Sopot TOPtrendy Festiwal | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 5.06.2013

Sopot TOPtrendy Festiwal

Przed nami jedno z największych muzycznych wydarzeń w kraju – Sopot TOPtrendy Festiwal. Jak co roku w Operze Leśnej zagrają i zaśpiewają największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

Sopot TOPtrendy Festiwal

Festiwal rozpocznie się w piątek 7 czerwca koncertem TOP. W pięknej scenerii zielonych drzew usłyszymy zespół Big Cyc, który obchodzi w tym roku 25-lecie swojego istnienia. Następnie scenę zajmą muzycy, których płyty zniknęły w ubiegłym sezonie w zaskakująco szybkim tempie i w ogromnych ilościach z półek sklepowych. A będą to między innymi: Ania Dąbrowska, i Seweryn Krajewski, Maria Peszek, Kamil Bednarek, Artur Andrus, Donatan, a także zespłół Coma, formacja Kazik Na Żywo oraz Hey, który już od 20 lat jest składową polskiego przemysłu muzycznego. Koncert poprowadzą oraz Maciek Rock.

Podczas kolejnego dnia Festiwalu – 8 czerwca odbędzie się koncert Trendy. Będzie to czas zarezerwowany na występy młodych artystów, których często usłyszeć można w radiu. Zagrają i zaśpiewają – Enej, Lemon, Pectus, Loka, Jula, Margaret, Sylwia Grzeszczak, Ania Wyszkoni, Ewelina Lisowska, Liber i Natalia Shroeder, Rafał Brzozowski oraz Łukasz Zagrobelny. W sobotni wieczór usłyszymy „Największy Przebój Roku”, który wybrany zostanie przez widzów wysyłających SMS’y na swoich ulubieńców. A wszystko na żywo komentować będą Paulina Sykut-Jeżyna oraz Darek Maciborek.

W ramach tego koncertu usłyszymy również laureatów konkursu Trendy, wytypowanych spośród 358 zgłoszeń. Przedstawiciele stacji radiowych i telewizji wytypują dziewięć piosenek, spośród których widzowie (drogą SMS’ową) wybiorą wykonawcę najbardziej „Trendy”. Tę imprezę poprowadzi Kabaret Paranienormalni i Maciej Dowbor.

Festiwal zakończy niedzielna Sopocka Noc Kabaretowa. Na ten wieczór warto zabrać ze sobą chusteczki do ocierania łez ze śmiechu, ponieważ na scenie pojawią się ludzie, którzy zadbają o to, że Opera Leśna śmiać się będzie do rozpuchu. Wystąpią m.in. Łowcy.B, Ani Mru Mru, Neo-nówka, Grupa Mocarta, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Smile, Jerzy Kryszak, Ireneusz Krosny, Artur Andrus, Cezary Pazura i Olaf Lubaszenko.

Wykupujcie ostatnie bilety i pamiętajcie – 7, 8, 9 czerwca – kierunek Sopot!

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika