Wejherowski cmentarz w strasznym stanie. Mieszkańcy są oburzeni | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 26.07.2013

Wejherowski cmentarz w strasznym stanie. Mieszkańcy są oburzeni

Cmentarz w Wejherowie przy ul. 3 Maja nazywany jest Wejherowskimi Powązkami. Położony u stóp kalwaryjskiej kaplicy – Pałacu Heroda. Pierwsze pochówki odbyły się tu w 1823 roku.

wejherowo_cmentarz5

Choć to miejsce historyczne, stan nekropolii pozostawia wiele do życzenia.

O fatalnym stanie wejherowskiego cmentarza poinformował nasz Czytelnik – mieszkaniec Wejherowa, który sytuacją tam panującą jest oburzony.

Tak wygląda cmentarz w Wejherowie:

W czasie wakacji, przyjeżdża nad polskie morze sporo osób, zarówno z Polski jaki z zagranicy, na wczasy. Odwiedzają też Wejherowo. Wydawałoby się że ładne i schludne miasteczko. Ale potem udają się np. na stary cmentarz przy ulicy 3 Maja.

Chciałem się podzielić z państwem zdjęciami jakie tam zrobiłem. Zresztą może je zrobić każdy, wystarczy że się tam przejdzie z aparatem fotograficznym. Nigdy nie widziałem bardziej „zadbanego” cmentarza. Wystarczy obejrzeć stary cmentarz w Redzie, aby zobaczyć że można inaczej. Czemu tam potrafią? Czemu u nas musi być tak jak na zdjęciach?

To robi na pewno kolosalne wrażenie na turystach. Ta prawdziwa wizytówka miasta, zachęca do zwiedzania. Chciałem się zapytać czy tak musi być? Czy ktoś za to odpowiedzialny, mógłby się tym wreszcie zająć? Bo tak wygląda tam od lat. Czy to można nazwać jeszcze cmentarzem? Czy tak powinno to wyglądać?

Mieszkaniec Wejherowa

Apelujemy do zarządców cmentarza o należytą opiekę nad nekropolią i szacunek dla zmarłych!

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika