Artur Szalpuk w LOTOSIE Treflu | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 24.05.2017

Artur Szalpuk w LOTOSIE Treflu

Jeden z najlepszych polskich przyjmujących młodego pokolenia zasilił szeregi żółto-czarnych. 22-letni Artur Szalpuk związał się z gdańskim klubem rocznym kontraktem.

Szalpuk ma 22 lata i mierzy 202 cm. Urodził się w Olsztynie, jednak jego pierwszym klubem był warszawski MKS MDK. W PlusLidze zadebiutował w sezonie 2013/2014 w barwach AZS-u Politechniki Warszawskiej. Po dwóch latach przeniósł się do Cerradu Czarnych Radom. Spędził tam jeden sezon, pełniąc rolę podstawowego przyjmującego, po czym podpisał kontrakt z Skrą Bełchatów. W ostatnich rozgrywkach sięgnął po wicemistrzostwo kraju, dotarł także do finału Pucharu Polski i występował w Lidze Mistrzów.

W barwach bełchatowskiego zespołu wystąpił w 29 ligowych meczach, w których zdobył 199 punktów. Dwukrotnie zostawał też najlepszym graczem spotkań Skry, dokładając te statuetki do dziewięciu wywalczonych wcześniej w barwach drużyn z Warszawy i Radomia.

Czuję się gotowy, by regularnie grać w wyjściowym składzie i być ważną postacią zespołu walczącego o wysokie cele. Zależało mi, by kolejny sezon spędzić w klubie, który da mi taką możliwość i dlatego cieszę się, że szybko udało nam się dojść do porozumienia z LOTOSEM Treflem. To dobrze zorganizowany klub, zlokalizowany w pięknym mieście i rozgrywający mecze w jednej z najładniejszych hal w Polsce. Wiele obiecuję sobie również po współpracy z trenerem Andreą Anastasim, który rozwinął talent wielu graczy i jestem przekonany, że również ja pod jego okiem będę mógł nadal podnosić poziom swoich umiejętności. Wierzę, że zarówno dla mnie, jak i dla klubu nadchodzący sezon będzie bardzo owocny – powiedział 22-latek, który z gdańskim zespołem związał się rocznym kontraktem.

Szalpuk odnosił reprezentacyjne sukcesy już w kategoriach młodzieżowych. W 2013 roku sięgnął po srebro mistrzostw Europy kadetów i brąz mistrzostw świata w tej samej kategorii wiekowej. Od 2015 roku jest członkiem seniorskiej drużyny narodowej. W swoim pierwszym sezonie w biało-czerwonych barwach był podstawowym graczem kadry B, która dotarła do półfinału Igrzysk Europejskich, występował również w Lidze Światowej, w której Polacy uplasowali się na czwartym miejscu, a także w meczach Pucharu Świata, z którego wrócili z brązowymi medalami. Łącznie w swej reprezentacyjnej karierze wystąpił dotąd w 16 oficjalnych spotkaniach rozgrywanych pod egidą FIVB. W tym roku ponownie znalazł się w składzie kadry narodowej, z którą przygotowuje się do udziału w Lidze Światowej, ma również szanse na występ podczas rozgrywanych w naszym kraju mistrzostw Europy.

Artur to gracz, który mimo młodego wieku już prezentuje wysoki poziom, a jednocześnie cały czas chce się uczyć i poprawiać kolejne siatkarskie elementy. Zależało mi na jego pozyskaniu, bo bardzo chciałem mieć go w swoim zespole i głęboko wierzę, że szybko stanie się jego ważną częścią – ocenia Andrea Anastasi, trener LOTOSU Trefla.

[źródło: Biuro Prasowe LOTOS Trefl Gdańsk]

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika