Schulz i Timmermans – główni europejscy inkwizytorzy | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 26.01.2016

Schulz i Timmermans – główni europejscy inkwizytorzy

Na przybyłą do Brukseli 9 stycznia na tzw. „debatę o Polsce” polską Premier – Beatę Szydło – oczekiwał całkiem gustowny „stosik”.

schultz-timmermans

Naturalnie przed planowaną „egzekucją” (ale nie przed wydaniem wyroku, gdyż ten został wydany na długo przed wszczęciem postępowania) główni inkwizytorzy owego „trybunału” w osobach Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Martina Schulza oraz Wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa wytoczyli przeciwko polskiemu rządowi najcięższe armaty, oskarżając go o łamanie Konstytucji zamach na wolność prasy i tym podobne bezeceństwa.

Kilkugodzinna dysputa wykazała, że jedyną osobą merytorycznie do niej przygotowaną jest Premier Beata Szydło, której argumenty znalazły nadspodziewanie duże zrozumienie i poparcie wśród obecnych na sali europarlamentarzystów. Myślę że owa solidarność z naszym krajem zaskoczyła organizatorów owej hucpy, w efekcie czego, po kilku dniach wycofali się oni z „podwiniętą kitą” z prób kontynuowania tej żenady.

Podobnie bezceremonialnej i brutalnej próby ingerencji w wewnętrzne sprawy suwerennego (przynajmniej formalnie !) państwa dotychczas w Brukseli jeszcze nie oglądano! Jakkolwiek owa „debata” zakończyła się sukcesem Premier to sam fakt zaaranżowania podobnego cyrku musi skłaniać do refleksji. Szczególnie bulwersujący – przynajmniej dla mnie R1; jest fakt, że ów zawstydzający spektakl odbył się na wyraźne zamówienie polskich polityków (Platformy Obywatelskiej), czego najlepszym potwierdzeniem były (i są !) ich własne wypowiedzi wliczając w to ultimatum postawione Głowie Państwa.

Autor

- dziennikarz. Od 1976 roku jego publikacje ukazywały w Dzienniku Bałtyckim, Głosie Wybrzeża, Kurierze Gdyńskim, Gazecie Gdyńskiej. Ostatnio publikował w Dzienniku Trybuna oraz na portalu Głos Gdyni. Jest autorem przeszło pięćdziesięciu autorskich programów telewizyjnych "Weekendowy magazyn szachowy " zrealizowanych w TV Szelsat w latach 1999 - 2000 oraz programów publicystycznych "Krótko i na temat" w TV Gdynia w 2001 roku.

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
 1. Andrzej pisze:

  Przyjrzyjcie się najpierw polityce, Plutokracji nie tylko niemieckiej, amerykańskiej, żydowskiej i europejskiej zwanej mylnie demokracją.
  Dalej przyjrzyjcie się takim potworom jak hodling, kartele finansowe, czyli MFW i Bank światowy ten typ organizacji jest dla mnie „komunizmem” bogatych, takie coś powinno być karane i tępione, one to mając kapitał z jednej strony finansuje terorryzm, aby z drugiej strony wzniecać wojny i wygrywać kilkaset razy więcej jak włożyli w podjudzanie.
  Za ich pieniądze pewne gruppy wyżynają wioskę, potem się wycofują a na ich miejsce wchodzą wojska amerykańskich psychopatów, pod hasłem my bronimy was przed dyktatorami.
  Co do uciekających jest to dla mnie nie prawidłowe określenie dla mnie są to wypędzeni.
  Krótko przyjrzyjcie się na Palestynę z roku 1947-go, gdy powstało państwo Israel a na dziesiejszą Palestynę, która prawie dzisiaj już nie istnieje. Co się stało z tym Narodem, został wycięty, wypędzony a jego tereny zagrabione przez Israel.
  Skąd Israel ma tyle kapitału, żeby prowadzić politykę rabowania i zasiedlania tych opustoszałych terenów?
  Na koniec wspomnę tylko jak wyżnym terenem pod wzgędę energi słonecznej jest północna część Afryki no i sam Afganistan. Tutaj musimy my koncerny doprowadzić do tego aby te teren stały się naszą własnością, na której nie potrzebujemy ludzi tych trzeba albo wybić w pień albo rozsiać po europie.
  A co do tych pożyczek za które Polacy żyją jak „ u Boga za piecem” to tacy jak Anona Nie zablokujesz
  Powinny się przyjrzyć konstytucji którą wprowadził „Polski” Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
  Aleksander Kwaśniewski(„Ustawa budżetowa nie może przewidywać pokrywania deficytu budżetowego przez zaciąganie zobowiązania w centralnym banku państwa” (rozdział 10, art. 220, ustęp 2).
  A więc powyższy zapis mówi o zakazie finansowania deficytu budżetowego przez Narodowy Bank Polski (NBP).
  Jeszcze krótko utrzymywanie lini kredytowej w Banku światowym/MFW na kwotę ca. 33,8 miliardów,
  Kosztuje Polaków około 115 milionów. A więc pytam się tego super giganta politycznego, kto żyje lepiej na pożyczkach dostawanych z banku europejskiego, polacy którzy ciężko muszą pracować u niemca na chlep, czy też u anglika lub irlandczyka doznając przy tam poniżania.
  Zapoznajcie się z finansierą amerykańską a doidziecie w drodze dedukcji kim się oni posługują w niszczeniu narodów?
  Przepraszam za stylistykę jak i inne nieprawidłowości ale już prawie ponad 35 lat przebywam po za granicami Polskiej.
  Kiedyś pozbawiono mnie obywatelstwa Polskiego ale to inna historia.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika