Natalia Partyka: "Z pokorą przyjmuję takie stanowisko" | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 12.04.2013

Natalia Partyka: „Z pokorą przyjmuję takie stanowisko”

w związku z ostatnimi wydarzeniami:

Natalia Partyka u Prezydenta Gdańska

Według urzędników, żaden z sukcesów Natalii Partyki w 2012 roku nie spełniał kryteriów pozwalających na otrzymanie stypendium sportowego na terenie miasta Gdańska. (Fot. UM Gdańsk)

W związku z coraz liczniejszymi komentarzami dotyczącymi decyzji władz Miasta Gdańska o nieprzyznaniu mi stypendium sportowego Miasta Gdańska na rok 2013 pragnę poinformować, że w zaistniałej sytuacji nie będę podejmowała jakichkolwiek działań celem zmiany decyzji kompetentnego organu Urzędu Miasta Gdańska.

Jako sportowiec cenię sobie zasady fair play , więc z pokorą przyjmuję takie stanowisko.

Będzie dla mnie ono wyzwaniem do jeszcze bardziej wytężonej pracy treningowej, do jeszcze większej samodyscypliny, aby moje osiągnięcia sportowe w kolejnych latach były na tyle cenne, abym w ten sposób mogła wypełnić wymagania określone w stosownych przepisach regulujących warunki otrzymywania takiego stypendium.

Mam również nadzieję, że aktualna dyskusja medialna przyczyni się do zmiany statusu sportowców niepełnosprawnych w świadomości miejskich urzędników, a tym samym spowoduje zmiany w regulaminach przyznawania sportowych stypendiów, tak aby również oni mogli być beneficjentami takiej formy wsparcia.

Urodziłam się w Gdańsku, mieszkam na stałe w Gdańsku i kocham Gdańsk, więc na pewno nie będę się nigdzie przeprowadzała ze względu na tę sytuację, pomimo kilku kuszących propozycji.

Jestem również już od kilku lat członkinią klubu SZANSA-START Gdańsk.

Fakt, że występuję w zawodach ligowych Polskiego Związku Tenisa Stołowego jako zawodniczka SKT Sochaczew wynika z prostej przyczyny, że w Gdańsku nie ma żadnej drużyny, która gra w najwyższej klasie rozgrywek.

Jednocześnie chciałabym bardzo podziękować wszystkim, którzy w różny sposób i w różnej formie wyrażali swoje uznanie dla moich dotychczasowych sportowych dokonań.

Cieszą mnie ono niezmiernie i dodają sił do dalszej pracy nad sobą, nie tylko w wymiarze czysto sportowym.

Są one dla mnie inspiracją do nowych wyzwań i działań na rzecz popularyzacji sportu, w tym także tenisa stołowego, wśród wszystkich grup społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem tych , dla których uprawienie sportu z różnych powodów jest utrudnione.

Natalia Partyka

Autor

- Gazeta Bałtycka

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. Imię... pisze:

    I bardzo dobrze!!

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>