Pięć minut od wojny USA - Rosja. "Putin walczy o życie" | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 13.04.2018

Pięć minut od wojny USA – Rosja. „Putin walczy o życie”

Krótka wrzutka. Pitolimy o duperelach, bo tak właśnie chcą różne agenciaki. Ma być zamęt i właśnie pitolenie o niczym.

fot. Elizabeth Arrott

A to żydowscy krwiopijcy. Łaskawca Timmermans, w imieniu Junckersa w Warszawie daje buzi, buzi. Faszyści hajlują po lasach; lewacka nawiedzona siostra Joanna wprowadza cyrk do Sejmu, my – z pamięcią i współczuciem, łączymy się w bólu na Placu Piłsudskiego z Jarosławem Kaczyńskim, któremu z pełnym okrucieństwem zamordowano Brata i Bratową. A przy okazji 94 wspaniałych Polaków.
Afera – jedna, druga… Funkcjonariusze, naczelnicy, dyrektorzy służb i prokuratorzy, na oczach całej Polski łżą, jak bure koty. Lokalni watażkowie Gronkiewicz-Waltz, „Budyń” Adamowicz, czy Jaśkowiak, centralną władzę państwa mają w dupie. A sama władza jakaś miękka. Twarde chłopy i twarde baby – patrioci, zaczynają już mieć tego dosyć. Nikogo nie wsadzają – żadnego złodzieja, szubrawca i oszusta. Nadal rządzi Gersdorf, a Julia Przyłębska to mało znacząca figurantka. Zresztą jak cały ten nowy TK. A prezydent? Szkoda gadać…

Tak właśnie ma być. Tak zaplanowano. Znając wrodzoną swarliwość Polaków (gdzie dwóch Polaków, tam trzy opinie – przysłowie ludowe) nie było to takie trudne. Schemat zachowań polskiego społeczeństwa jest od dawna wnikliwie analizowany i w Moskwie i w Berlinie.

Ma być chaos. Zaplątani w swoje własne komiczne swary, mamy się w nic nie mieszać.

***

A jest pięć minut od wojny. Najprawdopodobniej będzie to zastępcza wojna USA – Rosja na terytorium Syrii. Bardzo blisko Turcji, Iranu i Izraela. A to jak nic grozi eskalacją i rozlewaniem się działań wojennych. Publikuje się już w mediach mapy zmasowanego zgromadzenia flot amerykańskich i rosyjskich na tamtym obszarze. Z obu stron padły już twarde deklaracje.

Putin nieustannie prowokuje. Tylko po drugiej stronie nie ma już lewackiego mięczaka Obamy. Putin walczy o swoje życie. Bo jak jeszcze trochę zachód przykręci śrubę – rozszerzy sankcje, zablokuje oligarchom konta, rozwali 2, w który już utopiono miliardy, to jego ludzie, z biznesu lub wojska zabiją go. Być może ze swoim specyficznym czarnym humorem, otrują go nowiczokiem, albo plutonem. A po dwóch miesiącach oświadczą, że ciężko chorował i zmarło się biedakowi.

***

Problem, który nas osobiście może boleśnie dotknąć jest taki, że nie wiemy, jak sytuacja może się rozwinąć.

Więc mam parę pytań:

 • Czy Rada Bezpieczeństwa Narodowego pracując intensywnie, analizuje różne scenariusze zagrożenia naszego państwa?
 • Czy dowództwo NATO podwyższyło stan gotowości bojowej rozważając zagrożenie wschodniej flanki?
 • Czy na Bałtyku jest tylko jeden poważny amerykański okręt wojenny?
 • Ile głowic już zgromadzono w Kaliningradzie?
 • Jak szybko i ile wojska i sprzętu może USA przerzucić z Rammstein do wschodniej Polski?
 • Czy polski wywiad i kontrwywiad ma na oku ten ponad milion ludzi ze wschodu, którzy dla pracy są teraz w Polsce? Podobno były próby przemytu broni z Ukrainy.

***

Czy dopiero jak się rozpęta piekło zjednoczymy się i przestaniemy się kłócić o duperele? A szubrawców wyślemy tam, gdzie już dawno powinni być. Tak sprawiedliwie…

Autor

- publicysta. Z zawodu inżynier elektronik pracujący od 30 lat za granicą na morzu. Konserwatysta.

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
 1. Janusz pisze:

  OKOŁO 40 GODZIN TEMU NAPISAŁEM KRÓTKI ARTYKUŁ WYRAŻAJĄCY MOJE OBAWY O MOŻLIWOŚCI REAKCJI W STOSUNKU DO ZBRODNICZEGO UŻYCIA ZAKAZANEJ NA CAŁYM ŚWIECIE BRONI CHEMICZNEJ WOBEC LUDNOŚCI CYWILNEJ W SYRII. ZBRODNIARZ, PREZYDENT BASHAR AL-ASSAD, WSPIERANY PRZEZ ROSJĘ I IRAN, ŁAMIĄC WSZELKIE MIĘDZYNARODOWE TRAKTATY, Z PEŁNĄ ŚWIADOMOŚCIĄ DOPROWADZIŁ DO MIĘDZYNARODOWEJ, MILITARNEJ KONFRONTACJI.
  W ATAKU, KTÓRY STARAM SIĘ NA BIEŻĄCO OBSERWOWAĆ, BIORĄ UDZIAŁ USA, WIELKA BRYTANIA I FRANCJA.

  NA BIEŻĄCO, ONLINE, WIADOMOŚCI PODAJĄ JUŻ WSZYSTKIE ŚWIATOWE AGENCJE.

  CBS News April 13, 2018, 9:43 PM PRZEKAZUJE NA ŻYWO Z WASZYNGTONU [1]

  ” The U.S. on Friday launched „precision” military strikes against targets inside Syria linked to recent chemical attacks, said President Trump in a statement from the White House. The strike is the culmination of days of threats by President Trump against the Syrian government over a suspected chemical attack against civilians in Douma on the outskirts of Damascus on Sunday.
  „A short time ago, I ordered the U.S. Armed Forces to launch precision strikes on targets associated with the chemical weapons capabilities of Syrian dictator, Bashar al-Assad,” the president said from the White House.
  „A combined operation with the armed forces of France and the United Kingdom is now under way,” he continued.”

  […]

  „To Iran and Russia I ask, what kind of nation wants to be associated with the mass murder of innocent men, women and children?” Mr. Trump said. „The nations of the world can be judged by the fiends they keep.”

  [1] https://www.cbsnews.com/news/syria-strike-launched-chemical-attack-live-updates-live-stream-today-2018-04-13/ (link is external)

  https://www.nytimes.com/2018/04/13/world/middleeast/trump-strikes-syria-attack.html (link is external)

  CZY CAŁKOWITĄ KOINCYDENCJĄ JEST UŻYCIE BRONI CHEMICZNEJ, KONKRETNIE JEDNEGO Z NAJBARDZIEJ ZABÓJCZYCH PREPARATÓW Z ARSENAŁU ZAKAZANEJ BRONI CHEMICZNEJ, POD NAZWĄ NOWICZOK, CZYLI – NOWINKA, NA TERENIE WIELKIEJ BRYTANII, WOBEC BYŁEGO SZPIEGA, SIERGIEJA SKRIPALA I JEGO CÓRKI, JULII.? NIE MA NAJMNIEJSZYCH WĄTPLIWOŚCI, ŻE BYŁA TO DOKŁADNIE TA TRUCIZNA I ŻE TYLKO ROSJA TO WYPRODUKOWAŁA.

  ŚLEDZĘ ROZWÓJ WYPADKÓW I PONAWIAM PYTANIA DO WŁADZ POLSKI DOTYCZĄCE NASZEGO BEZPIECZEŃSTWA.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika