PKP Polskie Linie Kolejowe. Likwidacja połączeń kolejowych. Zamykanie szkół. | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 16.03.2013

Polska do likwidacji!

PKP Polskie Linie Kolejowe zamierzają zlikwidować kolejne dwa tysiące kilometrów linii kolejowych w Polsce. To i tak znacznie mniej, niż przewidywały pierwotne zamierzenia (mówiło się o 4,5 tys. km linii).

Polska do likwidacji. PKP Polskie Linie Kolejowe planują likwidację dwa tysiące kilometrów linii kolejowych.

do likwidacji. PKP Polskie Linie Kolejowe planują likwidację dwa tysiące kilometrów linii kolejowych. (Fot. PLKristof)

Telewizja publiczna (i kilka prywatnych) podała, że zaprzeczył słowom prezesa Jarosława Kaczyńskiego, jakoby w okresie rządów obecnej koalicji zlikwidowano 4,5 tys. szkół. Zlikwidowano tylko coś ok. 2,5 tys. No tak… Szkoda tylko, że zarówno w kwestii linii kolejowych jak i szkół mówimy o tysiącach.

Myślę, że o tysiącach (a może tylko o setkach) możemy mówić w przypadku żłobków, przedszkoli, przychodni, teatrów, bibliotek itp. itd.

Ogólnie: do likwidacji! Oczywiście dla lepszego rozwoju. Aby żyło się lepiej. Przepraszam, a co z „deregulacją” niektórych zawodów (też mówiło się o setkach w każdej „transzy”. I co? Ach, prawda, mamy teraz nowego papieża. Nikt nie będzie zajmował się drobiazgami.

Autor

- publicysta, komentator i felietonista.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>