Wymyślił fatalną "ustawę śmieciową". Teraz chce zamykać miasta przed obywatelami | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 24.02.2015

Wymyślił fatalną „ustawę śmieciową”. Teraz chce zamykać miasta przed obywatelami

Wymyślił nieudaną i powszechnie krytykowaną reformę śmieciową, która utrudnia życie milionom Polaków. Teraz chce się zabrać za nasze samochody. Poseł z PO jest jednym z autorów niesławnego projektu zakazującego kierowcom starszych aut wjazdu do centrów miast.

szlaban_arkit

Poseł z PO chce zamknąć miasta przed bardzo wieloma obywatelami.

Oficjalnie chodzi o ochronę środowiska, ale tak naprawdę o wprowadzenie kolejnych ograniczeń, które mają spowodować, że miasta staną się dostępne tylko dla najbogatszych. Być może już wkrótce nie będzie możliwości wjazdu do miast dla części samochodów. Posłowie Platformy Obywatelskiej mają zamiar wprowadzić skandaliczny przepis dający samorządom prawo do decydowania o tym, jakie auta mogą wjeżdżać do centrów miast, a jakie nie.

Według oficjalnego uzasadnienia chodzi o ochronę środowiska, ale oczywiste jest, że największym wrogiem środowiska nie są samochody osobowe ani nawet ciężarowe, a przestarzałe fabryki i przemysł generujący do atmosfery mnóstwo zanieczyszczeń. Samochody nie są żadnym problemem w tym zakresie.

Według wielu naszych Czytelników tak naprawdę posłom PO chodzi o to, żeby najbogatsi, ci, których stać na nowe samochody, nie stali w korkach, nie mieli problemu z parkowaniem w dużych miastach. Ustawa ma im ułatwiać życie. Reszta obywateli do miast wjazdu mieć nie będzie. Będzie mogła iść pieszo…

skoda_yeti

Takim pięknym modelem Skody jeździ poseł Tadeusz Arkit. Jest to Skoda Yeti z 2010 roku. Dziś jego cena to ponad 50 tys. zł.

Ustawa, jeśli wejdzie w życie, wykluczy z miast większość samochodów, ponieważ średnia wieku pojazdu w Polsce to 15 lat. A do miast wjazd będą miały auta 5, najwyżej 8-letnie.

Poseł Tadeusz Arkit, współautor projektu ustawy z pewnością myślał także o sobie i swoim komforcie jazdy po mieście, ponieważ jest właścicielem Skody Yeti z… 2010 rok. Takim samochodem z pewnością będzie mógł wjechać do każdego miasta. Poseł rocznie zarabia ponad 170 tys. zł, czyli trzy razy więcej od przeciętnego Polak i stać go na zakup nowego auta w salonie.

Pamiętajmy tylko, że to my wszyscy składamy się na pensję dla posła. I to za nasze pieniądze tworzone są przepisy, które mają utrudnić życie większości z nas.

Tadeusz Arkit – z czego zasłynął ?

Poseł chwali się m.in. tym, że współtworzył ustawę o gospodarowaniu odpadami komunalnymi.

Tymczasem praktycy określają ją jako jedną z najgorszych ustaw uchwalonych w ostatnich latach. Pisaliśmy o tym wielokrotnie: https://gazetabaltycka.pl/promowane/efekt-reformy-smieciowej-smieci-w-lasach-smieci-na-ulicach Uważamy, że trzeba mieć ogromny tupet, żeby chwalić się tak złą ustawą i traktować ją jako swój sukces.

Jeśli jesteście przeciwko miastom tylko dla bogatych, warto skontaktować się z posłem Tadeuszem Arkitem i mu to powiedzieć, być może uda mu się przemówić do rozsądku i odstąpi od kolejnego fatalnego w skutkach pomysłu.

Biuro Poselskie Tadeusza Arkita
E-mail: tadeusz.arkit@sejm.pl
Nr telefonu: 503 166 711

Autor

- dziennikarz, fotoreporter, podróżnik.

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. obserwatorium pisze:

    smieszny ten Arkit,przejął rpwik chrzanowski a tam takie samochody,że dawno powinny być zezłomowane! ekolog się znalazł!

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika