Święto zakochanych czy singli? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 14.02.2017

Święto zakochanych czy singli?

zakochanych jak każde święto – jedni lubią obchodzić, inni nie. Różne mogą być tego powody.

Skąd niechęć do świętowania? Niektórzy po prostu są singlami i z zazdrości patrzą na obściskujące i całujące się pary na ulicy, z kolei inni smucą się właśnie dlatego, że mają drugą połówkę i muszą kupić jakiś prezent…

Okażmy zrozumienie

W zakochanych nie każdy czuję się kochany i my obdarowani, powinniśmy okazać wyrozumiałość tym osobom, którym brakuje miłości. Czasem osoby, które nie świętują tego dnia straciły w ostatnim roku męża, albo bliski współmałżonek lub współmałżonka odeszła z innym partnerem. Szukanie płaszczyzny zrozumienia jest tutaj bardzo ważne. Zalewanie każdego serduszkiem, może zranić zamiast pomóc i wywołać odwrotne reakcję od zamierzonej.

Płaszczyzna

Jak ważna jest płaszczyzna porozumienia – to każdy wie. Osoby, które nie mają współpartnera, winny okazać zrozumienie dla tych, którzy akurat ten dzień będą świętowali ze swoim najbliższym ukochanym/ą. Warto wtedy zadać sobie pytanie, dlaczego jestem nieszczęśliwy? Czy dlatego, że nie mam drugiej osoby, czy może dlatego, że nie umiem kochać? Wielu ludzi jest samych, bo tej samotności oczekują i nie szukają wyjścia z tej sytuacji. Ten smutek przerzucają na innych chcąc, aby smucili się tak samo.

Autor

- sekretarz redakcji Gazety Bałtyckiej we Włocławku, administrator portalu Allomi, publicysta. Interesuję się psychologią, religią, polityką, muzyką i piłką nożną. Lubię czytać książki psychologiczne, thrillery i publicystykę. Moim autorytetem w dziennikarstwie publicystycznym jest Rafał A. Ziemkiewicz. Nie jest żadną tajemnicą, że najbardziej z gazet papierowych lubie czytywać Wprost. Nie uznaję klasycznego podziału lewica i prawica, uważam go za sztucznie stworzony aby podzielić społeczeństwo. Nie uznaję schematów i wciskania je kogokolwiek.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika