"Prawo nie obowiązuje członków PiS" | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 2.09.2019

„Prawo nie obowiązuje członków PiS”

– Konstytucja w obecnej Polsce nie obowiązuje. Tak jak prawo. Prawo nie obowiązuje członków partii PiS, a obowiązuje jedynie zwykłych szarych obywateli. Członkowie partii PiS nie muszą wykonywać wyroków sądu, zwykły szary człowiek – TAK – mówi Danuta Leszczyńska, emerytowana oficer Policji, członek Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policji, współdziała w Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych, z którą rozmawia Bronisław Waśniewski-Ciechorski.

Jak nastrój przed wyborami?

Jestem spokojna. Mam nadzieję, że większość Polaków uda się do urn. Nie mamy wyjścia. W 2015 roku PiS wygrało wybory tylko dlatego, że Polki i Polacy zlekceważyli obecność przy urnach wyborczych uważając, że jeden głos niczego nie zmieni. Jeden głos razy 23 miliony… w przeciwieństwie do tych niespełna 6 milionów, którymi PiS wygrał?. Obserwując portale społecznościowe mam nadzieję, że tym razem stan rzeczy zmieni się, że ludzie zmobilizują się. Afery PiS-u, ich niewyobrażalne okłamywanie społeczeństwa? Wiem, ze mają swój stały elektorat, a w szczególności tych, którzy korzystają z i wielu spraw nie rozumieją… I do nich nie dotrzemy, ale społeczeństwo budzi się.

Czy podziela Pani pogląd, że tegoroczne wybory parlamentarne będą jednymi z ważniejszych po 1989 roku?

Tak, zdecydowanie podzielam ten pogląd. Dzisiejsza konwencja LEWICY i słowa Włodzimierza Czarzastego „Panie Ziobro, stanie Pan przed Trybunałem Stanu”. Dobre i mocne słowa. Tak będzie! Afera Piebiaka pokazała nam wszystkim ostatecznie do czego doprowadził PiS, a przede wszystkim szef tej partii J. Kaczyński. On chyba już nad tym wszystkim nie panuje. Członkowie kierowanej przez niego partii robią co chcą, a on o wielu przekrętach, oszustwach, nepotyzmie nie wie, bo takiego nepotyzmu chyba w naszym kraju dotychczas nie było. Takiego bezprawia również. Nie stosowanie się do wyroków sądów? Uciekanie od prawdy poprzez zapytania do pseudo Trybunału Konstytucyjnego? Jak to możliwe, że magister prawa J. Przyłębska będzie podważała opinie doktorów prawa? Niesłychane!!! Co do nepotyzmu. Chociażby siostra marszałek Sejmu Pani Witek z salowej w żłobku nagle awansowała na członka zarządu spółki Skarbu Państwa. Tych przykładów można by opisywać na wielu stronach. Dla mnie, zwykłego szarego obywatela to niepojęte.

Jest Pani jedną z tysięcy osób, które musiały się zmierzyć z faktem odebrania Pani przywilejów emerytalnych przez obecny rząd.

Danuta Leszczyńska jest byłą funkcjonariuszką Policji.

To prawda. Zostaliśmy z mężem i ponad 38 tysiącami koleżanek i kolegów w sposób bezprawny i niesprawiedliwy ograbieni z praw nabytych!  Od 16.12.2016 r. staramy się wszyscy wykorzystywać wszelkie dostępne drogi prawne zmierzające do odzyskania ukradzionych nam emerytur i rent. Niestety, każdego dnia dowiadujemy się, że kolejna represjonowana lub represjonowany zmarł. Z przyczyn naturalnych ze względu na wiek lub też w wyniku ogromnego stresu. Jarosław Zieliński niby dał wielu szansę na odzyskanie emerytury lub renty poprzez art. 8a w ustawie represyjnej, który to artykuł my nazywamy „aktem łaski”. Niestety J. Zieliński po swojemu interpretuje ten artykuł opierając się nie na faktach, a na wykładni językowej ….. Ostatnio pojawiło się jednak  „światełko w tunelu”. Sędziowie nie poddają się presji PiS-u. Wyrok Sądu Okręgowego w Częstochowie w sprawie zawieszenie odwołania od decyzji Dyrektora Zakładu Emerytalno-Rentowego MSWiA, a którym to wyrokiem sędzia  zmienia zaskarżoną decyzję i zobowiązuje Dyrektora Zakładu Emerytalno – Rentowego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. do przeliczenia renty, poczynając od 1 października 2017 roku z pominięciem art. 22a ust. 1 do 3 Ustawy z dnia 16 grudnia 2016 roku o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Służby Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin (Dz. U. z dnia 30 grudnia 2016 roku) i  zasądza od Dyrektora Zakładu Emerytalno-Rentowego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. na rzecz odwołującego kwotę 180 zł (sto osiemdziesiąt) złotych tytułem pomocy prawnej udzielonej z urzędu przez adwokata. Uzasadnienie wyroku jest wspaniałe. Jeden z niewielu sędziów, który nie bał się zastosować tzw. zasady rozproszonej konstytucyjności, czyli zastosować przepisów Konstytucji wprost z ominięciem pseudo Trybunału Konstytucyjnego!

Jak Pani myśli, dlatego po 30 latach III RP obecny rząd odebrał emerytury funkcjonariuszom, którzy z SB nie mieli nic wspólnego?

Jak Pan wie, tą haniebną, mściwą ustawą rząd PiS chciał sobie zapewnić poparcie. Wielu myśli „esbe” mając na myśli „ube” i za tą ustawę biło i bije brawo PiS-owi. PiS, poprzez P. Jakiego i J. Zielińskiego, a przede wszystkim przez . Kaczyńskiego okłamuje i będzie  okłamywać polskie społeczeństwo. Przeprowadziłam wiele rozmów telefonicznych z posłami i posłankami PiS. Oni tak naprawdę nie wiedzą, komu odebrali emerytury i renty. Poseł Kaczyński kazał głosować swoim „podwładnym” za ta ustawą i oni to zrobili, mimo, iż nie mieli pojęcia, że okradają dzieci swoich przyjaciół, lub nawet swoich przyjaciół.. Zacznijmy od tego, czy faktycznie 16 grudnia 2016 roku doszło w ogóle do głosowania na sali kolumnowej Sejmu. Wielu z moich rozmówców- [posłanek i posłów PiS-u było zdziwionych tym, że odebrali emerytury policjantom, funkcjonariuszom Straży Granicznej, Urzędu Ochrony Państwa itd. itd. Nie wspomnę o tym, że nie wiedzieli o tym, że odebrali renty kobietom i dzieciom, które nigdy nie miały nic wspólnego z organami bezpieczeństwa państwa. Tym bardziej wyborcy PiS-u nie mają pojęcia o co chodzi. Podam Panu przykład. Pewna Pani wyszła za mąż w wieku 70 lat. To miało miejsce 10 lat temu. Wyszła za mąż za bardzo dobrego człowieka. Niestety, mąż tej Pani zmarł i ona przeszła na rentę po Nim. I nagle w październiku 2017 roku ta renta jest tej Pani drastycznie obniżona do 854 zł. Za co? Ta Pani do dnia dzisiejszego nie wie. Nie pytała męża o to, gdzie pracował w latach 80-tych, 90-tych… W czym ta Pani zawiniła? Wracając do rozmów telefonicznych z posłami PiS-u. Tylko Ci, którzy są blisko J. Kaczyńskiego uważają, że to było sprawiedliwe. Np. taki poseł Sellin, Horała, Pawłowicz, czy też Arciszewska Mielewczyk. J. Sellin np. powiedział do mnie, że on mi bardzo dziękuje za służbę po 1990, ale byłam w SB i dlatego musieli mi ograniczyć emeryturę do minimum. Tak naprawdę ukarali nas za samą nazwę formacji…

Czy wie Pani, ile osób straciło emerytury?

Tak, ponad 38 tysięcy emerytów mundurowych, w tym wdowy i dzieci po funkcjonariuszach. Na bieżąco śledzę temat. Nie mogę pogodzić się z tym bezprawiem i niesprawiedliwością wobec mojego środowiska. Najgorsze jest to, że jeżeli PiS w następnej kadencji zdobędzie większość sejmową to wdroży w życie druk 1105 – czyli ustawę obniżającą drastycznie emerytury wojskowym i pozostałym milicjantom… To co ostatnio mówił Andrzej Duda, że nie podpisze takiej żadnej ustawy, bo jej nie ma było zwykłym kłamstwem! Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, co ich czeka.

Jak osobiście Pani ocenia tego rodzaju decyzję?

Oceniam to jako BEZPRAWIE i NIESPRAWIEDLIWOŚĆ. O ile się nie mylę, to zabójcy śp. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki nie stracili ani złotówki w wyniku tego bubla prawnego, jakim jest ustawa represyjna. Okradzeni zostali ludzie, którzy nie popełnili jakiegokolwiek przestępstwa, wykroczenia, czy też którzy nie złamali przepisów wynikających z ustaw o służbach mundurowych. Ustawa represyjna to hańba! Mściwość maluczkich ludzi! Osób, które w przeszłości nic nie znaczyły, a teraz uzurpują sobie prawo do wymierzania wymyślonej przez siebie sprawiedliwości. Dzisiaj okradli emerytów mundurowych, ich część… Powiem krótko… Dzisiaj nas ograbili, jutro ograbią Was… Co też czynią każdego dnia.

Co mówią osoby, które straciły emerytury?

Wiele osób, które zostały okradzione już nie żyje. Oceniam, że od 16.12.2016 r. zmarło w różnych okolicznościach ponad 1000 osób. Dla mnie zostali poddani swoistego rodzaju eutanazji. Pamiętam, jak Beata Szydło i Mariusz Błaszczak wraz z Jarosławem Zielińskim od samego początku zakładali, że wielu z nas wymrze… Czy to nie eutanazja? Pozostali? No cóż… Jesteśmy bezsilni. Sądy zawieszają nasze postępowania odwoławcze ze względu na fakt, iż sędzia Młyński wystąpił w sprawie  ustawy represyjnej z zapytaniem do „Trybunału Konstytucyjnego”, a sędzia Przyłębska nie ma zamiaru procedować tego zapytania. Pewnie J. Kaczyński podczas obiadków u niej w domu zakazał.

Czy jako Poseł RP będzie Pani reprezentantem osób, które uraciły emerytury?

Na pewno tak, ale chcę być reprezentantką wszystkich służb mundurowych i wszystkich emerytów mundurowych, jak również czynnych funkcjonariuszy. Służby mundurowe nie powinny okazywać swoich preferencji politycznych! Tym bardziej szeregowi funkcjonariusze! Jestem związana z tym środowiskiem od dziecka. Nie mniej jednak nie tylko to środowisko chciałabym reprezentować. Bliskie mojemu sercu jest środowisko osób niepełnosprawnych – moje najmłodsze dziecko ma wodogłowie, które na szczęście zostało zatrzymane lata temu przez wstawienie w Centrum Zdrowia Dziecka zastawki komorowo-otrzewnowej.  Nie będę obiecywać gruszek na wierzbie, bo tak faktycznie nie wiemy, w jakiej sytuacji finansowej jest nasze państwo! Premier okłamuje nas każdego dnia, co do sytuacji finansowej Polski!.

Jak ma Pani zamiar dążyć do przywrócenia uprawnień wielu osób?

W prosty sposób… dążyć do usunięcia w sposób prawny wszystkich ustaw, które uchwalił PiS, a które są niezgodne z Konstytucją RP i kodeksami prawa RP. A przede wszystkim doprowadzić przed Trybunał Stanu wszystkich tych, którzy nagminnie, codziennie łamią Konstytucję i prawo!

Czy 30 lat po 1989 roku mamy do czynienia z największym kryzysem Konstytucyjnym?

Oczywiście, że tak. Konstytucja w obecnej Polsce nie obowiązuje. Tak jak prawo. Prawo nie obowiązuje członków partii PiS, a obowiązuje jedynie zwykłych szarych obywateli. Członkowie partii PiS nie muszą wykonywać wyroków sądu, zwykły szary człowiek – TAK! Posłowie PiS-u chcą wyprowadzić Polskę z UE. Dlaczego? Z prostej przyczyny… chcą DYKTATURY…

Czy uważa Pani, że błędem było nie umieszczenie w Konstytucji organu Prokuratury?

Ależ ten organ jest umieszczony w Konstytucji! Uważam, że konstytucjonalizacja prokuratury jest potrzebą jasnego określenia jej zadań i modelu jej funkcjonowania w ustawie zasadniczej, a nie tylko w ustawach zwykłych. Uważam, że  status prokuratora powinien być zbliżony do statusu sędziego. W Polsce postulaty konstytucjonalizacji prokuratury bardzo często wynikają z dążeń do odpolitycznienia tej instytucji. Wystarczy przeczytać Rozdział 6. Sąd i prokuratura Konstytucji RP. Art 54.

 1. Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej strzeże praworządności ludowej, czuwa nad ochroną własności społecznej, zabezpiecza poszanowanie praw obywateli.
 2. czuwa w szczególności nad ściganiem przestępstw godzących w ustrój, i niezawisłość Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.

Niestety… w dzisiejszych czasach to człowiek mściwy… ilu już osobom odgrażał się i z iloma przegrał? A w szczególności z lekarzem, którego chciał prokurator zniszczyć?

Czy obecny kryzys konstytucyjny jest również kryzysem parlamentarnym po 1989 roku?

Panie redaktorze, łamanie konstytucji przez Prezydenta RP, łamanie prawa przez większość parlamentarną to nie KRYZYS? Nie, to BEZPRAWIE!

Czy decyzja o odebraniu emerytur miała poparcie społeczne?

Pewnie, że tak. Zrównano wszystkich z filmem „PRZESŁUCHANIE” i z zabójstwem śp. Bł Ks. J. Popiełuszki wszyscy zostaliśmy uznani winnymi. Mimo tego, że PiS ogłosił wraz z księżmi, że NIE MOŻNA WOBEC WSZYSTKICH STOSOWAĆ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZBIOROWEJ. Jednak wobec nas MOGLI! HAŃBA!

Jak Pani myśli, dlaczego jeden Poseł ma dziś w Polsce tak olbrzymią władzę? Czy ten fakt jest dowodem na kryzys Państwa?

Pamiętam sytuację po katastrofie smoleńskiej, gdzie utracili życie nasi przedstawiciele. Zginęli w katastrofie. Nie polegli, ale ZGINĘLI. Co zrobił wówczas Macierewicz? Natychmiast wrócił do kraju… nie interesował go los pasażerów samolotu… nie wiedział, czy ktoś przeżył, czy też nie… On miał cel. Zabezpieczyć dokumenty. Kaczyński to wykorzystał. Moim zdaniem Maciarewicz i Kaczyński mają nie tylko „kwity” na siebie, ale i „kwity” na innych swoich członków partii.

Jak Pani ocenia stan służb specjalnych w 30-lecie Okrągłego Stołu?

Masakrycznie. Te służby są jedynie na usługi PiS. Doświadczyłam tego wraz z kolegami i koleżankami w Sejmie. Straż Marszałkowska zachowywała się wobec nas SKANDALICZNIE!!!

Czy Premier ma realny wpływ na działanie służb, czy to mit?

Mit… na realne działania tych służb ma jedynie wpływ niejaki Jarosław Kaczyński, który nie wiadomo z jakich względów ma emeryturę w wysokości ponad 4 tysięcy złotych, a który ani jednego dnia nie przepracował.

Jak według Pani będzie wyglądać kampania do Sejmu i Senatu?

Będzie brutalna. PO-PiS plus Konfederacja i będą wyciągać brudy, na co jesteśmy przygotowani.

Jaki będzie Pani prowadzić swoją kampanię?

Ulotki, spotkania z emerytami i niepełnosprawnymi. Boję się jednak, że głosowania w DOS, MOPS, itd. będą wyglądały tak, jak w wyborach EUROPARLAMENTARNYCH czyli Pani/Pan dyrektor posiada dowody osobiste podopiecznych, że nagle głosować chcą osoby, które nie widzą, nie słyszą lub są ograniczone umysłowo, ale nie ubezwłasnowolnione, ale panie opiekunki, lub panowie opiekunowie pomagają w takim głosowaniu wskazując lub wręcz zakreślają za swoich podopiecznych nieświadomych głosy na kandydatów… Przeżyłam taki sposób wyborów do PE w DOS w Szczecinie przy ul. Szafera. Osoby, które indywidualnie w pokojach chciały „zagłosować” były w większości niepełnosprawne umysłowo, ale niestety nieubezwłasnowolnione.

Co według Pani będzie decydujące w tej kampanii?

Frekwencja. Czy Polki i Polacy obudzą się?

Zmieńmy nico temat. Co Pani myśli o kryzysie klimatycznym?

Istnieje wiele jednoznacznych dowodów na to, że globalne ocieplenie postępuje i jest powodowane kumulowaniem się w atmosferze emitowanych przez nas gazów cieplarnianych. Przypomnę, że wyniki prowadzonych od dekad badań naukowych – których prapoczątki sięgają co najmniej XIX wieku – dowodzą katastrofalnego wpływu ludzkości na globalny klimat.Od czasów rewolucji przemysłowej wpompowaliśmy do atmosfery miliardy ton dwutlenku węgla (CO2), który – upraszczając – coraz skuteczniej zatrzymuje ciepło, jakie wypromieniowuje Ziemia. Nasza planeta przypomina więc przesadnie ocieplony dom – z tą różnicą, że w domu możemy otworzyć okna albo z niego wyjść. Zwiększające się stężenie CO2 w atmosferze już doprowadziło do wzrostu średniej temperatury Ziemi o ok. 1°C w porównaniu do epoki przedprzemysłowej. Niestety premier i rząd PiS okłamuje polskie społeczeństwo…

Czy wierzy Pani, że uda się Pani, mieć wpływ na decyzje mające wpływ na klimat?

To zależy od tego, jaki będzie wynik wyborów parlamentarnych. Jeżeli znów PiS będzie miał większość, klimat nie będzie tematem popularnym! Dalej PiS będzie sprowadzał węgiel z Rosji, zamykał polskie kopalnie…

Czy policja wymaga reform?

Oczywiście i to gruntownych! Większość Komendantów Wojewódzkich to osoby z nadania PiS-u. Kilku z nich znam i wiem, że to osoby tzw. BMW. Nie będę tłumaczyła tego skrótu. W Zachodniopomorskim została osoba z nadania. Znam obecnego KWP w Szczecinie osobiście i wiem, że kiedy byłam czynną policjantką, która wykonywała nadzór nad prowadzoną przez niego jednostką w zakresie przestępczości narkotykowej, pedofilii i patologii dogadywaliśmy się. Niestety, po moim odejściu na emeryturę i zmianach ustrojowych nie mogę na tego człowieka liczyć. Szkoda. Myślałam przez całe życie, że służba, wspólna służba, gwarantuje uczciwość i rzetelność. Wiem, że obecny KWP w Szczecinie powiązany jest rodzinnie z jakimś posłem PiS-u. Nie mam 100 % potwierdzenia, ale taka informacja krąży w sieci. Spotkałam się z nim w ubiegłym roku. To było przykre. Kiedyś kolega, dzisiaj… Dzisiaj ten człowiek ma mnie w głębokim poważaniu, to tak łagodnie mówiąc. Wtedy, gdy był zależny ode mnie, był przesympatycznym człowiekiem, chwalił mnie.  Dzisiaj ma mnie w głębokim poważaniu… Ważnym jest to, że został generałem. A ja zostałam okradziona z emerytury. To boli, ale czasy są takie, że dla kariery człowiek w świnkę się zmienia…

Jak według Pani powinien wyglądać model funkcjonowania policji w kraju demokratycznym?

Proste jak drut. Apolityczność i czynności wykonywane zgodnie z ustawą o Policji, z kodeksem karnym. Nie wyobrażam sobie tego, że policjant  miał wpięty w mundur jakikolwiek symbol, tym bardziej symbol o charakterze nazistowskim! Poza tym, każdy policjant pionu prewencji powinien znać zasady legitymowania z faktyczną podstawą, a nie, że artykuł 15. ustawy o Policji, bo według tego artykułu każdy obywatel to podejrzewany, ech…

Jakie zagadnienia będą dla Pani jako posła najważniejsze?

Służby mundurowe, niepełnosprawni, ogrody działkowe – nie może być w tym zakresie monopolu – nie może być tak, że prezes PZD ma tak naprawdę na własność tereny wszystkich ogrodów działkowych, że zarząd danego ROD (Rodzinny Ogród Działkowy) nie ma wpływu na to, co się dzieje na działkach! Ochrona, nauczyciele… Muszę jednak wiedzieć na ile PiS zadłużył nasz kraj…

Autor

- Zastępca Redaktora Naczelnego Gazety Bałtyckiej, dziennikarz śledczy. Specjalizuje się w tematyce społeczno-prawnej. Archiwista II stopnia (kursy archiwalne w Archiwum Państwowym w Gdańsku), Członek stały Stowarzyszenia Archiwistów Polskich (prawo do prowadzenia badań historycznych), miłośnik Gdyni, członek Towarzystwa Miłośników Gdyni. Hobby – prawo. Jest członkiem Związku Harcerstwa Polskiego.

Wyświetlono 9 komentarzy
Napisano
 1. Stefan pisze:

  BRAWO , pełne poparcie dla Pani wypowiedzi.

 2. atomal pisze:

  wiją sie komuszki

  • Emi pisze:

   Ha ha a ty kiedy zdobywałes wykształcenie, kupowałeś dom i samochód? W takiej samej Polsce. Prawa nabyte są ikropka no chyba , że tobie też odbiorą emkę za pisanie głupot (chyba z niewiedzy)

 3. eb pisze:

  żałosna wypowiedź byłego sb-ka, trzeba było pogonić w 1989 a skandalem jest iż 30 lat po zmianach dalej chce się im władzy, komuna się skończyła, sb też

 4. Cezary pisze:

  Brawo dla tej Pani. Ludzie zupełnie nie wiedzą nic o tej pseudo ustawie, a szkoda…

 5. marekk pisze:

  a fujj, co za obrzydliwość, czy to już Halloween?

 6. m pisze:

  Leki nie działają czy lekarz już nie daje rady

 7. m pisze:

  Emerytowana oficer ze średnim wykształceniem

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika