Po wczorajszej debacie w PE - taktyczny zwrot w Platformie Obywatelskiej | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 20.01.2016

Po wczorajszej debacie w PE – taktyczny zwrot w Platformie Obywatelskiej

– Byliśmy przeciwko debacie w Parlamencie Europejskim na temat Polski – mówią zgodnie politycy PO, komentując wczorajsze wystąpienie Beaty Szydło. To nowa taktyka partii opozycyjnej, która jest reakcją na porażkę antyrządowej kampanii realizowanej we współpracy z niektórymi politykami europejskimi.

europarlament

Spora nerwowość w szeregach PO dostrzegalna jest już od wczoraj. Retorycznie dobre wystąpienie Beaty w Parlamencie Europejskim mocno zaskoczyło wszystkich przeciwników rządu i najprawdopodobniej stąd szybka próba korekcji taktyki.

Teraz PO będzie konstruowała przekazy w oparciu o tezę, iż „to donosi na Polskę na europejskich salonach”, „to eksponuje polskie problemy na arenie zagranicznej”.

Taktyka ta wydaje się mało przemyślana i będzie bardzo trudna do realizacji, ponieważ w pewnym sensie jest to narracyjny zwrot o 180 stopni. Z drugiej strony przedstawiciele PO nie za bardzo mają alternatywę.

Nie ulega wątpliwości, że europejscy politycy PO nie przygotowali się dobrze do wczorajszej debaty i niewykluczone, że cała koncepcja polegająca zainicjowaniu europejskiej debaty o Polsce – wkrótce upadnie.

Autor

- dr n. hum., publicysta i komentator. Twórca niezależnych mediów. Autor analiz dotyczących PR, języka polityki i marketingu politycznego.Twitter: @MichalLange

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. Imię... pisze:

    nIE KAZDY MA OCHOTĘ NA UJAWNIANIE e-MAIL

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika