Diving Day, czyli podwodna przygoda w Brzeźnie | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 6.06.2013

Diving Day, czyli podwodna przygoda w Brzeźnie

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku wspólnie z klubem Hokeja Podwodnego Bałtyckie Foki i Centrum Nurkowym Tryton zapraszają na niecodzienne wydarzenie. Impreza Diving Day odbędzie się 9 czerwca 2013 r. przy molo w Gdańsku-Brzeźnie. Będzie to kolejna odsłona podwodnej oraz pływackiej zabawy.

Diving Day, czyli podwodna przygoda w Brzeźnie

Zapraszamy wszystkich lubiących pływać, płetwonurków wraz z rodzinami. Diving Day to impreza w formie pikniku rodzinnego, na której każdy znajdzie coś dla siebie. Gwarantujemy fantastyczną zabawę, przygodę dla najmłodszych oraz wiele innych, ciekawych atrakcji.

Diving Day, czyli podwodna przygoda w Brzeźnie

W ramach imprezy DIVING DAY zostanie przeprowadzony rajd z wyposażeniem ABC (maska, fajka, płetwy) na dystansie 1000 metrów. To propozycja dla tych, którzy nurkują jak i tych, którzy sportowo pływają w płetwach. Mile widziane są również osoby, które jeszcze nigdy nie pływały w majowych wodach zatoki, a chcą podjąć to wyzwanie. Udowodnimy Wam, że pływanie w wodach Bałtyku może dać dużo radości i pozytywnej energii. Pływać każdy może, od wczesnej wiosny do późnej jesieni – wystarczy tylko odpowiedni, łatwo dostępny sprzęt i chęci.

Diving Day, czyli podwodna przygoda w Brzeźnie

Kolejna konkurencję będzie stanowił wyścig pływacki na dystansie 380. To doskonały trening i przetarcie przed zbliżającym się triathlonem (20 lipca – triathlongdansk.eu).

Zapraszamy także wszystkich zainteresowanych wspólnym nurkowaniem w morzu. Będzie to wyjątkowa okazja na poznanie strefy przybrzeżnej przy molo, normalnie zamkniętej dla nurków. Głównym celem nurkowania będzie poszukiwanie zatopionych medali oraz pucharów. Wyłowione skarby będą stanowiły nagrodę dla nurków. Dla chętnych instruktorzy udzielą porad i wskazówek w ramach szkoły nurkowania.

Całość widowiskowym, dynamicznym pokazem zakończą ratownicy z gdańskich kąpielisk. Wśród uczestników wyścigu jak i nurkowania zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody.

Regulaminy poszczególnych zawodów można znaleźć na mosir.gda.pl oraz divingday.pl.

Program imprezy
  • 9:15 – 10:15 Rejestracja uczestników
  • 10:30 Odprawa zawodników startujących w zawodach pływackich
  • 10:30 Start zawodów pływackich na dystansie 380 m
  • 11:00 Start zawodów pływackich na dystansie ok. 1km w ABC
  • 11:30 Odprawa dla nurków
  • 11:45 – 13:30 Poszukiwanie skarbów z kompasem
  • 13:40 Pokazy ratownictwa
  • 13:50 Wręczenie nagród za zawody pływackie i nurkom, losowanie nagród
  • 14:00 Poczęstunek dla uczestników imprezy Diving Day

Organizatorzy: MOSiR w Gdańsku, Klub Hokeja Podwodnego Bałtyckie Foki, Centrum Nurkowe Tryton

(Fot. MOSiR Gdańsk)

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika