Call of Duty: Modern Warfare 3 | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 13.02.2012

Call of Duty: Modern Warfare 3

Chcesz zostać komandosem realizującym najtrudniejsze misje w różnych częściach świata? Naprzeciw wychodzi Call of Duty: Modern Warfare 3 R1; najnowsza odsłona popularnej gry komputerowej.

Kolejna odsłona bestselerowej serii Call of Duty stanowi kontynuację wydarzeń przedstawionych w Call of Duty: Modern Warfare 2. Wcielając się w żołnierzy gracze próbują powstrzymać wrogie siły, zagrażające bezpieczeństwu i pokojowi na świecie.

Tym razem akcja rozgrywa się w dużych miastach. Ogromnym atutem gry jest rozbudowany multiplayer, który przyciąga na długie godziny. Twórcy przygotowali tez nowy tryb kooperacji.

Seria Call of Duty rozwijana jest równolegle w dwóch obszarach – współczesnym i historycznym. Cykl przedstawia fikcyjne wydarzenia osadzone w bardzo bliskiej przyszłości.

Akcja Call of Duty: toczy się krótko po wydarzeniach ukazanych w wydanej dwa lata wcześniej drugiej części gry. Fabuła kampanii głównej cały czas trzyma w napięciu. W 6 misjach gracze mogą odwiedzić m.in. Dharmasalę, Nowy Jork, Londyn, Mogadiszu, Hamburg, Paryż, Pragę, Berlin, Waszyngton i Dubaj. W grze nie brakuje także specyficznych lokacji, takich jak: moskiewski Kreml, zamek w czeskich górach czy pokład samolotu transportującego prezydenta Rosji.

Twórcy postarali się, by wydarzenia można było obserwować z różnych perspektyw. W związku z tym gracze mają okazję wcielić się m.in. w czołgistę, strzelca samolotu AC-130, żołnierza oddziału SAS i agenta Służby Ochrony Federacji

Rosyjskiej (FOS). W grze pojawia się wiele postaci znanych z wcześniejszych odsłon cyklu, ale także zupełnie nowi bohaterowie, w tym chociażby członkowie jednostki Delta Force o pseudonimach „Frost” i „Sandman”.

Niewielkie zmiany wprowadzono również w rozgrywce sieciowej. Oprócz typowych potyczek wieloosobowych przygotowano tryb Spec Ops nastawiony głównie na kooperację. W jego skład wchodzą tak zwane Mission, czyli 6 dodatkowych misji o rosnącym poziomie trudności oraz Survival polegający na odpieraniu kolejnych fal przeciwników.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>