Awans reprezentacji Polski do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2020 | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 15.10.2019

Awans reprezentacji Polski do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2020

Niedzielny na stadionie PGE Narodowym zapewnił drużynie biało–czerwonych do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2020.

Reprezentacja pokonała w meczu Macedonię Północną wynikiem: 2:0 zapewniając tym samym udział drużyny biało-czerwonych w Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej 2020. Pierwszą bramkę w meczu strzelił w 75 minucie Przemysław Frankowski tym zagraniem zmienił wynik meczu na 1:0. Kolejna bramka dla Polski padła w 80 minucie strzelił ją zapewniając Polskiej Reprezentacji przewagę nad Macedonią Północną wynikiem 2:0. Wygrana w meczu z Macedonią Północną zapewniła Polakom do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2020.

Inaugurację Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2020 zaplanowano 12 czerwca na Stadionie Olimpijskim w Rzymie. finałowy odbędzie się 12 lipca 2020 na Stadionie Wembley w Londynie. Podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2020 zostanie zastosowany system VAR (video assistant referee) stosowany w meczach. Wspomniany system zapobiega błędom popełnianym przez sędziów boiskowych.

System VAR został po raz pierwszy w Polsce zastosowany 28 czerwca 2017 podczas meczu 36 kolejki ekstraklasy pomiędzy drużyną Korony Kielce a Legią Warszawa. Do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2020 aktualnie zapewniły sobie drużyny: z Polski, Belgii, Włoch i Rosji.