Zabójca Adamowicza częściowo poczytalny? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 6.10.2021

Zabójca Adamowicza częściowo poczytalny?

Stefana W. w chwili dokonywania zamachu na prezydenta Gdańska był częściowo poczytalny – wynika z trzeciej opinii biegłych, którzy badali zabójcę.

Jak dowiedzieliśmy się z gdańskiej prokuratury – opinia biegłych, którzy badali zabójcę prezydenta Gdańska już została sporządzona. Cała procedura, w której uczestniczyło kilka zespołów biegłych trwała niemal dwa lata, co jest sytuacją bardzo rzadko spotykaną. Czy sprawa jest aż tak skomplikowana?

Z informacji, które posiadamy wynika, że opinia biegłych dotycząca Stefana W. jest dość obszerna, liczy ok. 200 stron. Obecnie będzie ona podlegała analizie prokuratora pod względem jej kompletności i jasności. Do zakończenie analizy prokuratura nie zamierza udzielać dodatkowych informacji w tej sprawie. Wiemy jednak nieoficjalnie, że konkluzja opinii wskazuje na częściową niepoczytalność zabójcy Adamowicza, co z pewnością będzie miało na ewentualny wymiar kary orzeczony przez sąd.

Przewidujemy, że pod koniec października br. poznamy całą treść opinii sądowo-psychiatrycznej.

Przypomnijmy, do zamachu na prezydenta Gdańska doszło 13 stycznia 2019 na Targu Węglowym w Gdańsku podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Paweł na skutek odniesionych ran zmarł w szpitalu następnego dnia. Do dziś zabójcy Adamowicza nie postawiono zarzutów.

Autor

- dziennikarz śledczy Gazety Bałtyckiej, kierownik redakcji ds. rozwoju. Specjalizuje się w tematyce społeczno-prawnej. Archiwista II stopnia (kursy archiwalne w Archiwum Państwowym w Gdańsku), Członek stały Stowarzyszenia Archiwistów Polskich (prawo do prowadzenia badań historycznych), miłośnik Gdyni, członek Towarzystwa Miłośników Gdyni. Hobby – prawo. Jest członkiem Związku Harcerstwa Polskiego.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika