Tusk w UE? Bardzo prawdopodobne. "Nie uczyłby się angielskiego bez przyczyny" | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 8.11.2013

Tusk w UE? Bardzo prawdopodobne. „Nie uczyłby się angielskiego bez przyczyny”

O tym, że Donald Tusk od dawna przygotowuje sobie posadę w Unii Europejskiej – mówię głośno co najmniej od kilku lat. Ta teoria powoli staje się coraz bardziej prawdopodobna. Stanowisko w UE będzie jednak naprawdę dużo kosztowało.

Tusk przygotowuje sobie posadę w UE? Bardzo prawdopodobne. "Nie uczyłby się angielskiego bez przyczyny"

Realizatorem marzeń Tuska o pracy w UE ma być przede wszystkim minister finansów – Jacek Rostowski, którego zadaniem jest legitymowanie się przed Unią jak najlepszymi wynikami finansowymi – na papierze oczywiście, bo to unijnym komisarzom wystarczy. Stąd wyjątkowa dbałość o wysoki rating Polski, stąd podnoszone podatki, oszczędności m.in. w NFZ, no i oczywiście podniesiony wiek emerytalny, tworzący wyjątkowo optymistyczną, długoterminową prognozę finansową.

Mniej przychylne teorie mówią, że Tusk dla przyszłej kariery poświęcił m.in. polskie stocznie – doprowadzając je do zamknięcia, dzięki czemu niemieckie mają się doskonale, bo naturalna i bardzo silna do tej pory konkurencja już nie istnieje. Niemcy, jak wiemy, mają w UE bardzo dużo do powiedzenia i ich poparcie przy ewentualnym rozdzielaniu stanowisk, także dla Polaka, może być kluczowe.

Donald Tusk niedawno, bardzo intensywnie, zaczął uczyć się języka angielskiego. Także i w tym przypadku odzywają się mało przychylne głosy, stwierdzające, że nie robiłby nic bez konkretnej przyczyny. A już na pewno nie pracowałby nad doskonaleniem języka angielskiego.

Tak czy inaczej, wizerunek Donalda Tuska kreowanego na polskiego męża stanu, w oczach wpływowych ludzi z UE jest obecnie wciąż aktualny. „To człowiek, na którego Europa może liczyć” – jakkolwiek to hasło można rozumieć.

Czy za kilka lat obejmie on ważną funkcję w UE? To bardzo prawdopodobne. Jeśli tak się stanie, może to być najdroższe stanowisko w historii. W dodatku płacić będą za nie wszyscy Polacy. I to przez bardzo wiele lat.

Autor

- dr n. hum., publicysta i komentator. Twórca niezależnych mediów. Autor analiz dotyczących PR, języka polityki i marketingu politycznego.Twitter: @MichalLange

Wyświetlono 2 komentarze
Napisano
 1. kazimierz pisze:

  Zanim Szanowny Pan Premier uda się do Brukseli niech najpierw naprawi Szkody wyrządzone prze „””Instytucje Upodlenia Narodu Polskiego Amber Gold”””w majestacie Prawa Dz. Ust. Nr.114 poz.1191 Art. 16 p.5 dziennik ten uchylono z dnie, 1 lipca 2011r.

  Uwaga inwestorzy –gdzie inwestować!!!!żeby potem nie płakać”””””::::::

  Aby nie dać zarobić „”””Asom upodlenia Narodu Polskiego”””” np. Amber Gold-gdzie inwestować???????
  1. Mieszkania –co miesiąc świeży grosz legalny.
  2. Inwestowanie w ziemię
  3. Nie inwestować w złoto bo ma fatalnie potanieć w ciągu najbliższych 2 lat
  4. Inwerstrowanie w materiały które zawierają miedź. np. kable , różne
  Poszkodowany przez Amber Gold
  Poszkodowany BoloiLolo

  • BoliLolo pisze:

   Dla Poszkodowanych przez Amber Gold :::napisałe SKARGĘ na bezczynnośc Ministerstwa Gospodarki oraz werzwanie do usunięcia naruszenia prawa do WSA w Warszawie oddalono moją Skargę gdyż nie uczyniłem kroków wstępnych ale dano mnie mozliwość kasacji na którą trzeba mieć dobrego prawnika no i napisałe m wniosek do Recznika Praw Obywatelskich o reprezentowanie mnie w tej sprawie. Należy zauważyć iż dziennik ustaw z dnia 16 listopada 2000 r Dz. Ust. Nr.114 poz. 1191 Art. 16 p.5 mówi że jeżeli się cofa decyzję z trybem natychmiastowym dla Instytucji upodlenia Narodu Polskiego Amber Gold to należało to cofnięcie ogłosić zgodnie z wolą ustawodawcy a tego nie uczyniono— fatalny błąd a Ministrem był wtedy Waldemar Pawlak—uwaga nie może mieć tu zastowanie ustawa o swobodzie gospodarczej gdyż na każdym odcinku działania Spółki zo,o. Amber Gold były działania przestępcze kancerogenne.Potwierdziła to Prokuratura Okęgowa w Łodzi . Posiadam obszerną dokumentację.
   Poszkodowany BoloiLolo odpowiedź:::: na komentarz prawda najbardziej koli

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika