„Mikołaje na Motocyklach” przejadą przez Gdańsk Sopot i Gdynię już po raz dziesiąty | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 3.12.2012

„Mikołaje na Motocyklach” przejadą przez Gdańsk Sopot i Gdynię już po raz dziesiąty

W najbliższą niedzielę (9 grudnia) „Mikołaje na Motocyklach” przejadą przez Gdańsk, Sopot i Gdynię już po raz dziesiąty.

Zbliżają się Mikołajki, a wraz w nimi mnóstwo atrakcji, jakie Trójmiasto przygotowało dla swoich mieszkańców. Należy do nich niewątpliwie coroczny rajd „zmotoryzowanych Mikołajów”.

Akcja ma charakter charytatywny, a jej celem jest zbiórka pieniędzy, dzięki którym wykupione zostaną obiady dla najbiedniejszych dzieci z gdańskich, sopockich oraz gdyńskich ośrodków szkolno-wychowawczych. Organizatorami są „Project Adventure” oraz trójmiejskie stowarzyszenie motocyklistów.

Trasa przejazdu rozpoczyna się na parkingu przy stadionie PGE Arena, a kończy na Skwerze Kościuszki w Gdyni. Zbiórka motocyklistów na parkingu rozpocznie się już o godzinie 10:00, natomiast start przewidziano na godzinę 12:00.

Aby wziąć udział w paradzie należy:

  1. wykupić cegiełkę o wartości min. 25 zł,
  2. pojawić się na starcie na dopuszczonym do ruchu motocyklu, quadzie, skuterze lub motorowerze
  3. być ubranym w strój Mikołaja lub inne mikołajkowe przebranie.

Impreza z roku na rok gromadzi coraz większe rzesze motocyklistów z Trójmiasta i okolic, ale także ogromną publiczność oglądającą z zaciekawieniem przejazd Mikołajów przez gdańskie, sopockie i gdyńskie ulice.

Rok temu w paradzie uczestniczyło aż 3300 zmotoryzowanych. Organizatorzy liczą, że tegoroczna jubileuszowa X edycja będzie szczególna i pobity zostanie rekord ilości Mikołajów biorących udział w rajdzie. Trójmiejscy „Mikołaje na Motocyklach” z pewnością nie zawiodą.

Rejestrować się można na trzy sposoby:

  • Online,
  • Tradycyjnie, w motocyklowych punktach partnerskich,
  • W dniu imprezy przed startem na parkingu przy PGE Arenie.

Formularz zgłoszeniowy oraz lista punktów partnerskich dostępne są na stronie internetowej www.mikolaje.gd.pl

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika