BNP Paribas Katowice Open: pomyślny dzień dla Polek | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 9.04.2014

BNP Paribas Katowice Open: pomyślny dzień dla Polek

Podczas trzeciego dnia katowickiego turnieju kobiet BNP Paribas Open na kortach wystąpiły dwie Polki. Mianowicie i Klaudia Jans-Ignacik wzięły udział w grze podwójnej i wygrały swoje spotkania. Jutro kolejny mecz rozegra Agnieszka Radwańska.

WTAKatowice2014

Kania w parze z Rosjanką Waleriją Sołowiową pokonały duet Klemenschits-Klepac w trzech setach 6:3, 1:6, 10:3,  natomiast Jans-Ignacik wespół z Rumunką Ralucą Olaru wyeliminowały panie Jurak i Moulton-Levy w dwóch partiach 6:4, 6:3.

Dzięki zwycięstwu Kania ze swoją partnerką deblową zagra w ćwierćfinale przeciwko Katarzynie Piter i Alicji Rosolskiej. Jans-Ignacik też już poznała rywalki w 1/4. Będą to Czeszki Kristyna Pliskova oraz Eva Hrdinova.

Jutro, po dniu przerwy, na korty WTA Katowice wróci Agnieszka Radwańska. Na drodze do ćwierćfinału stanie jej Włoszka Francesca Schiavone. W sumie w czwartek zobaczymy w grze pięć Polek.

Oto rozkład meczów Polek w czwartek (4 dzień):

Nie przed godz. 14: vs Francesca Schiavone [kort centralny]

Około godz. 14:15: /Walerija Sołowiowa vs Katarzyna Piter/Alicja Rosolska [kort 1.]

Po zakończeniu ww. meczu: Klaudia Jans-Ignacik/Raluca Olaru vs Eva Hrdinova/Kristyna Pliskova [kort 1.]

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>