Chris Botti w Gdyni. Koncert jazzowy. Hala Sportowo-Widowiskowa w Gdyni | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 14.03.2013

Chris Botti w Gdyni – 16 marca w Hali Sportowo-Widowiskowej w Gdyni

Niebawem do Polski zawita jeden z najbardziej znanych światowych artystów jazzowych – Chris Botti. Muzyk zagra aż pięć koncertów, z czego jeden – 16 marca 2013 roku w Hali Sportowo-Widowiskowej w Gdyni.

Chris Botti w Gdyni W wieku 10 lat Chris zaczął pobierać lekcje gry na trąbce, jego matka była nauczycielką gry na pianinie. Można więc powiedzieć, że muzykę ma po prostu w genach. I nie jest to wyłącznie jazzowa. Botti czerpie również inspiracje z muzyki poważnej, ale także, co może zabrzmieć paradoksalnie – muzyki rockowej.

występuje solo, ale także, a raczej głównie, jako muzyk sesyjny. Nie jest to rzeczą łatwą, ponieważ wymaga umiejętności dostosowania się do różnorodnych stylów muzycznych oraz wykonawców, z którymi się współpracuje.

Trębacz ma na swoim koncie liczne sukcesy muzyczne tj. nominacje do Grammy Awards, czy miejsca w pierwszej trójce zestawień Billboard’s Jazz Albums.

Współpracował z gwiazdami światowej muzyki, takimi jak m.in. Aretha Franklin, Diana Krall, Jill Scott, Bob Dylan, Rod Steward, czy Michael Buble. Natomiast do współpracy nad swoim najnowszym, niedawno wydanym albumem zaprosił takie osobowości jak Andrea Bocelli, Vince Gill, Caroline Campbell, Herbie Hanocock, David Foster oraz Mark Knopfler.

Chriss Botti jest bez wątpienia ikoną światowego jazzu. To ogromny zaszczyt gościć go w Polsce, ale także niesamowita przyjemność usłyszeć na żywo. Dlatego zapraszamy zarówno na koncert w Gdyni, jak również na te, które odbędą się w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i Zabrzu.

  • Data koncertu: 16 marca (sobota)
  • Miejsce: Hala Sportowo-Widowiskowa w Gdyni
  • Godzina: 20:00
  • Bilety do nabycia na: ticketpro.pl oraz ebilet.pl

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>