Parkrun Gdańsk tym razem w śniegu | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 19.01.2014

Parkrun Gdańsk tym razem w śniegu

W śniegowym parkrun wystartowała blisko setka biegaczek i biegaczy. Mimo, że warunki na trasie nie należały do najłatwiejszych, to jednak emocji nie brakowało.

Parkrun Gdańsk tym razem w śniegu

Wśród Pań najszybsza była Ela Tuwalska i z wynikiem 23:2 zwyciężyła już po raz czterdziesty czwarty. Drugie miejsce zajęła debiutująca w imprezie Paulina Erceg, która osiągnęła czas 24:08. Natomiast trzecia z rezultatem 24:11 była Agata Masiulaniec z Akademii Biegania.

Wśród mężczyzn trudno było wskazać potencjalnego faworyta 103. edycji. Po pierwszej pętli, aż siedmiu z nich miało szansę na zwycięstwo, w tym dwóch debiutujących w co sobotnim biegu. Ostatecznie wygrał Arkadiusz Kalinowski, który świetnie rozegrał końcówkę 5-kilometrowej trasy. Był to już jego 21. tryumf na alejkach w Parku Nadmorskim. Dwie sekundy za Arkiem z czasem 9:04 wbiegł na metę Michał Janiszek, dla którego był to jednocześnie debiutancki start w parkrun Gdańsk. Najniższe miejsce na podium przypadło Tomaszowi Bagrowskiemu (Radość Biegania), a jego końcowy rezultat to 19:19.

Warto dodać, że Elżbieta Tuwalska i Arkadiusz Kalinowski mają najwięcej zwycięstw ze wszystkich uczestników w ramach biegów parkrun Polska. Gratulujemy wszystkim osiągniętych rezultatów oraz dziękujemy naszym wolontariuszom, Ani i Piotrowi za pomoc przy organizacji biegu.

Już w najbliższą sobotę odbędą się drugie urodziny parkrun Gdańsk, na których podsumujemy kolejny rok zmagań w ramach wspólnej akcji Stowarzyszenia oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku, ponieważ od 8 stycznia 2014 rozpoczęliśmy oficjalnie III sezon!

Aktualny ranking trzeciego sezonu po pierwszym biegu:

Panie

  1. Ania Gruźlewska – 100 pkt.
  2. Elżbieta Tuwalska – 100 pkt.
  3. Paulina Erceg – 99 pkt.
  4. Agata Masiulaniec (Akademia Biegania) – 98 pkt.

Panowie

  1. Maciej Gach (Akademia Biegania) – 100 pkt.
  2. Piotr Sliż – 100 pkt.
  3. Arkadiusz Kalinowski – 100 pkt.

Maciej Gach (parkrun Gdańsk)
Fot. Ania Gruźlewska

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika