając 7,5 proc. poparcia i zyskując najwięcej w stosunku do poprzedniego sondażu, bo aż 3,5 proc., na Nowoczesną chce głosować 7 proc. respondentów. Poza progiem wyborczym znalazłyby się PSL (3,5 proc.) Lewica (3 proc.) oraz partia Razem (2 proc.)

przeprowadzono w dniach 5-6 lutego 2016 roku na grupie 1100 losowo wybranych, pełnoletnich obywateli Polski.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Wyświetlono 15 komentarzy
Napisano
 1. Neon pisze:

  PASP – super sondażownia, tydzień przed wyborami parlamentarnymi dawała PO 8.5%, Stonodze 6.5%, a Nowoczesnej 1%
  http://gazetabaltycka.pl/promowane/sondaz-pis-liderem-choc-traci-poparcie-w-sejmie-tez-kukiz15-po-i-stonoga-partia-polska

 2. Rurek pisze:

  A IBRIS dawal tydzien temu Nowoczesnej 30%. To dopiero wiarygodnosc.

  • Neon pisze:

   IBRIS przynajmniej dość dokładnie przewidział wynik wyborów, więc jest dla mnie bardziej wiarygodny.

   • Rurek pisze:

    Chyba bardziej sprzedajny. Ile Petrus zaplacil za 30%? Po tej akcji dla mnie to dno a Ty dalej ślepy jestes

   • Kimon pisze:

    PASP przewidziała wyniki wyborów jeszcze dokładniej. Błąd około 1 proc. Szkoda że tego nie sprawdziłeś tylko wolisz podawać chwilowe wyniki preferencji wyborczych. Więcej rzetelności.

    • Neon pisze:

     „chwilowe wyniki preferencji wyborczych” – naprawdę uważasz, że tak bardzo zmieniły się preferencje w ciągu tygodnia? Przypominam, że Stonoga zdobył 0.28%, czyli 96% jego potencjalnych wyborców musiało w ciągu tygodnia zmienić „preferencje wyborcze”?

     • Kimon pisze:

      Przez krótki czas o Stonodze mówiła cała Polska. Nie wiem jak się zmieniają preferencje ale wyobrażam sobie, ze jak się robi sondaż w czasie największej popularności kogoś to ten ktoś ma lepszy wynik niż gdy popularnosć spada.

   • Aro pisze:

    tak..tak „wiarygodny” że po kompromitowaniu się jako Homo Homini coś tam..musiał zmienić nazwę…

   • jan pisze:

    dajcie spokój neon to leming, kiedyś zapytano Browna jak można przekonać leminga czystymi faktami, odpowiedział że szkoda czasu

   • Piotr pisze:

    To co piszesz ma sens faktycznie w miarę rzetelne przewidywanie wyników wyborów to argumenty za tą sondażownią ale to bardzo niepokojące że aż 30% respondentów popiera nowoczesną. Partia która jak dotąd dała się poznać tylko ze strony totalnej negacji wszystkiego czym zajmuje się rząd oraz wzywania w czasie obrad sejmu do kolejnych przerwa w obradach.

 3. Metodolog pisze:

  Już na pierwszy rzut oka sondaż wypada blado. Nie uwzględniono trendu, próba jest skandalicznie mała jak na poważne badanie, choć na papierze daje reprezentatywność. Próg ufności jest tu bardzo niski równie dobrze każda partia może mieć +/- 4 punkty procentowe różnicy w stosunku do ostatecznego wyniku. Nie ma co się podniecać. Bałtycka by lepiej pokazała inny sondaż, który jest wiarygodny, a nie dopasowany do linii programowej

  • Wszystkie sondaże które widziałem, a widziałem ich sporo, mają próbę ok. 1100 os. Żaden nie uwzględnia trendu, bo to pojedyncze sondaże. A to, że każda partia może mieć +/-4 punkty procentowe to mało powiedziane, bo może mieć i +/- 90…

 4. Avocadov pisze:

  To tylko 1100 osób. Wiarygodne byłoby 10 000 osób, albo 100 000.

 5. Ereal pisze:

  Lemingi nie dopuszczają do świadomości porażki swojej wybranej partii, bo ich poczucie własnej wartości – budowane na przeświadczeniu że wyróżnia ich głos oddany na partię idealną – ległoby w gruzach. Oni muszą wierzyć, że są w ten sposób wyjątkowi. W przeciwnym razie musieliby się pogodzić z faktem, że przez lata byli manipulowani, że byli lemingami, a na to są zbyt słabi psychicznie.

 6. Armaniak pisze:

  Przywołując klasyka Sikorskiego – wataha z PO i Nowoczesnej, została dorżnięta !!

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika