Koniec turnieju Roland Garros dla Polaków | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 5.06.2017

Koniec turnieju Roland Garros dla Polaków

W drugim tygodniu wielkoszlemowego turnieju Roland Garros zabraknie polskich reprezentantów zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej. Jako ostatnie z paryskimi rozgrywkami pożegnały się Magda Linette oraz Alicja Rosolska. W stolicy Francji wprawdzie nadal udział bierze Marcin Matkowski, ale rywalizuje on już jedynie w mikście (rozegra dziś ćwierćfinałowy mecz).

Matkowski w parze z Lucie Hradecką z Czech zmierzą się dziś z duetem DellAcqua-Ram. Stawką jest udział w półfinale. Wiadomo jednak, że zmagania mikstowe nie przyciągają takiej uwagi, jak przynajmniej rozgrywki deblowe. Matkowski wcześniej rywalizował w grze podwójnej. Jego partnerem na korcie był Francuz Edouard Roger-Vasselin. Polsko-francuski duet spisał się dość słabo, gdyż odpadł już w II rundzie.

Los swojego rodaka na tym etapie podzielił Łukasz Kubot, który w parze z Brazylijczykiem Marcelo Melo rozegrał łącznie w tegorocznej edycji RG sześć setów. Warto przypomnieć, że i Melo wygrali w bieżącym sezonie już dwa turnieje (w Miami i w Madrycie), a do tego przegrali raz znaleźli się w finale (Indian Wells).

W pewnym sensie zawiodła Agnieszka Radwańska. Krakowianka nie przepada za kortami ziemnymi, lecz w tym roku mogła zajść dość daleko (czyt. ćwierćfinał) ze względu na teoretycznie słabsze przeciwniczki. Polka ostatecznie odpadła w III rundzie z Alize Cornet i tym samym nie obroniła wyniku sprzed roku, podczas gdy przegrała pojedynek IV rundy.

Pozytywnie z kolei można ocenić występ Linette. Poznanianka oprócz gry w singlu wystąpiła również w deblu. W grze pojedynczej zaliczyła III rundę, co jest dotychczas jej najlepszym osiągnięciem w turniejach wielkoszlemowych. Poza tym Polka otrzyma za ten wynik sporo punktów do rankingu WTA i dość pokaźną sumę pieniężną. W zeszłej edycji odpadła ona już na starcie rozgrywek. Co ciekawe, 25-latka w II rundzie singla rywalizowała z Chorwatką Aną Konjuh, z którą przystąpiła do gry podwójnej. Obie panie odpadły w deblu w II rundzie. Nasza rodaczka w 2016 roku także odpadła z gry podwójnej na tym etapie.

Rosolska zdecydowała się zagrać w deblu i w mikście. W parze z Japonką Nao Hibino zostały wyeliminowane z gry w III rundzie, natomiast w pozostałej konkurencji Polka zdołała wystąpić tylko dwukrotnie.

Ponadto na samym starcie turnieju z Paryżem pożegnał się Jerzy Janowicz. Polak przegrał z Japończykiem Taro Danielem.

W sumie do rywalizacji w tegorocznym Roland Garros przystąpiło sześcioro Polaków.

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>