Zbigniew Stonoga bojkotowany przez telewizje. "Udają, że go nie ma i nigdy nie było" | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 10.06.2015

Zbigniew Stonoga bojkotowany przez telewizje. „Udają, że go nie ma i nigdy nie było”

Największe stacje telewizyjne (czyli raptem trzy) konsekwentnie nie relacjonują wystąpień Zbigniewa Stonogi. Źle to świadczy o mediach, ale także w istotny sposób taka postawa podważa zaufanie społeczeństwa do dziennikarzy.

stonoga

Co ma myśleć obywatel, który orientuje się, że prezentowane mu treści są zaledwie bardzo wąskim wycinkiem rzeczywistości? W dodatku te najważniejsze fragmenty są całkowicie pomijane? Przestaje wierzyć telewizji.

Rozumiem ewentualną niechęć mediów wobec Zbigniewa Stonogi i tego, co zrobił R1; można to różnie oceniać – ale fakty są takie, że dziś najczęściej mówi się właśnie o Stonodze. Fakty też są takie, że ten organizuje konferencje prasowe i mówi. Mówi, ale o tym co mówi, dowiemy się najwyżej z Superstacji, albo z internetu.

Relacjonować rzeczywistość R1; to od zawsze było jedno z najważniejszych zadań mediów i reporterów. Oceniać i komentować powinni z kolei publicyści. A może o czymś nie wiem? Może te podstawowe są już nieaktualne? Być może tak właśnie jest i – po wielkiej kompromitacji licznych mediów, której świadkami byliśmy podczas ostatniej kampanii prezydenckiej, gdy największe telewizji robiły wszystko, aby pomóc Bronisławowi Komorowskiemu wygrać wybory – fundamentalne zasady określające rolę i miejsce mediów w społeczeństwie, zmieniły się całkowicie?

Mamy głośną aferę, obserwujemy jej konsekwencje, a widząc osobę, która za tym stoi R1; zamykamy oczy i udajemy, że jej nie ma i nigdy nie było? Szkoda tylko, że szanowne media jeszcze nie zorientowały się, że to zgubna taktyka dla nich samych, w dodatku bardzo szkodliwa dla całej klasy dziennikarskiej, która w ten sposób błyskawicznie traci zaufanie społeczne.

Autor

- dr n. hum., publicysta i komentator. Twórca niezależnych mediów. Autor analiz dotyczących PR, języka polityki i marketingu politycznego.Twitter: @MichalLange

Wyświetlono 37 komentarzy
Napisano
 1. Stonoga kiedy zwrócisz przelewy za StonogaTV? Ani umów inwestorom nie przesłałeś w sierpniu ani kasy nie oddajesz..

 2. Olo pisze:

  brawo Stonoga naród za tobą !

 3. Pawko pisze:

  Dziękuję wam droga Gazetobałtycka za rzetelne informację !!!!

 4. mtrader pisze:

  Krolik Doświadczalny? Rodzicie zdrowi ? Napisz do Stonogi.Dam ci mała wskazówke :w gazecie baltyckiej stonoga twojego komentarze raczej nie przeczyta.Jezeli umiesz sie poslugiwac internetem to napisz do niego 🙂 Trzymaj sie cieplutko i zdrowia duzo.Tylko juz sie nie rozmnazaj bo zarazisz inteligencja innych
  takich dziennikarzy mamy w Polsce.Stonoga ujawnił jak działa panstwo polskie.

 5. bbb pisze:

  Co to znaczy, że ” fakty są takie, że dziś najczęściej mówi się właśnie o Stonodze” – kto mówi?
  Media muszą prezentować wycinek rzeczywistości. Nie ma czasu na resztę, a tego rodzaju aferzystów jest sporo – pojawiają się i znikają.

 6. Owszem, robi dużo chwała my za to. Na komitet mu dorzuciłem, obserwuje go od słynnego „wypierdalaj chacie za bramę” ale co ze zwrotem czekam to moje, kasa leży u niego od kwietnia, napisałem, potwierdził że odda ale przelewu jeszcze nie widzę

 7. Greg pisze:

  Zbigniew Stonoga pomaga i pomógł już wielu ludziom, a nie tylko mówi, że będzie pomagał i zmieniał Polskę a później nie robi nic. On już zmienia Polskę, pozamykał już wielu złodziei, reszta się boi więc go niszczą.

 8. Alek pisze:

  Zbigniew Stonoga dostaje codziennie tysiące maili, jest prześladowany, walczy z chorobą, i zmienia Polskę.

  Czy kogoś dziwi, że wśród tego mógł nie odpisać na maila albo przeoczyć coś?

  Z pewnością nadrobi wszystkie zaległości po wyborach !

 9. Imię... pisze:

  TVN to komunistyczna propaganda

 10. PATRIOTA pisze:

  I gdzie jest ten filmik na youtubie ja sie pytam? Juz usuneli, banda zlodzieji z wiejskiej.

 11. lussi pisze:

  Przecież każdy w miarę intelektualnie rozwinięty człowiek wszystkie informacje weryfikuje! Nie idzie ślepo za podpisem pod artykułem typu PD!Pod takim właśnie artykułem może kryć się konfident!Pan Zbyszek Stonoga, typowy polak, mówi bez strachu, to co my mówimy w swoich domach i forma tego przekazu jest bardzo podobna nawet w inteligenckich rodzinach!Młode pokolenie to z wyżu czyli lata 78/ 86 już się przekonało czym i dla kogo jest Polska. Mniej odporni na działanie naszego rządu wyemigrowali ci wciąż wierzący w poprawę, próbują utrzymać swoje nowo założone rodziny, maluchne firmy które kosztem czasu ( aby zarobić na opłaty ZUS, podatki) odbywają się kosztem rodziny i życia które przecież wcale nie polega tylko na pracy! Niestety o tym wiedzą tylko ci co jadają te wypasione kolacyjki na koszt podatnika. Pozamykali nas w domach no bo gdzie może iść kowalski po pracy? Do teatru? Przecież to min.200 stówki na parę! Czy Polacy to Naród szczęśliwy? Nie! Polacy, to naród zmęczony, oszukany i niszczony!Każdy kto doświadczył jakiegokolwiek kontaktu z np polskim prawem, zusem, wie doskonale że dla nas maluczkich tam są mury nie do przebicia! Pan Zbyszek z pewnością wielu polakom przetarł oczy! I za to wielki ukłon! Oni tam na górze, paplają się w aferach i co ? Jest na nich bat? Ano jest ale tylko jeden! My czyli ubodzy obywatele tego kraju, którzy każdego dnia zbieramy resztki z pańskiego stołu!Siedzimy w domach i czekamy… czekamy na kogoś kto głośno powie STOP! A tam, no cóż zamiatają pod dywan, zamykają ludziom usta, tuszują i oszukują naród nadal! Smutne to niestety ale nadzieją na normalne życie są tacy ludzie jak Pan Zbyszek, który porwał to pokolenie młodych ale już doświadczonych życiowo ludzi! Moje pokolenie, to niestety już delikatny lamusik, ale zapewniam że w 50+ też są ludzie którzy myślą tak jak Pan Zbyszek! Dziękuję Dziennikarzom tej gazety za postawę której nie muszą się wstydzić! Aby państwo miało szczęśliwych obywateli, musi być przede wszystkim wiarygodne! Panie Zbyszku, wiem że to żadna pociecha ale ” Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać!”

 12. Mati pisze:

  I po filmie… został usunięty…
  DOBRZE ŻE MAMY TAK WSPANIAŁE PAŃSTWO, SUWERENNE I TAKIE POMOCNE OBYWATELOWI. DZIĘKUJEMY ZA USUNIĘCIE TEGO FILMU, JESZCZE PRZYPADKIEM DOWIEMY SIĘ PRAWDY -.-

 13. Michaś pisze:

  dlatego mam tylko neta sam wybieram co chcę oglądać bez reklam i głupot

 14. Andy pisze:

  Zbigniew Stonoga to dłużnik wielu wierzycieli który skutecznie unika egzekucji. Filantrop ale za czyjes pieniadze. Na trudne pytania albo nie odpowiada albo krzyczy „precz z komuchami”. Typowy kretacz i cwaniak. Za kilka miesiecy jego 5 min m8n8e bezpowrotnie. Jak widać po wpisach potrafi zmanipulowac wiele tysięcy ludzi. Ludzi na poziomie pamiętników z wakacji i trudnych spraw 😉

  • lussi pisze:

   Panie Andy, dłużnik wielu wierzycieli? A kogo to obchodzi?! Połowa Polaków jeśli nie więcej jest potwornie zadłużona!Unika egzekucji? A kogo to obchodzi? Widzi Pan kto z rządu unika egzekucji?Wszyscy- za dużo większe przestępstwa niż niewypłacalność!Krętacz i cwaniak?
   Panie Andy co pan powiesz o naszym rządzie?! Przesłuchał Pan taśmy? Podobał się PANU STOSUNEK RZĄDU DO OBYWATELI? Ilu zobaczył pan ukaranych?! Za kilka miesięcy, niech się Pan nie łudzi nikt o Panu Stonodze nie zapomni! Koło się toczy, więc drżyj Pan! Jeśli uważa Pan że Pan Stonoga zmanipulował wiele tysięcy ludzi a nie widzi Pan, że Rząd manipulował narodem przez ponad 20- lat, to delikatnie mówiąc powinien Pan pomyśleć o białej lasce! Jaki jest poziom ludzi pamiętników z wakacji, trudnych spraw, co to są za ludzie? Sądzę , że tylko Pan rozumie swoją gołosłowną i ubogą merytorycznie wypowiedź!

  • Imię... pisze:

   Znasz tego czlowieka to nie wypowiadaj sie

  • Ola pisze:

   Jakie wiele tysięcy. W wieku wyborczym to garstka. Reszta gimbaza. Pozdrawiam

 15. michael pisze:

  Generalnie jest tak, że od wielu miesięcy obserwuję profil Pana Zbyszka Stonogi. I tyle ile, on ujawnił afer rządowych i przekrętów, to dla idioty nawet powinno być to jasnym przesłaniem, że nie wolno oddawać głosu na wszystkie znajdujące się partie w Sejmie. Ostatnio na stronie Stonogi zostały udostępnione listy z nazwiskami, adresami, peselami. To listy poparcia, rzekomo ludzi, którzy podpisywali się pod listami z PO, PIS, SLD, PSL, i tej nowej partii od Petru. Ja też się odszukałem w tych danych osobowych, a niczego nie podpisywałem. Skandal, to mało powiedziane. Rząd traktuje nas, jak śmieci. I mam nadzieję, że mądrzy ludzie teraz w tych Wyborach oddadzą głos na którąkolwiek partię antysystemową, ale nie na tych złodziei z Wiejskiej.

 16. Zbigniew pisze:

  Zagłosowało już ponad 8400 osób. Czekam na TWÓJ GŁOS!

  Dlatego idźmy na wybory i głosjujmy ze swoim sumieniem. 

  Nieobecni nie mają racji.

  Najbliższe wybory są lekiem na całe zło.

  Idźmy do wyborów 25 10 2015r. 
  PiS i PO jak widać w sondzie jest przereklamowane .
  Zmieńmy Polskę już na zawsze i zagłosujmy na zmiany w realu przy urnach , 
  a tu w tej sondzie daj wyraz swojego poparcia na teraz, komu ufasz.
  Udostępniaj i wklejaj gdzie się da ten link z sondą wyborczą.
  100 000 głosów lub więcej , będzie prawie w 100% miarodajne dla nas.
  Żadne media już wtedy nie zakłamią rzeczywistości. 

  http://sonda.hanzo.pl/sondy,249874,unB5.html

 17. Hamer pisze:

  Podziwiam Stonogę za to co robi, ale i tak patrzę na niego z przymrużeniem oka. Oddam na niego swój głos tylko dlatego żeby te komunistyczne koorwy zakończyły swój żywot

 18. Elżbieta pisze:

  Podziwiam pana Stonogę całym sercem. Jest to bohater. Ten prześladowany człowiek powoli, ale otwiera oczy polakom. Media są sparaliżowane. Sitwa i bandyci działający w zmowie i w porozumieniu nie chcą dopuścić Komitetu Wyborczego Zbigniewa Stonogi i jego posłów i senatorów do władzy. To walka na śmierć i życie. Duch narodu już się budzi i będzie rewolucja. Pozdr. Zbyszka.

 19. Czarek pisze:

  Mnie się to co robi i mówi Stonoga w wielu przypadkach nie podoba, ale pośród tych bezsensownych filmików kiedy żegna się ze światem pod melodię z „Zakazanych piosenek”, wyzywa Bogu ducha winną sekretarkę prokuratora, czy krzyczy o brutalności policji, kiedy ta próbuje zrobić porządek z pospolitymi chuliganami są takie gdzie mowa jest o autentycznych aferach. Stonogę omijają nie tylko telewizje, ale również prasa i serwisy internetowe, ile razy kasowali mu konto na FB. To jest zachowanie idioty bez wyobraźni. Bez wyobraźni, bo nie przewidzieli, że za chwilę Stonogę nie tylko trzeba będzie zauważyć, ale podsunąć mu pod nos mikrofony i kamery, bo tego wymaga prawo. Ja bym na miejscu tych „dziennikarzy” nie oczekiwał od Stonogi jakichś ciepłych słów.

 20. Mmm pisze:

  Jedziesz Zbychu z koorwami

 21. Za Zbigniewem pisze:

  Również dziękuje owej gazecie za słowa prawdy . Te oszukiwania mediów i rządu musi się skończyć. Za co walczyli nasi dziadkowie ? Za mafie w rządzie ? CO tu się w ogóle wyprawia ?! KPINA jedna wielka i nic więcej. Jestem z Toba Zbigniewie.

 22. htc200 pisze:

  Ze strachu trzęsie się już całe -po-, -psl-, -sld- i częściowo Pis. I bardzo dobrze. Tym razem Polacy powinni w końcu iść po rozum do głowy (ta część która jest umoczona oczywiście zagłosuje na oszustów) i nie głosować na te oszukańcze partie. Może się okazać, że więcej szans już niestety nie będzie. Stonoga, Braun, Kowalski to na pewno ludzie którym trzeba dać mandat zaufania. Może jeszcze Kukiz, ale już takiej pewności w tym przypadku nie ma.
  Reszta pookrągłostołowiej sitwy powinna jak najszybciej byc rozliczona i odbywać długoletnie wyroki, a już takie „kwiatki” jak były – tfu- premier tuSSk z puchy nie powinien wyjść do końca jego agenturalnego, oszukańczego i cynicznego żywota.

 23. Denis pisze:

  Skoro tego kraju już nie ma.. istnieje tylko teoretycznie, to czego się spodziewać. Teoretyczni są w nim politycy, dziennikarze, ludzie.. Jak widzę,jak te pseudodziennikarzyny relacjonują inwazję islamistów na Europę, jako uchodźtwo biednych Syryjczyków.. jak pokazują okropność węgierskiej policji, jakby gorszych od gestapo.. to chce się ich, tych dziennikarzy dać tym orangutanom na pożarcie… Nasrane mają w głowach, jak dubajskie modelki z instagrama.. ;);)

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika