Przed meczem z Armenią. Jakie mamy szanse na awans do MŚ? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 5.10.2017

Przed meczem z Armenią. Jakie mamy szanse na awans do MŚ?

Czy wygrana Polski w czwartkowym meczu z Armenią zapewni nam awans i udział w XXI Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w Rosji?

5 października 207 w Erywaniu stolicy Armenii odbędzie się mecz polskiej reprezentacji o decydującym znaczeniu. Czy wygraną w tym meczu mogą zapewnić sobie udział w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w Rosji ?

Czwartkowy mecz jest przedostatnim spotkaniem przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się w 208 roku w Rosji. Na to spotkanie selekcjoner powołał pięciu nowych zawodników z polskiej ligi oraz Mariusza Stępińskiego z włoskiego klubu Chievo Verona.

Najoptymistyczniejszy scenariusz przewiduje, że w meczu Polaków z Armenią padną pierwsze zwycięskie bramki dla naszej drużyny. Niektórzy twierdzą, że to spotkanie może mieć decydujące znaczenie i zapewnić Polakom awans w grupie i udział w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w Rosji.

Czy ten scenariusz jest zbyt optymistyczny? Przyjrzyjmy się temu uważnie. Aby to marzenie się spełniło biało-czerwoni muszą wygrać czwartkowe spotkanie z Armenią.

Armenia zajmuje obecnie 83 miejsce w rankingu FIFA i plasuje się o 77 pozycję niżej od Polski. W ośmiu meczach zdobyła tylko sześć punktów po zwycięstwie nad Kazachstanem i Czarnogórą. W meczu, który odbył się 1 października 2016 roku w Warszawie biało-czerwoni wygrali 2:1.

W tym meczu bramkę strzelił Robert Lewandowski, który obecnie uznawany jest za jednego z najlepszych zawodników na świecie.

Pewne jest to, że w przypadku wygranej biało-czerwonych w meczu z Armenią z rywalizacji o grupowe odpadnie przynajmniej jeden zespół R1; będzie to Dania lub Czarnogóra. Jeśli ten scenariusz się spełni to przy wygranej Polaków z Armenią – szansą na awans będzie remis w starciu Danii z Czarnogórą.

Optymiści są zdania, że zapewnią sobie udział w mistrzostwach w Rosji już w meczu z Armenią. Ci bardziej ostrożni są zdania, że to mecz z Czarnogórą zapewni nam awans i udział w mistrzostwach.

Realiści są zdania, że dobycie 4 punktów w dwóch ostatnich meczach R1; pierwszym z Armenią, drugim z Czarnogórą zagwarantuje polskiej reprezentacji awans i jednocześnie zapewni udział w mistrzostwach świata.

Selekcjoner polskiej reprezentacji Adam Nawałka przyznał,że gra jego zawodników wymaga pewnych korekt przed spotkaniem z Armenią.

Dla przypomnienia mecz w Erywaniu odbędzie się 5 października 207 r. A kolejne spotkanie – mecz z Czarnogórą odbędzie się 8 października w Warszawie. Czwartkowy mecz z Armenią rozpocznie się o godzinie osiemnastej czasu polskiego.

Z niecierpliwością odliczamy czas do czwartkowego spotkania i czekamy na wynik.

Autor

- dziennikarka sportowa.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika