Ruszyło śledztwo ws. rezydencji w Klarysewie | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 23.12.2015

Ruszyło śledztwo ws. prezydenckiej rezydencji w Klarysewie

W poniedziałek Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie niedopełniania obowiązków służbowych przez pracowników Kancelarii Prezydenta RP i Centrum Obsługi Kancelarii Prezydenta.

palac_prezydencki

Mieli oni likwidować zbędne lub wyeksploatowane wyposażenie rezydencji w Klarysewie i w Promniku. Do działań, które miały doprowadzić do strat na szkodę Kancelarii Prezydenta miało dochodzić między marcem a sierpniem 2015 r., poprzez naruszenie procedur oraz poświadczanie nieprawdy w prowadzonej dokumentacji.

Zawiadomienie w tej sprawie złożyła Szefowa Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy, Małgorzata Sadurska.

– W toku postępowania sprawdzającego przesłuchany został w charakterze zawiadamiającego przedstawiciel Kancelarii Prezydenta – poinformował rzecznik prokuratury, Przemysław Nowak.

Minister Andrzej Dera, tłumaczył całą sytuację tym, iż Kancelaria zdecydowała się zawiadomić prokuraturę o zaistniałym zdarzeniu po dokonaniu inwentaryzacji majątku w rezydencjach znajdujących się w Ciechocinku, Klarysewie, Promniku i Wiśle. Jak dodaje, zawiadomienie dotyczy nieprawidłowości w gospodarowaniu mieniem przez pracowników Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego.
Owe nieprawidłowości dotyczyły przekroczenia uprawnień, podejrzenia o przywłaszczenia oraz poświadczania nieprawdy.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>