Potrójne morderstwo w centrum Gdańska. Zabójstwo. Nie żyje mężczyzna, kobieta oraz 1,5-roczne dziecko. Ulica Długa | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 15.03.2013

Czy to była egzekucja? Potrójne morderstwo w centrum Gdańska

Nie żyje trzydziestokilkuletni mężczyzna, jego konkubina oraz półtoraroczne dziecko. Wszyscy zostali zastrzeleni przebywając w mieszkaniu przy ulicy Długiej 30/31 w centrum Gdańska. Czy mamy do czynienia z porachunkami gangsterskimi?

Do potrójnego zabójstwa doszło w tej kamienicy przy ulicy Długiej 30/31 w centrum Gdańska.

Do potrójnego zabójstwa doszło w tej kamienicy przy ulicy Długiej 30/31 w centrum Gdańska. (Fot. Street View)

Dokładną przyczynę śmierci dopiero ustalą specjaliści natomiast już dziś wiadomo, że śmierć prawdopodobnie nastąpiła w wyniku oddania strzałów z bardzo bliskiej odległości.

Jak nieoficjalnie wiadomo, mężczyzna – jedna z ofiar – był wielokrotnie notowany w policyjnych kartotekach. Zajmował się handlem militariami był także kolekcjonerem broni. Dużą ilość broni kolekcjonerskiej trzymał w mieszkaniu.

Wśród motywów zbrodni pojawia się rabunek, nie wykluczone są także porachunki gangsterskie – wówczas potrójne morderstwo byłoby mafijną egzekucją. Sekcje zwłok, które pozwolą jednoznacznie określić przyczynę śmierci, zaplanowane zostały na dziś.

Nad sprawą potrójnego zabójstwa pracują prokuratorzy, policjanci z komendy miejskiej i wojewódzkiej w Gdańsku oraz z Centralnego Biura Śledczego.

Najnowsze informacje

dzisiaj rano powołał specjalną grupę dochodzeniowo-śledczą. W jej skład powołani zostali najlepsi policjanci kryminalni i dochodzeniowy służący na co dzień w komendzie wojewódzkiej.

Pod numerem 800 677 777 uruchomiła specjalną infolinię na którą można przekazywać informacje dotyczące śmierci trzech osób w centrum Gdańska. Policja przypomina, że każda, nawet z pozoru błaha informacja może przyczynić się do rozwiązania tej sprawy.

Cały czas trwają ustalenia w sprawie. Policjanci zabezpieczają i przeglądają monitoringi w okolicach miejsca zdarzenia. Rozmawiają z członkami rodziny, przesłuchują świadków. Cały czas docierają do kolejnych osób, które mogą mieć informacje przydatne przy rozwiązaniu sprawy.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Wyświetlono 2 komentarze
Napisano
  1. Janusz pisze:

    Nieprawda, jeśli mafia się dobrze zagnieżdzi, to zaczynają ginąć również uczciwi ludzie. Kto za to odpowiada , że państwo nie ma kontroli nad tym jacy „ludzie ” wjeżdżają do Trójmiasta z okręgu kaliningradzkiego???
    Należę do oburzonych właśnie taką „polityką” „naszego” rządu.

    • Szczepan pisze:

      Bo myslisz ze ruscy czy ktokolwiek inny nie maja nic ciekawszego do roboty tylko wchodzic do mieszkania jakiegos obcego goscia i go zabijac razem z rodzina????? Chłopie!!! Weź ty sie zastanow co piszesz!!! A wybieraja adresy z ksiazki telefonicznej. A to ze gosc handlował bronia to przeciez przypadek. BZDURA TOTALNA.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika