Rusza wiosenna ofensywa Telewizji Polsat | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 3.03.2015

Rusza wiosenna ofensywa Telewizji Polsat

Miniony rok 2014 był dla nas niezwykle udany – to właśnie Telewizja Polsat dzięki rozrywce, wielkim widowiskom muzycznym i sportowym, oraz atrakcyjnej ofercie filmowej była najchętniej oglądaną stacją w grupie komercyjnej 16-49, pokonując konkurencyjny TVN i z udziałami w rynku na poziomie 13,3% w skali roku odzyskała pozycję lidera rynku telewizyjnego.

polsat-wiosna-malanowski

Wiosna 2015 to kontynuacja sprawdzonych hitowych produkcji oraz niezapomnianych sportowych emocji. Już w marcu na antenie Polsatu pojawi się absolutna nowość. W walce z własnymi słabościami, strachem przed wodą, głębokością i lękiem wysokości, w programie jakiego jeszcze w polskiej telewizji nie było – „Celebrity Splash!” – zmierzą się ze sobą aktorzy, sportowcy, wokaliści i gwiazdy telewizji.

Zobaczymy kto okaże się najlepszy w jakże widowiskowej, ale i bardzo niebezpiecznej konkurencji jaką są skoki do wody – jednej z najbardziej efektownych dyscyplin olimpijskich.

W piątkowe wieczory telewizja zaprosi widzów na parkiet „Dancing with the Stars. Tańca z Gwiazdami”, gdzie 12 zjawiskowych par rozpocznie taneczną rywalizację o nową statuetkę Kryształowej Kuli i tytuł najlepszego tancerza wśród gwiazd.

Wciąż wiele inspiracji, do własnych kulinarnych eksperymentów będzie można czerpać oglądając zmagania kuchennych profesjonalistów i utalentowanych amatorów w hitowych programach „TOP CHEF” i „Hell’s Kitchen – Piekielna Kuchnia”, które nie jednego widza zaszokują.

W sobotę i niedzielę antena rozbrzmiewać będzie muzyką. W trzeciej odsłonie rozrywkowego show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” zobaczymy najbardziej spektakularne przemiany gwiazd, które tylko u nas wykonają największe hity ze szczytów światowych list przebojów. W 9. już edycji „Tylko muzyka. Must be the music” znów pojawi się szansa dla młodych, zdolnych wykonawców i ich autorskiej muzyki, by odkryć prawdziwy talent.

W czwartki zobaczymy co nowego zdarzy się w życiu Ingi, Patrycji, Zuzy i Anki, czyli serialowych „Przyjaciółek”, a w środy pośmiejemy się z samych siebie w pełnym iluzji i ironii kultowym „Świecie według Kiepskich”. Wiosna 2015 – zaczynamy!

ROZRYWKA

„Celebrity Splash!” (NOWOŚĆ) – 7 marca (sobota) godzina 20.00

polsat-wiosna-celebrity_splash

Absolutna nowość ! Hit w Holandii, Wielkiej Brytanii, Argentynie, Francji, Hiszpanii, USA
i Rosji, który z sukcesem zrealizowano już w sumie w ponad 20 krajach! Doceniony przez widzów za prawdziwe emocje i sportową rywalizację. W programie jakiego w polskiej telewizji jeszcze nie było – „Celebrity Splash!” – 24 uczestników zmierzy się ze sobą w ekstremalnie trudnej konkurencji skoków do wody z kilkumetrowej wieży. To będzie połączenie sportu i rozrywki, w którym stopień trudności niebezpiecznych skoków i powietrznych ewolucji, będzie rósł z kolejnymi etapami programu. Jak poradzą sobie z tą trudną konkurencją gwiazdy telewizji, aktorzy, sportowcy i wokaliści? Widowiskowa konkurencja olimpijska, tak wspaniale prezentująca się w telewizyjnych przekazach, będzie nie lada wyzwaniem dla gwiazd, które będą musiały zmierzyć się nie tylko z wielogodzinnymi treningami i trudnościami technicznymi, ale również z lękiem wysokości i przede wszystkim własnymi słabościami. „Celebrity Splash!” to również gigantyczne i bezprecedensowe wyzwanie dla realizacji telewizyjnej, której efekty będziemy mogli podziwiać wprost z serca zachwycających basenów Term Maltańskich w Poznaniu.

Jesienią obok pasji gotowania, doskonałego śpiewu i tańca na najwyższym poziomie Telewizja POLSAT postawi na program, który zaprezentuje zupełnie nowe oblicze gwiazd. Sportowa rywalizacja w rozrywkowym wydaniu, czyli „Celebrity Splash!” udowodni, czy z niebezpieczną i trudną konkurencją dla profesjonalistów jaką są skoki do wody, poradzą sobie gwiazdy telewizji i sportu. Powodów do obaw nie zabraknie, dla wielu już samo zetknięcie z wodą nie będzie miłym doświadczeniem, tym bardziej, że wokaliści, aktorzy i sportowcy występujący w show będą próbowali sprostać zadaniu wykonując skoki z trampolin i platform umieszczonych na kilku wysokościach – 3, 5, 7,5 i 10 metrów. Już samo spojrzenie w dół na taflę basenu wywołuje lęk wysokości i będzie wymagało nie lada determinacji w walce z własnymi słabościami. Dla kogoś kto nigdy nie skakał do wody, jak czynią to profesjonalni zawodnicy, już niewielka wysokość będzie nie lada wyznawaniem wymagającym odwagi i wielu godzin treningu, by sprostać technicznym wyzwaniom skoku i wykonać go jak najlepiej.

W czterech odcinkach eliminacyjnych wystąpi aż 24 uczestników, podzielonych na 6 osobowe zespoły. Z każdego z nich do dalszej rywalizacji przejdą 3 gwiazdy; dwie bezpośrednio pierwszym skoku i jedna po tzw. „Jump – off” – dodatkowym skoku dogrywce. Podobnie rywalizacja będzie przebiegać w dwóch odcinkach ćwierćfinałowych. W półfinale zobaczymy 6 gwiazd, z którego 4 wejdą do ostatniego odcinka finałowego. Show „Celebrity Splash!” będzie realizowany w Poznaniu w spektakularnym kompleksie basenów Term Maltańskich, najnowocześniejszym obiekcie tego typu w Europie i jedynym w Polsce, którego wspólna powierzchnia lustra wody 18 basenów równa jest 40 boiskom siatkarskim. Termy Maltańskie do którego budowy zużyto 44 000 ton betonu i 100 000 ton piasku oraz 2 200 ton stali i 3 500 m² szkła, tylko w ubiegłym roku odwiedziło ponad 2 miliony osób. Uczestnicy show będą skakać z wież do największego w kompleksie – 50 metrowego basenu olimpijskiego, o 5 metrowej głębokości.

Program będzie dużym wyzwaniem realizacyjnym również ze względu na warunki panujące na basenie – niemal 60% wilgotności i temperaturę 37 stopni Celsjusza. Scenografia oparta na grze świateł, będzie bazowała na specjalnych lampach ledowych. Szczególnym zabezpieczeniom podlegać będą wszystkie kable które zostaną poprowadzone w 100 metrowych rynnach, a cały sprzęt będzie szczegółowo dezynfekowany. Wokół basenu powstanie blisko 150 m2 gumowych ścieżek i zabezpieczeń na których staną kamery i światła. Show „Celebrity Splash!” będzie realizowane na żywo przez 12 kamer, w tym jedną kamerę podwodną obsługiwaną przez nurka, oraz specjalną „Fly – came”, która będzie poruszała się na dużej wysokości nad basenem pokazując szczególnie efektowne skoki z 7,5 i 10 metrów. W każdym odcinku prócz rywalizacji uczestników, widzowie zobaczą specjalnie przygotowane przez reprezentantów Polski pokazy skoków, podwodnego baletu synchronicznego i tańca. Niezwykle efektowne i skomplikowane układy choreograficzne będą realizowane zarówno z poziomu wież, specjalnych podwieszanych platform, jak i 10 metrowej przezroczystej sceny z pleksi wchodzącej w głąb tafli wody.

W programie zobaczymy:
· Przemysława Saletę – bokserskiego mistrza Europy
· Andrzeja Suprona – mistrza olimpijskiego w zapasach
· Ilonę Felicjańską – modelkę
· Julię Wróblewską – najmłodszą uczestniczkę show, którą poznaliśmy ja jako dziewczynkę
w kultowej komedii „Tylko mnie kochaj”
· pożeraczy damskich serc – aktorów Przemysława Cypryańskiego, Andrzeja Młynarczyka i Roberta Moskwę.
· Włodzimierza Matuszaka – najsłynniejszego księdza z serialowej „Plebanii”.
· Bilguuna Ariunbaatara – showmana
· Macieja Dowbora – dziennikarza Telewizji POLSAT
· Miss Polonia 2010 – Rozalię Mancewicz
· Piotra Świerczewskiego – piłkarza, który w barwach reprezentacji Polski wystąpił 70 razy!
· Andrzeja Szczęsnego – paraolimpijczyka, narciarza alpejskiego
· Adama Kraśko – najpopularniejszego rolnika w Polsce!
· Saszan – wokalistkę i blogerkę
· Odetę Moro – dziennikarkę, u której olbrzymi lęk od zawsze budzi woda
· Dorotę Czaję – tancerkę i modelkę
· Dariusza Kuźniaka – finalistę 1. edycji TOP CHEFa
· Radka Liszewskiego – Weekend!, jedynego Polaka, którego na Youtube obejrzało już ponad 87 milionów fanów!
· Monikę Mrozowską – aktorkę
· Misheel Jargalsaikhan – znaną z serialu „Rodzina zastępcza”, studentkę 5. roku medycyny
· Tomasza Puzona – mistrza karate (1. dan), pięciokrotnego medalisty i dwukrotnego Międzynarodowego Mistrza Ameryki w Karate Kyokushin, w wadze średniej.
· Olę Ciupę – modelkę znaną z teledysku „My, Słowianie” Donatana
· Elżbietę Jędrzejewską – aktorkę

Zmagania gwiazd oceni trójka naszych wyjątkowych jurorów:
– Najbardziej utytułowana pływaczka, to ona dała Polakom najwięcej radości na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach w 2004 zdobywając aż 3 medale, w tym ten najcenniejszy – złoty. Wielokrotna mistrzyni świata i Europy (10 złotych medali, 7 srebrnych i 6 brązowych), rekordzistka na dystansie 200 metrów w stylu motylkowym, zawsze wrażliwa na los chorych dzieci i potrzebujących – Otylia Jędrzejczak – głos, który znają wszyscy fani sportu. Jego relacje robią furorę i nie pozostawiają obojętnym. Emocjonalne komentarze wypowiadane na ostatnim tchnieniu i językowe lapsusy, które przechodzą do historii to jego specjalność, radiowa osobowość, której nie powstydziłby się żaden telewizyjny program – dziennikarz sportowy Polskiego Radia Tomasz Zimoch. Ma fanów którzy oglądając mecz wyłączają dźwięk telewizora, a włączają jego komentarz w radio. Ten chyba najsłynniejszy, który przyniósł mu popularność wśród wszystkich kibiców piłki nożnej: – Panie Turek, niech pan tu kończy to spotkanie! wypowiedział podczas meczu Widzewa Łódź z Brondby Kopehaga w walce o Ligę Mistrzów w 1996 roku.

– Z takim zadaniem jeszcze się nie mierzyła. Aktorka wszechstronna, wielokrotnie nagradzana za interpretacje teatralne, która z powodzeniem radzi sobie przed kamerą, w teatrze i przed radiowym mikrofonem. Doskonała w komediach, niezwykle przekonywująca i sugestywna w rolach dramatycznych, otwarta na sceniczne eksperymenty, kochana przez kobiety Danuta Stenka, na skoki i zmagania gwiazd spojrzy okiem widza.

Program poprowadzi przebojowy męski duet: dziennikarz, pasjonat sportu, triathlonu i zdrowego trybu życia Łukasz Grass oraz urodzony showman Krzysztof „Jankes” Jankowski, z zawodu elektryk, a w życiu prezenter radia Eska.

Zwycięzca programu, o którym zdecydują zarówno oceny jurorów jak i smsowe głosy widzów otrzyma 100 tys. złotych, z których połowę przekaże na wybrany przez siebie cel charytatywny.

Dla Telewizji POLSAT show produkuje firma Rochstara, na podstawie holenderskiego oryginału „Celebrity Splash!” na licencji Warnera.

“Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” – 6 marca (piątek) godzina 20.00

polsat-wiosna-taniec

W dwóch sezonach tanecznych zmagań, upragnione Kryształowe Kule w geście zwycięstwa wzniosły dwie piękne kobiety: Aneta Zając i Agnieszka Sienkiewicz, oraz jeden mężczyzna, prawdziwy taneczny mistrz i świetny nauczyciel Stefano Terrazzino, który w Wielkim Finale 2. edycji spowodował, że aż zabujało pokładem, gdy przy dźwiękach muzyki z filmu „Piraci z Karaibów”, na parkiet wkroczył jako kapitan Jack Sparrow – jury występie Agnieszki i Stefano wręcz zaniemówiło… Kto będzie następny? Najlepsze rozrywkowe show, hit, którego finał jesiennej edycji oglądało ponad 4,5 mln widzów wraca z nową plejadą gwiazd i tancerzy! Wiosną „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” ponownie zaskoczy! Taniec bez granic, rywalizacja, emocje i magia, którą można wyczarować tylko na tanecznym parkiecie – szykuje się naprawdę doskonała rozrywka.

W wiosennej edycji show wystąpią: Tatiana Okupnik (z Tomaszem Barańskim) – wokalistka i autorka tekstów, o której – gdyby nie była związana z muzyką – można by powiedzieć, że jest romanistką interesującą się ziołolecznictwem i… tańcem; aktorka, która nie boi się mówić tego, co myśli, ani żyć tak jak chce – Ewa Kasprzyk (z Janem Klimentem), utytułowany windsurfer, wielokrotny mistrz świat i Europy – Wojciech Brzozowski (z Pauliną Janicką), bokser Marcin Najman (z Hanną Żudziewicz), kulinarny patriota i sympatyk azjatyckich smaków w jednym, bloger, dla którego kuchnia to coś więcej niż gotowanie, znany z programu „TOP CHEF” – Grzegorz Łapanowski (z Waleriją Żurawlewą), wokalista i dziennikarz w jednym, dla którego wszystkie kobiety są gorące – Norbi (z Niną Tyrką), aktor filmowy i teatralny, który swoje umiejętności taneczne ocenia żartobliwie na „0” – Łukasz Garlicki (z Magdaleną Soszyńską), oraz aktor Krzysztof Wieszczek (w parze z Agnieszką Kaczorowską), który do „Tańca z Gwiazdami” poszedł dla mamy; wokalistka, aktorka, youtuberka i modowy ekspert – Ada Fijał (z Krzysztofem Hulbojem), Polka urodzona w Kazachstanie, aktorka, która szturmem podbiła polski rynek filmowy – Julia Pogrebińska (z Rafałem Maserakiem), aktorka serialowa znana zarówno w Polsce i w Norwegii – Sylwia Juszczak – Arnesen (z Kamilem Kuroczko) oraz modelka domów mody Giorgio Armani, Gucci, Chanel, Yves Saint Laurenta, Christiana Diora, Marca Jacobsa, Johna Galliano i Kenzo – Kamila Szczawińska (z Robertem Kochankiem).

Tańczące gwiazdy i ich trenerów oceniać będzie nasze niezawodne jury w składzie: Beata Tyszkiewicz, Iwona Pavlović, Michał Malitowski i Andrzej Grabowski. Program poprowadzą niezmiennie Anna Głogowska oraz Krzysztof Ibisz. Finał 2. Edycji „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” oglądało ponad 4,5 mln widzów. Program na zlecenie Telewizji POLSAT realizuje Rochstar.

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” – 7 marca (sobota) ok. godziny 22.00

polsat-wiosna-twoja_twarz

Wiele godzin treningów wokalnych, choreograficznych oraz precyzyjnej i żmudnej charakteryzacji, niezwykłe muzyczne wyzwania, oraz trema, która podczas finałowego wykonania w pełnej stylizacji i otoczeniu spektakularnej scenografii może dopaść nawet najbardziej doświadczonych artystów. Tego mogą spodziewać się biorący udział w programie uczestnicy, a na finalny efekt ich pracy czekają miliony polskich fanów show. Wiosną za jurorskim stołem ponownie zasiądzie królowa aktorskich i wokalnych zmagań, zwyciężczyni 1. edycji programu – Katarzyna Skrzynecka, kochany przez Polaków, wybitny aktor – Paweł Królikowski, doskonale znana w Polsce i na świecie diwa operowa Małgorzata Walewska oraz najlepszy z najlepszych dj-ów polskiej sceny klubowej DJ Adamus. To oni wyłonią zwycięzcę z zupełnie nowego grona uczestników. Jakiego?

Prasa i internet huczy od plotek na temat uczestników 3. edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Kto ostatecznie weźmie udział w trzeciej edycji? O Złotą Twarz i czek na 100 tysięcy złotych na wybrany cel charytatywny powalczą: Anna Czartoryska-Niemczycka – prawdziwa księżniczka, od dziecka mająca jasno wytyczony cel, by zostać piosenkarką i aktorką; Kaja Paschalska – od blisko 2700 odcinków Ola Lubicz z popularnego serialu „Klan”, czyli dziewczyna, która dorastała wraz z telewizją (zadebiutowała
w niej jako 11-latka!), w swoim dorobku ma również 2 płyty; Katarzyna Cerekwicka – zwyciężczyni jednego z koncertów finałowych „Szansy na sukces”, programu będącego prawdziwą kuźnią talentów, która swoim hitem „Na kolana” dosłownie rzuciła fanów na kolana; Katarzyna Ankudowicz – znana m.in. z roli szalonej Beaty Mazur w „Pierwszej miłości”, talent komediowy pokazała w serialu „Bulionerzy”, a na swoim koncie ma wiele kreacji filmowych i teatralnych, artystka pełna pozytywnej energii.

W męskim gronie uczestników znajdą się: Stefano Terrazzino – świetny tancerz i choreograf, aktor, pasjonat włoskiej kuchni, i… wokalista; Matti Jakubiec – wokalista, aktor do niedawna związany z Teatrem Studio Buffo, występował w spektaklach „Romeo i Julia” oraz „Metro” Janusza Józefowicza; Grzegorz Wilk – solista Piotra Rubika, jeden z najpopularniejszych wokalistów programu „Jaka to melodia”; – „Jeśli coś jest nie do zaśpiewania, wtedy dzwonię do Wilka” – tak mówił o nim Włodzimierz Korcz; Robert Rozmus – człowiek orkiestra z duszą artysty, aktor musicalowy, przygotowuje się do premiery „Mamma Mia” w Teatrze Roma.

Program dla Telewizji POLSAT realizuje Endemol Polska.

„Hell’s Kitchen – Piekielna Kuchnia” – 10 marca (wtorek) godzina 20.05

polsat-wiosna-amaro

Gwiazdy w kuchni oraz w restauracji, do tego wyjątkowe nagrody – a wszystko to z udziałem czternastu nowych uczestników i pod wodzą mistrza polskiej gastronomii, Wojciecha Modesta Amaro! Trzecia edycja najlepszego kulinarnego show w Polsce będzie gwiazdorska pod każdym względem, a dziesięć pełnych emocji i zaskakujących zwrotów akcji odcinków już od 10 marca na antenie Telewizji POLSAT.

W trzeciej odsłonie „Hell’s Kitchen – Piekielna Kuchnia” – najgłośniejszym i najchętniej komentowanym kulinarnym reality show w Polsce – czternastu nowych gladiatorów stanie na kulinarnej arenie i stoczy najgorętszą walkę wiosennego sezonu. Przed nimi mordercza w najbardziej piekielnej kuchni w Polsce. A w ostrej rywalizacji konkurujących zawodników wesprą gwiazdy telewizji. raz pierwszy w polskiej edycji „Hell’s Kitchen”, znani i lubiani połączą swoje siły z uczestnikami i staną z nimi do rywalizacji w kuchni! Które gwiazdy lubią gotować i odważą się podjąć wyzwanie w kuchni szefa Amaro? Czy sprostają wysokim wymaganiom? A kogo ze znanych kulinarne zmagania przerastają? O tym przekonamy się już wiosną! Czternastu śmiałków zostanie całkowicie odizolowanych od świata na 10 tygodni. Bez telefonów komórkowych, radia, telewizji, internetu, zegarków i możliwości kontaktowania się z bliskimi, zamieszkają w ekskluzywnym apartamencie i będą pracować w „Piekielnej Kuchni”, a wszystkie poczynania odważnych adeptów sztuki kulinarnej walczących o 100 tysięcy złotych i pracę w restauracji Wojciecha Modesta Amaro będą śledziły kamery.

Wiosną w restauracji „Hell’s Kitchen”, pojawi się także nowe, gwiazdorskie menu sygnowane nazwiskiem szefa kuchni Atelier Amaro – jedynej w Polsce restauracji wyróżnionej prestiżową gwiazdką „Czerwonego przewodnika” Michelin oraz czterema czapkami i tytułem Szefa Roku, przyznawanymi przez informator „Gault&Millau”.

Program dla Telewizji POLSAT przygotowuje Jake Vision.

„TOP CHEF” – 4 marca (środa) godzina 20.40

polsat-wiosna-top_chef

Dotychczasowi polscy TOP CHEF-owie robią zawrotną karierę. Zakochany w Polsce, jako pierwszy zdobył tytuł TOP CHEF w Polsce, Martin Gimenez Castro prowadzi dziś autorską restaurację „Salto” w Warszawie, błyskotliwy Sebastian Olma z drugiej edycji jest szefem kuchni w nagrodzonej tytułem „Knajpy roku” – „Cafe Zielony Niedźwiedź”. Z kolei zwycięzca ostatniej, 3. edycji kulinarnego show, Marcin „Tiger” Przybysz przygotowuje się właśnie do otwarcia własnego kulinarnego biznesu. Poprzedni sezon poziomem i popularnością przebił wszystkie dotychczasowe, a finałowy odcinek oglądało niemal 2,2 mln widzów! Zacięta rywalizacja, kontrowersyjne czasem decyzje jury budziły skrajne emocje wśród wielbicieli programu, którzy mocno trzymali kciuki za swoich faworytów.

Jedno jest pewne – ani uczestnicy, ani widzowie nie będą się nudzić, bo nowe zadania przygotują dla nich niezwykle wymagające gwiazdy. W kuchni TOP CHEF zagoszczą w tym sezonie m.in.: były mistrz świata w boksie, niepokonany przez 12 lat Dariusz „Tiger” Michalczewski, mistrzyni olimpijska, pływaczka Otylia Jędrzejczak. Gwiazdy sportu ocenią dania na bazie kuchni niemieckiej – eintopfy, czyli potrawy jednogarnkowe. Tryskająca nieposkromioną energią aktorka Sonia Bohosiewicz, prowadzący hitowe show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” Piotr Gąsowski i artystka kabaretowa, kobieta o stu twarzach Katarzyna Pakosińska spróbują potraw inspirowanych filmowymi scenami, a zatem: spaghetti z produkcji „Zakochany kundel” i hamburgerów z „Pulp Fiction”. Z kolei wybitna wokalistka jazzowa Urszula Dudziak, i jeden z frontmanów zespołu „Afromental” Wojtek ”Łozo” Łozowski sprawdzą, czy uczestnicy potrafią przygotować naprawdę smakowite, klasyczne, amerykańskie sandwiche.

Wyłonionych w castingu kucharzy czekają stres, mordercze tempo, pułapki oraz nagroda główna – tytuł TOP CHEF i 100 tysięcy złotych. Każdy odcinek to seria skomplikowanych konkurencji. Zwycięstwo w jednej z nich daje uczestnikom immunitet, inne zadania eliminują najsłabszych – przegrany musi spakować swoje noże i opuścić program. Wyłonionych w castingu kucharzy czekają stres, mordercze tempo, pułapki oraz nagroda główna – tytuł TOP CHEF i 100 tysięcy złotych. Każdy odcinek to seria skomplikowanych konkurencji. Zwycięstwo w jednej z nich daje uczestnikom immunitet, inne zadania eliminują najsłabszych – przegrany musi spakować swoje noże i opuścić program.

Uczestników podczas kolejnych zadań oceni niezwykle profesjonalne jury, na którego czele stanie ponownie Wojciech Modest Amaro. Pozostali członkowie jury to: Grzegorz Łapanowski, Maciej Nowak oraz Ewa Wachowicz.

Program dla Telewizji POLSAT przygotowuje Jake Vision.

9. edycja „Tylko muzyka. Must be the music” – 15 marca (niedziela) godzina 20.05

polsat-wiosna-tylko_muzyka

Przed nami 9. edycja „Tylko muzyka. Must be the music”. Nieprzerwanie od 4 lat jest najchętniej oglądanym muzycznym show, w którym promujemy młodych, zdolnych wykonawców i ich autorską muzykę. Tylko u nas soliści i zespoły mają realną szansę na rozpoczęcie muzycznej kariery i swoje miejsce na polskiej scenie muzycznej. – Z tych, którzy pokazali się w castingach 9. edycji można by zmontować 3. edycje na bardzo dobrym poziomie! – zdradza juror show Piotr Rogucki. Artyści, występie w programie, który wypromował już wielu wykonawców, wydali łącznie 25 płyt, z których 2 są dziś platynowe! W ostatniej edycji triumfował zespół Besides oczarowując widzów instrumentalną, gitarową muzyką. Kto okaże się odkryciem muzycznej sceny „Tylko muzyka” wiosną? Odpowiedź już wkrótce.
„Tylko muzyka” to wybuchowa muzyczna mieszanka stylów, wokalistów, instrumentalistów, beatboxerów, zespoły rockowe, hip hopowe i ludowe, ale także ci, którzy w swojej muzyce stawiają na wyszukaną oryginalność. Oceniać ich będą dobrze znani z poprzednich edycji specjaliści, dla których liczy się przede wszystkim – tylko muzyka. Władze w jurorskim składzie będzie pełniła Kora – prawdziwa liderka w życiu i na scenie, niepokorna, nietuzinkowa i zawsze emocjonalna. Nauczycielka gwiazd, autorytet w dziedzinie emisji głosu i kształcenia słuchu Elżbieta Zapendowska jak nikt inny rozpozna szczerość i autentyczność na scenie. Adam Sztaba doskonały dyrygent, muzyk i aranżer z łatwością oceni stopień trudności utworów i wskaże błędy, a Piotr Rogucki wokalista i lider Comy, ponownie będzie zachwycał się najbardziej oryginalnymi występami z wdziękiem wprowadzając jurorów w stan kontrolowanego osłupienia. Program poprowadzi sprawdzony duet Paulina Sykut – Jeżyna i Maciej Rock.

„Tylko muzyka” była najchętniej oglądanym show muzycznym jesieni 2014. Średnia oglądalność 10 odcinków ostatniego sezonu wyniosła blisko 2,5 mln widzów.
Program dla Telewizji POLSAT produkuje Jake Vision.

„Nasz nowy dom” – 1 marca (niedziela) godzina 17.45.

polsat-wiosna-dowbor

„Nasz nowy dom” to program, który wzrusza i nikogo nie pozostawia obojętnym. W 3. edycjach programu pomogliśmy ponad 30 rodzinom, odnawiając domy w których mieszka ponad 200 osób. Zmieniliśmy ich życie, pomagając tym, którzy sami nie mogli sobie pomóc. Wiosną Katarzyna Dowbor i jej ekipa znów wyruszy w Polskę, by w ekstremalnie krótkim czasie – zaledwie kilka dni! – przeprowadzić generalny remont domów i mieszkań.

Jesienią „Nasz nowy dom” co tydzień poprawiał wyniki oglądalności, ustanawiając nowe rekordy. Aż 7 odcinków programu oglądało co tydzień powyżej 2 mln widzów, a największą oglądalność zgromadził odcinek wyemitowany 16 listopada – „Nasz nowy dom” obejrzało wtedy blisko 2,8 mln widzów!

W najnowszym 4. sezonie, ekipa programu znów wyruszy w Polskę, by spieszyć z pomocą najbardziej potrzebującym. W pierwszych odcinkach premierowej serii odwiedzą m. in. Ludwików, Boże, Dąbrówkę i Legionowo. „Nasz nowy dom” niezmiennie będzie prowadzić Katarzyna Dowbor, która nie raz udowodniła, że nie ma dla niej zadań niewykonalnych, pomoże jej doskonale zorganizowana architekt z wizją Martyna Kupczyk oraz kierownicy robót Artur Witkowski i Robert Grudek, bez których remont w tak krótkim czasie nie miałby szans powodzenia.

Program „Nasz nowy dom” na zlecenie Telewizji POLSAT produkuje firma Constantin Entertainment.

SERIALE

Przyjaciółki – 5 marca (czwartek) godzina 21.00

polsat-wiosna-przyjaciolki

Miliony widzów pokochały przebojowe „Przyjaciółki”. Tysiące fanów kibicują im na Facebooku, z zapałem komentując ich radości i troski z każdego odcinka. W piątej odsłonie hitowego serialu emocji z pewnością nie zabraknie. Patrycja zostanie bezrobotna, Zuzę trafi strzała Amora, Anka stoczy z byłym mężem batalię o dom, a w życiu Ingi znienacka pojawi się … pewien tajemniczy mężczyzna. Każda z naszych, kochanych „Przyjaciółek” z osobna nie poradziłaby sobie z problemami, ale wspólnie są niepokonane! Obok czterech głównych aktorek – Joanny Liszowskiej, Anity Sokołowskiej, Małgorzaty Sochy i Magdaleny Stużyńskiej-Brauer zobaczymy ponownie Agnieszkę Sienkiewicz oraz nowych bohaterów: Martę Żmudę-Trzebiatowską oraz Mariusza Bonaszewskiego, którzy zatrzęsą światem „Przyjaciółek”.
Piąty sezon „Przyjaciółek” zapewni widzom moc wrażeń i niespodziewanych zwrotów akcji. Miłość Patrycji (Joanna Liszowska) i Michała (Marcin Rogacewicz) czekają wielkie wyzwania, oboje stracą swoje miejsce pracy, a w ich życiu ponownie pojawi się szansa na adopcję dziecka. Na horyzoncie zakochanej Ingi (Małgorzata Socha), która zacznie układać sobie życie z Szymonem (Filip Bobek), nagle pojawi się jeszcze jeden mężczyzna – Jerzy (Mariusz Bonaszewski). Czy to spotkanie odmieni jej życie? Czy będzie gotowa na spotkanie latach? Anka (Magdalena Stużyńska-Brauer) tryska energią. Otwiera z Ingą muffiniarnię, ma nową miłość, wierzy, że wszystko co najlepsze w życiu jeszcze przed nią! Jednak w jej związek z Maćkiem (Krzysztof Wach) wtrąci się znów Paweł (Bartek Kasprzykowski), który wraz ze swoją nową partnerką Natalią (w tej roli Marta Żmuda-Trzebiatowska) wprowadzi się do starego domu, o który rozpocznie się bezpardonowa walka. Z kolei na Zuzę (Anita Sokołowska) spadnie grom z jasnego nieba! Przypadkowe spotkanie z Jerzym (Mariusz Bonaszewski) wywróci ich światy do góry nogami. Co będzie, gdy w końcu odkryje, że Jerzy jest blisko związany z Ingą? Pani Dyrektor będzie zakręcona jak nigdy! Nie dość, że zakocha się na zabój, to stanie do walki o fotel prezesa banku.

Serial na zlecenie Telewizji POLSAT produkuje Akson Studio, a reżyseruje Grzegorz Kuczeriszka.

„Pierwsza miłość” – od poniedziałku do piątku, godzina 18.00

polsat-wiosna-pierwsza_milosc

Kiedy przeszło 10 lat temu Aneta Zając, czyli serialowa Marysia, wypowiadała na planie pierwsze scenariuszowe kwestie, nie mogła się spodziewać, iż jej przygoda z „Pierwszą miłością” potrwa ponad dekadę. Jej zawiłe i często dramatyczne losy każdego wieczora śledzą miliony widzów. Scenarzyści produkcji i tym razem nie zawiodą, a w życiu naszych bohaterów pojawią się kolejne, arcyciekawe zawirowania. Marysia i jej partner Aleks (Hubert Jarczak) za sprawą młodej członkini gangu o imieniu Melka (Ewa Jakubowicz) znajdą się na zakręcie. Czy uda im się pokonać kryzys? ? A może tę sytuację wykorzysta ojciec Krystiana (Patryk Pniewski) – Michał (w tej roli Wojciech Błach) – przystojny mecenas, który w tym sezonie dołączy do obsady? Kinga (Aleksandra Zienkiewicz) i Artur (Łukasz Płoszajski) zechcą się pobrać. Jednak niektórym osobom będzie zależało, by do ślubu nie dopuścić… Jakich forteli użyją zazdrośni „przyjaciele”? Wiele wydarzy się również w życiu Emilki (Anna Ilczuk) i Bartka (Rafał Kwietniewski). Będą oskarżać się wzajemnie o zdrady. Miłość czy zazdrość? Które uczucie ostatecznie zwycięży? Z kolei Radek (Mateusz Banasiuk), próbując zapewnić Jowicie (Joanna Opozda) życie na odpowiednim poziomie, zacznie mieć finansowe problemy. Jednak największe emocje czekają chyba Sabinę (Urszula Dębska) – wszystko będzie wskazywać na to, że Igor (Rafał Mohr) może opuścić więzienie. Znów wrócą do niej traumatyczne wspomnienia związane z małżeństwem z tym okrutnym psychopatą.

Producentem serialu jest ATM Grupa.

„Świat według Kiepskich” – od 4 marca (środa) godzina 20.00
Wiosną w życiu bohaterów „Świata według Kiepskich”, najdłuższego sitcomu na świecie, pojawi się wiele zabawnych i wzruszających sytuacji oraz nierozwiązanych tajemnic. Ferdynand założy przedszkole, będzie chciał zainwestować w magiel i odkryje… że jest podsłuchiwany. W wiosennych odcinkach serialu pojawią się gościnnie m.in. Krzysztof Ibisz oraz reprezentant Polski, skuteczny joker w kadrze Adama Nawałki, sławny zdobywca bramki w meczu z Niemcami – Sebastian Mila.

Ferdek Kiepski, (Andrzej Grabowski) rozmyślając na ławce w parku nad swoim kiepskim życiem, odkryje osobliwą rzecz – że jego, człowieka zasadniczo nie przepadającego za dziećmi, te ostatnie wręcz uwielbiają. Niejako pod naciskiem lgnących do niego maluchów i ich rodziców zostanie zmuszony do założenia społecznego przedszkola. Przy tej okazji okaże się, że Boczek (Dariusz Gnatowski) świetnie sprawdza się jako kucharz od flaczków i bigosu, a Paździoch (Ryszard Kotys) ma katechetyczne wykształcenie. W nowym sezonie „Świata według Kiepskich” zobaczymy całą stałą obsadę serialu: Halinkę (Marzena Kipiel – Sztuka), Waldusia (Bartosz Żukowski), jego żonę Jolasię (Anna Ilczuk), Mariolkę (Barbara Mularczyk) sąsiadkę Helenę Paździoch (Renata Pałys) oraz Zofię Czerwińską, Lecha Dyblika Andrzeja Gałłę i Krzysztofa Dracza.

Najnowszy, 18. sezon „Świata według Kiepskich” reżyseruje Patrick Yoka. Na zlecenie Telewizji POLSAT serial produkuje ATM Grupa.

„Słoiki” – od 7 marca (sobota) godzina 17:45

polsat-wiosna-sloiki

Wiosną na naszej antenie zadebiutuje również nowy serial paradokumentalny „Słoiki”. Są to prawdziwe historie ludzi, którzy chcieli swój los związać z Warszawą przyjeżdżając z tzw. prowincji. Czasami przypadkowo, bardzo często z zaplanowanym ważnym celem, postanowili porzucić swoje dotychczasowe życie, żeby próbować realizować marzenia w stolicy. Poznamy pełne emocji i wzruszeń historie o marzeniach o lepszym świecie, pieniądzach, karierze, wielkim mieście, w którym życie odbiera się o wiele bardziej intensywnie niż w miasteczku, czy na wsi. Jednych to napędza, innych wypala. Serial pokaże niezwykłe zdarzenia i ścierające się w nim dwa odmienne światy: ten małomiasteczkowy, często bardzo tradycyjny i wielkomiejski – swobodny, kolorowy, w którym można sobie pozwolić na bardzo dużo, ponosząc przy tym ogromne ryzyko. Każdy z tych światów ma swoje blaski i cienie, w każdym można odnaleźć szczęście, ale można też się zagubić. Serial przedstawia historie różnych osób. Ich poruszające koleje życia opowiedziane są z dwóch perspektyw, nowego życia w stolicy i przeszłości, którą zostawił w małym mieście.

Wiosną widzowie zobaczą również kontynuacje seriali paradokumentalnych: „Dlaczego ja?” (od poniedziałku do piątku, od 2 marca godzina 17.00), „Trudne sprawy” (od poniedziałku do piątku, od 2 marca o godzinie 13.00), „Malanowski i Partnerzy” (od poniedziałku do piątku, od 2 marca godzina 16.30) „Zdrady” (od 5 marca – czwartki godzina 20.00) „Pielęgniarki” (od poniedziałku do piątku, od 2 marca o godzinie 12.00) oraz „Dzień, który zmienił moje życie” (od poniedziałku do piątku, od 2 marca godzina 14.45).

Producentem seriali „Dlaczego ja?”, „Trudne sprawy”, „Dzień, który zmienił moje życie” i „Zdrady” jest firma Tako Media, „Malanowskiego i partnerów” – Constantin Entertainment, „Pielęgniarek” – ATM Grupa, a „Słoików” Outset Films.

W poniedziałkowe wieczory, w wiosennym paśmie MegaHit Telewizja POLSAT pokaże m.in.: „Dorwać gringo” („Get the Gringo”) z Melem Gibsonem w roli głównej, „Looper – pętla czasu” („Looper”) z Bruce’m Willisem, „Niemożliwe” („Lo Impossible”) z Ewanem McGregorem i Naomi Watts, a także „Moneyball” z Bradem Pittem oraz „Kraina lodu” („Frozen”).

Informacje i publicystyka

„Wydarzenia”, flagowy program informacyjny Telewizji POLSAT i Polsat News, nadawany jest w dwóch wydaniach. Główne o godz. 18.50 prowadzą: Jarosław Gugała, Dorota Gawryluk, Magda Sakowska, Joanna Wrześniewska-Sieger oraz Maciej Stroiński. Wydanie popołudniowe „Wydarzenia 15.50” natomiast prowadzą: Agnieszka Gozdyra, Joanna Wrześniewska-Sieger i Maciej Stroiński.

Od początku istnienia „Wydarzeń” stawiamy na wiarygodność i niezależność. Najważniejszą zasadą, jaką kierujemy się w codziennej pracy, jest obiektywizm. Trzymamy równy dystans do wszystkich sił politycznych i nie ulegamy naciskom. Bezkompromisowo patrzymy na ręce przedstawicielom władzy. Szczególną uwagę poświęcamy problematyce społecznej. To nasza specjalność i cel – być blisko ludzi. Naszą pracę pojmujemy, jako misję, która polega na dostarczaniu widzom prawdziwych i obiektywnych informacji.
To w imieniu naszych widzów kontrolujemy polityków, pamiętając jednocześnie o wielkiej odpowiedzialności, jaka spoczywa na dziennikarzach. Zawsze głównym wydaniu „Wydarzeń” na antenie Polsat News nadawany jest program „Gość Wydarzeń”, w którym Dorota Gawryluk, Jarosław Gugała i Magda Sakowska przeprowadzają wywiady z najważniejszymi bohaterami dnia.
„Wydarzenia” są jednym z filarów Telewizji POLSAT i kanału informacyjnego POLSAT NEWS. Nasze oba wydania ogląda codziennie ponad 5 milionów widzów. Zespół „Wydarzeń” przygotowuje codziennie główne wydanie emitowane o godz. 18.50, a w dni powszednie również wydanie o godz. 15.50.

SPORT

doskonałej jesieni w wykonaniu piłkarskiej reprezentacji Polski w czterech meczach eliminacji ME 2016, wiosną kibiców czekają dwa kolejne pojedynki, które pokaże Telewizja POLSAT i kanał Polsat Sport. Doskonała jesień zapowiedzią wiosny?

Jesienią obok złotego medalu MŚ w siatkówce mężczyzn, polscy kibice mieli wiele powodów do radości dzięki świetnej postawie naszych piłkarzy. Sezon jesienny upłynął pod znakiem doskonałych występów reprezentacji Adama Nawałki w walce o awans do Euro 2016 we Francji. Szczególnie w pamięci kibiców zapisały się październikowe spotkania, dzięki historycznemu zwycięstwu 2:0 nad Mistrzami Świata – Niemcami w meczu w Warszawie oraz niezwykle zaciętej rywalizacji w spotkaniu z zawsze groźną Szkocją, z którą zremisowaliśmy 2:2. Nasi reprezentanci odnieśli także wyjazdowe zwycięstwa z Gibraltarem i Gruzją. Obok liderów poszczególnych formacji Roberta Lewandowskiego, Grzegorza Krychowiaka, Kamila Glika i Wojciecha Szczęsnego, pojawili się nowi bohaterowie zaledwie 21–letni napastnik Arkadiusz Milik oraz joker w talii selekcjonera Adama Nawałki, król środka pola – Sebastian Mila.

Liderzy
Polska pierwszych 4 meczach eliminacyjnych jest liderem grypy D z 10 punktami. Tuż za nią, ze stratą 3 punktów lokują się reprezentacje: Niemiec, Szkocji i Irlandii i to właśnie te drużyny, obok Polski będą liczyły się w walce o awans na Mistrzostwa Europy, które w 2016 zostaną rozegrane we Francji.

Operacja Irlandia
29 marca o 20.45 w meczu numer 5 tych eliminacji Polacy zmierzą się w Dublinie z reprezentacją Irlandii. Nasi najbliżsi grupowi rywale wygrali dotychczas z Gruzją i Gibraltarem, zremisowali na wyjeździe z Niemcami i ulegli Szkocji. Nie zwiastuje to polskiej drużynie łatwego zwycięstwa. W dotychczasowej rywalizacji graliśmy z Irlandią aż 25 razy, w tym 23 razy w meczach towarzyskich. Bilans tych spotkań mamy pozytywny: 10 zwycięstw, 7 remisów i 6 porażek. W 1992 roku rozegraliśmy również z Irlandczykami dwa mecze o punkty eliminacji Mistrzostw Europy. Oba wówczas zremisowaliśmy 0:0 w Dublinie i 3:3 w Poznaniu. W Dublinie potrafiliśmy też wygrywać, pozostaje, więc wierzyć, że Polacy zagrają maksymalnie skoncentrowani i przywiozą 3 punkty.

Operacja Gruzja
13 czerwca o godzinie 18.00 Polacy meczem z Gruzją na stadionie Narodowym w Warszawie rozpoczną rundę rewanżową eliminacji Euro 2016. Każdy inny wynik niż zwycięstwo będzie dużym rozczarowaniem dla milionów kibiców, którzy tłumnie oglądali jesienne zmagania naszej reprezentacji. Mecze z Niemcami i Szkocką na antenach Polsatu i Polsatu Sport śledziło odpowiednio 9,7 i 10,7 mln widzów, a listopadowe spotkanie z Gruzją 7,2 mln widzów.

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika