Nowoczesna bez dotacji. Petru: "Właściwy adresat, niewłaściwy numer konta" | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 3.11.2016

„Nowoczesna” bez dotacji. Petru: „Właściwy adresat, niewłaściwy numer konta”

„Nowoczesna” nie otrzyma większości z około 24 mln zł dotacji z budżetu państwa. Przewodniczący „Nowoczesnej” stara się bagatelizować problem sugerując, że błąd który do tego doprowadził był nieznaczący. Czy faktycznie?

petru

Najwyższy zakwestionował sprawozdanie finansowe partii „Nowoczesna”, podzielając ocenę Państwowej Komisji Wyborczej, która wcześniej to sprawozdanie odrzuciła. Zdaniem sądu Nowoczesna niezgodnie z prawem przelała z rachunku partii bezpośrednio na konto komitetu wyborczego. Według kodeksu wyborczego pieniądze powinny były trafić na konto funduszu wyborczego partii, a do później na konto komitetu wyborczego.

R1; Błędny przelew. To był właściwy adresat, ale niewłaściwy numer konta R1; w ten sposób tłumaczy sytuację Ryszard Petru. Sugeruje tym samy, że błąd, który „kosztował” Nowoczesną około 24 mln zł – był drobny i nieznaczący. Tymczasem regulujące kwestię finansowania kampanii wyborczej są proste, opisane jasnym i zrozumiałym językiem.

A obowiązek finansowania kampanii wyborczej z konta funduszu wyborczego sprzyja transparentności, jednocześnie zapobiega zachowaniom nieuczciwym czy korupcyjnym.

Przypomnijmy, że „Nowoczesna” nie otrzyma z budżetu państwa większości z około 24 mln zł, na co składa się roczna w wysokości 6 mln przekazywana w ciągu 4 lat kadencji. Wysokości subwencji uzależniona jest od wyniku wyborczego.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. Bolek pisze:

    Po prezentacji dokumentów, obrazujących kontakty Jarmakowskiego z rezydentami SB w Chicago, chciałbym teraz przedstawić aktywność Jarmakowskiego (i ludzi, dzięki którym może w dalszym ciągu działać w Chicago) jako „publicysty” lub dokładniej mówiąc propagandysty, przypominającego w sposobie działania Jerzego Urbana lub Janusza Palikota. Jarmakowski i jego wspólnicy mają oczywiście zadanie bardzo utrudnione, gdyż – jak już wspomniałem wyżej – Polonia chicagowska jest w większości konserwatywna, nastawiona bardzo patriotycznie.

    Jak już była o tym mowa, sfrustrowany i bezrobotny Jarmakowski zaczął w pewnym momencie redagować portal internetowy „ProgressForPoland”, którego założycielem i wydawcą jest w/w Piotr Sven Dąbrowski (syn polskiego piosenkarza Andrzej Dąbrowskiego – „Zielono mi”).

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika