Trynkiewicz, Kukliński, Katarzyna W., Breivik. Psychopaci są wśród nas | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 2.03.2014

Trynkiewicz, Kukliński, Katarzyna W., Breivik. Psychopaci są wśród nas

Ryszard Kukliński, Mariusz Trynkiewicz, Anders Breivik, Katarzyna W. i wielu wielu innych, popełniło zbrodnie, które wstrząsnęły światem. Mogliśmy przyglądać się ich procesom z wielkim obrzydzeniem i ohydą. Byli najbrutalniejszymi przestępcami ostatnich 40 lat.

Katarzyna W. - dzieciobójczyni w ludzkiej skórze

Katarzyna W. – dzieciobójczyni w ludzkiej skórze

Wielu z nich wykazywało postawy psychopatyczne, socjopatyczne i paranoidalne, nie odczuwali bólu, wyrzutów sumienia i poczucia krzywdy podczas morderstw. Świat zapamięta ich jako najczarniejszych antybohaterów XX i XXI w. Dla wielu psychiatrów są ciekawymi obiektami do badań oraz przykładami, jak brak rodziców i złe środowisko może wywołać w człowieku zachowania sadystyczne, socjopatyczne i paranoidalne.

Richard Kukliński „głupi Polaczek”

Trynkiewicz, Kukliński, Katarzyna W., Breivik.  Psychopaci są wśród nasTak nazywali najniebezpieczniejszego mordercę. Zabił 200 osób. „Czasem wystarczyło krzywe spojrzenie”; „Czasem wystarczyła krytyka skierowana do niego”. Nie umiał opanowywać złości, każdy konflikt rozwiązywał siłowo. Nie cackał się z ofiarą, strzelał do niej z broni palnej, patrząc prosto w oczy, jego ulubionym miejscem, w które lubił strzelać, to była broda, śmierć nie wywoływała w nim żadnego wrażenia. Potrafił ćwiartować i przy tym bez żadnego obrzydzenia jeść pizzę. Nie ufał nikomu, nienawidził ludzi. Był świadkiem częstych ekscesów i agresji ze strony ojca.

Trynkiewicz, Kukliński, Katarzyna W., Breivik.  Psychopaci są wśród nasWinowajcą psychopatycznej postawy Kuklińskiego był jego ojciec – Stanley Kuklinski, który był niesamowicie agresywny: ,,zabił brata Richarda na jego oczach, przy tym dużo pił i pałał agresją, zabił matkę Richarda.

Kukliński nienawidził również własnej matki, która była głucha na agresję Stanleya oraz oziębła emocjonalnie: „(…) Biła mnie tak naprawdę wszędzie, gdzie popadnie(…)”

A więc czy możemy postawić tezę, która w jakimś minimalnym procencie obroni Richarda Kuklińskiego?

Anders Breivik- „w obronie prawdziwych Norwegów”

Trynkiewicz, Kukliński, Katarzyna W., Breivik.  Psychopaci są wśród nasNacjonalista, fundamentalista chrześcijański, zabił 69 osób. Zdumiewające jest to, z jaką nienawiścią, pogardą i agresją to zrobił, zimno i bez uczuć, z poczuciem, że trzeba ich zabić, aby uwolnić Norwegię od „zalewu muzułmanów” i „wymarcia chrześcijan”, a wraz z nimi wszystkich wartości. Źle interpretował religię i wybierał fragmenty, które przeinterpretowywał pod swój tok myślenia. A cel miał jeden, zostać regentem Norwegii i uwolnić ten kraj od obcokrajowców. Podczas rozprawy nie było w nim widać żadnych emocji i żadnych uczuć. Chłodna postawa, opanowanie i zimne spojrzenie spowodowały, że Breivik stał się wrogiem publicznym numer jeden, a jego pobudki dają dużo do myślenia wszystkim fundamentalistom chrześcijańskim, nacjonalistom, neonazistom i komunistom oraz wszystkim organizacjom parapatriotycznym.

Katarzyna W. – dzieciobójczyni w ludzkiej skórze

Tak naprawdę bardzo ciężko jest określić postępowanie Katarzyny W., dlatego, że tak naprawdę nie wiemy, kim jest. Ma rozdwojenie osobowości i wiele psychicznych problemów ze sobą. Zmienia maski, fryzury, styl ubierania się, nie wiemy, z kim mamy do czynienia, czy z zabójczynią czy z celebrytką? Przypomnijmy, zabiła swoją córkę Magdę (+6 mies.), następnie poinformowała o jej zaginięciu, potem zmieniła zeznanie i stwierdziła, że Madzię ktoś porwał, cyrk z jej udziałem w roli głównej trwał przeszło 6 miesięcy, przez ten czas Katarzyna W. bardzo dobrze się bawiła, dała się sfotografować podczas nagiej sesji dla Super Expressu, następnie usłyszała wyrok, ale czy to koniec tego cyrku z jej udziałem? Chyba tylko małp tu brakuje.

Mariusz T. – Szatan z Piotrkowa

Trynkiewicz, Kukliński, Katarzyna W., Breivik.  Psychopaci są wśród nasZgwałcił, zabił i porzucił 4 chłopców. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych przez ostatnie miesiące przestępców w Polsce. Usłyszał wyrok- czterokrotny wyrok śmierci, który następnie zamieniono na 25 lat pozbawienia wolności, najczarniejszy z pseudobohaterów ostatniej dekady. Cały kraj oszalał, przez kilka dni główne serwisy informacyjne przez prawie 12 godzin non stop relacjonowało wyjście na wolność, natomiast rozmowy z „ekspertami” były prowadzone na temat: czy Mariusz powinien wyjść? Potem zostały przez dziennikarzy sztucznie przeniesione na inne tory, czyli co Mariusz będzie robił na wolności, jeszcze brakowało do tego pytania dziennikarzy, co T. będzie pił, jadł i czym będzie podcierał się na wolności.

Bardzo często są nieznani, często wśród nas mieszkają i egzystują, a my nie mamy pojęcia, do czego są zdolni. Co łączy powyższych osobników? Na pewno brutalność, oziębłość oraz wysoki iloraz inteligencji. To niesamowite, myśląc psychopata, myślimy o głośnym, często wykrzykującym do nas różne obelgi, a są to bardzo często cisi i bardzo skuteczni zabójcy.

Autor

- sekretarz redakcji Gazety Bałtyckiej we Włocławku, administrator portalu Allomi, publicysta. Interesuję się psychologią, religią, polityką, muzyką i piłką nożną. Lubię czytać książki psychologiczne, thrillery i publicystykę. Moim autorytetem w dziennikarstwie publicystycznym jest Rafał A. Ziemkiewicz. Nie jest żadną tajemnicą, że najbardziej z gazet papierowych lubie czytywać Wprost. Nie uznaję klasycznego podziału lewica i prawica, uważam go za sztucznie stworzony aby podzielić społeczeństwo. Nie uznaję schematów i wciskania je kogokolwiek.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika