Wyścigi na ergometrach z Adamem Korolem - w najbliższą sobotę | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 29.11.2012

Wyścigi na ergometrach z Adamem Korolem – w najbliższą sobotę

Adam Korol, mimo deklaracji o zakończeniu startów w dużych imprezach, nie zapomniał o wioślarstwie. W najbliższą sobotę (1 grudnia) nie tylko współorganizuje kolejną edycję imprezy Gdańskie Ergowiosła, ale zapowiada że stanie na starcie wraz z zaproszonymi gośćmi.

Gdańskie Ergowiosła z Adamem Korolem już w najbliższą sobotę. (Fot. MOSiR Gdańsk)

Znajdą się wśród nich m.in. sportowcy: Iwona Guzowska, Darek Michalczewski, Magdalena Fularczyk (brązowa medalistka olimpijska z Londynu w wioślarstwie, tenisistka Klaudia Jans-Ignacik. Ponadto w hali AWFiS przy ul. K. Górskiego będzie można zobaczyć wiosłujących rektorów, profesorów, radnych i dziennikarzy. Początek imprezy o godzinie 9.00. Wstęp wolny.

To już tradycja, że w przerwie zimowej sekcja wioślarska AZS AWFiS organizuje rywalizację na ergowiosłach. Stanie w niej 10 stanowisk do wiosłowania. W trakcie wyścigu widzowie będą mogli śledzić przebieg rywalizacji, gdyż pozycje i wyniki startujących będą prezentowane na telebimie i ekranach.

  • Zawody rozpoczną się w sobotę o godzinie 9.00. Wpierw wystartują VI Mistrzostwa Pomorza w kategoriach młodzieżowych. Młodzicy będą mieli do pokonania 1000 metrów, a juniorzy dystans dwukrotnie dłuższy.
  • Na 10.15 zaplanowano start Mistrzostw Gdańska seniorów na 2000 m.
  • O godzinie 11.15 rywalizację w ramach Mistrzostw Polski rozpoczną juniorzy młodsi. Oni również będą ścigać się na dystansie 2000 m.
  • O 12.15 wystartuje rywalizacja dzieci na 500 metrów. Z tym samym dystansem o 12.40 zmierzą się dziennikarze w II Mistrzostwach Mediów Wybrzeża. Potem z każdą minutą znanych osobistości, nie tylko z wioślarskich torów będzie przybywać.
  • Na godzinę 13.00 przygotowany jest start Wyścigu Gwiazd i Profesorów na 500 metrów. Start w nim zapowiedzieli m.in.: Iwona Guzowska, Darek Michalczewski, Magdalena Fularczyk brązowa medalistka olimpijska z Londynu w wioślarstwie, florecistka Karolina Chlewińska, Klaudia Jans-Ignacik – tenis ziemny, maratończyk Radosław Dudycz, Maciej „Gleba” Florek, Adam Korol, a także goście: prezes SAUR Neptun Gdańsk Sarge Bosce, Dyrektor stowarzyszenia Gdański Obszar Metropolitarny Michał Glaser, Dyrektor Związku Miast i Gmin Morskich Grzegorz Walczulkiewicz, Rektor AWFiS Waldemar Moska, wicewojewoda pomorski Michał Owczarczak, członek Zarządu Województwa Pomorskiego Ryszard Świlski , Prezes AZS-AWFiS Gdańsk Jarosław Jaszczur-Nowicki, Prezes klubu RC Lechia Gdańsk Bogdan Jancen, Prezes Operator Borys Hymczak, Radny Miasta Gdańska Maciej Krupa.
  • Pół godziny później odbędą się sztafety o Puchar Rektora AWFiS, do którego zaproszeni zostaną profesorowie i rektorzy, by zmierzyć się na dystansie 4 x 500 m.
  • Na 14.00 zaplanowano ostatni punkt programu, będący nowością w Gdańskich Ergowiosłach. Będą nim otwarte Mistrzostwa Gdańska, w których mogą wystartować gdańszczanie, amatorzy, do czego gorąco ich zachęcamy. Wstęp wolny!

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>