Rosjanie przechwycili amerykańskiego drona szpiegowskiego | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 15.03.2014

Rosjanie przechwycili amerykańskiego drona szpiegowskiego

Amerykański dron szpiegowski został przechwycony przez Rosjan nad terenem Ukrainy. Znajdował się na wysokości około 4000 metrów i był praktycznie niewidoczny z ziemi.

Rosjanie przechwycili amerykańskiego drona

Według źródeł wojskowych, spowodowali zerwanie łączności radiowej pomiędzy bezzałogowym statkiem latającym a jego centrum zarządzania i w ten sposób, praktycznie nie uszkadzając, byli w stanie go przejąć.

Według oznaczeń maszyny (UAV MQ-5B), dron należał do amerykańskiej 66 Brygady Rozpoznawczej stacjonującej w Bawarii.

Krymu jest obszarem zainteresowania dla amerykańskiego wojska, ponieważ w okolicy Sewastopola stacjonuje rosyjska Flota Czarnomorska dodatkowo od kilku tygodni sytuacja militarna w tamtym rejonie świata jest bardzo napięta.

W niedzielę na Krymie odbędzie się referendum, w którym będą mogli opowiedzieć się za przynależnością ich regionu do Ukrainy lub do Rosji.

Drony, czyli bezzałogowe statki latające obecnie wykorzystywane są głównie przez siły zbrojne do obserwacji i rozpoznania przez co zwykle wyposażone są w osprzęt służący do obserwacji w postaci głowic optoelektronicznych. (Wikipedia)

na podst. The Daily Star

Autor

- dr n. hum., publicysta i komentator. Twórca niezależnych mediów. Autor analiz dotyczących PR, języka polityki i marketingu politycznego.Twitter: @MichalLange

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika