Kajetanowicz i Baran wygrali 2 odcinki specjalne Rajdu Azorów | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 16.05.2014
Sport | Autor: Redakcja

Kajetanowicz i Baran wygrali 2 odcinki specjalne Rajdu Azorów

Kajetanowicz i Baran wygrali 2 odcinki specjalne i zajmują 2 miejsce po pętli Rajdu Azorów.

Kajetanowicz i Baran wygrali 2 odcinki specjalne Rajdu Azorów

Dwa z trzech odcinków specjalnych piątej rundy Rajdowych Mistrzostw Europy wygrała polska załoga – Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran. Rozpoczęli zmagania od wywalczenia mocnego, trzeciego czasu, jednak już na kolejnej próbie pokonali całą stawkę ERC. Także na widowiskowym, pokonywanym równolegle superoesie Grupo Marques, reprezentanci LOTOS Rally Team byli bezkonkurencyjni – wygrywając ostatnią dziś próbę awansowali na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Azorów, zbliżając się na niespełna sekundę do Craiga Breena i wyprzedzając trzeciego Kevina Abbringa o prawie 3 sekundy. Niewielkie różnice w czasach, jakie uzyskała czołówka, świadczą o tym jak zacięta i emocjonująca będzie rywalizacja na piątkowych odcinkach specjalnych rozgrywanych na wyspie Św. słynącej z jedynej w Europie czynnej do dzisiaj plantacji zielonej herbaty.

Kajetanowicz i Baran wygrali 2 odcinki specjalne Rajdu Azorów

Kajetan Kajetanowicz: R1; To był wręcz genialny początek rajdu, ale jednocześnie bardzo wymagający. Utrzymywaliśmy wysokie tempo w warunkach, które można określić mianem „niepobłażliwych” :). Cieszę się, że ustrzegliśmy się poważnych błędów, a te drobne nam nie przeszkodziły. Pułapki czyhają tu na każdym zakręcie. Trzy dzisiejsze odcinki to tak naprawdę rozgrzewka przed tym, co nas jeszcze tutaj czeka. Oes Sete Cidades podczas zapoznania z trasą zrobił na mnie piorunujące wrażenie. Bardzo wąskie partie, przepaście, urwiska… ale też piękne widoki . Bez wysokiej adrenaliny nie wyobrażam sobie emocjonującej rywalizacji. Tutaj nie zabraknie na pewno ani jednego ani drugiego.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika